dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    MajsterPL

    Zarejestrowany
    Sep 2019
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    70-841
    Posty
    7

    Domyślnie Kawalerka z loggia dla kawalera (52 m)

    Witam państwa serdecznie, kupiłem mieszkanie dla Siebie kawalera, bez dzieci , zony itp,
    Mieszkanie typowe dla faceta. Jestem o tyle w komfortowej sytuacji, ze mieszkanie jest w trakcie budowy i mogę mieć ścianki działowe gdzie chce oraz przyłącza wody, lecz nie mogę zmienić wejścia do mieszkania, poniżej zdjęcie rzutu mieszkania
    1. Fajnie żeby kuchnia była otwarta, ogólnie lubię otwarta przestrzeń, do reszty nie mam wymagań,


  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie


  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    MajsterPL

    Zarejestrowany
    Sep 2019
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    70-841
    Posty
    7

    Domyślnie

    Dość ciekawa propozycja Elfir, a co sadzisz o tym ?

    W kuchni miedzy kominami całosc zabudowana do samego sufitu,


  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    osobiście nie lubię sytuacji w której widać prywatne wnętrze z klatki schodowej.

    Przy stole da się odsunąć krzesła od strony ściany? Powinno być min 70 cm.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Teska
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Skąd
    Berlin
    Posty
    22.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    561

    Domyślnie

    Cytat Napisał MajsterPL Zobacz post
    Witam państwa serdecznie, kupiłem mieszkanie dla Siebie kawalera, bez dzieci , zony itp,
    Mieszkanie typowe dla faceta. Jestem o tyle w komfortowej sytuacji, ze mieszkanie jest w trakcie budowy i mogę mieć ścianki działowe gdzie chce oraz przyłącza wody, lecz nie mogę zmienić wejścia do mieszkania, poniżej zdjęcie rzutu mieszkania
    1. Fajnie żeby kuchnia była otwarta, ogólnie lubię otwarta przestrzeń, do reszty nie mam wymagań,

    Hej.....od którego developera masz to mieszkanie? Jesli to nie tajemnica? czy to nie na Gumiencach?podobne moje się buduje...tzn oddane bedzie w grudniu

  6. #6
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    MajsterPL

    Zarejestrowany
    Sep 2019
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    70-841
    Posty
    7

    Domyślnie

    Odpisalem priv

  7. #7
    Internetowy rzecznik Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka S.A Zapraszam do zadawania pytań na forum oraz przesyłania ich na adres [email protected] www.sniezka.pl

    Domyślnie

    Może takie ustawienie?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.jpg
Wyświetleń:	59
Rozmiar:	86,4 KB
ID:	435049

  8. #8

    Domyślnie

    1) Twój układ kuchni ale zmieniłam kształt łazienki żeby wygospodarować wnękę na szafę. Stół przystawiony do ścianki (może być ażurowa, z pleksi itp) która trochę zasłania widok na salon od wejścia.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	226
Rozmiar:	52,9 KB
ID:	435138

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1A.jpg
Wyświetleń:	228
Rozmiar:	12,2 KB
ID:	435139

    2) Trochę inaczej - miedzy kominami blat kuchenny a wysoka zabudowa prostopadle, przedpokój umownie wydzielony wnęką na szafę (lub sama szafą, bez ścianek) do której jest przystawiony stół. Łazienka może być też jak w poprzedniej wersji.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.jpg
Wyświetleń:	223
Rozmiar:	52,0 KB
ID:	435140

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2A.jpg
Wyświetleń:	226
Rozmiar:	11,0 KB
ID:	435141

    Kolorystyka na wizualkach przypadkowa

  9. #9
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    MajsterPL

    Zarejestrowany
    Sep 2019
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    70-841
    Posty
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał E-Rzecznik Śnieżka Zobacz post
    Może takie ustawienie?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.jpg
Wyświetleń:	59
Rozmiar:	86,4 KB
ID:	435049
    Witam, Przepraszam za brak aktywności przez ostatni czas, ale praca i praca,
    Dziękuję za Państwa pomysł, ale słaba trochę opcja żeby wejść do mieszkania przez kuchnie.... Tak samo żeby dostać się do łazienki z sypialni, trzeba przejść przez salon kucnie i korytarz... no trochę nie bardzo

  10. #10
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    MajsterPL

    Zarejestrowany
    Sep 2019
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    70-841
    Posty
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał alicyja Zobacz post
    1) Twój układ kuchni ale zmieniłam kształt łazienki żeby wygospodarować wnękę na szafę. Stół przystawiony do ścianki (może być ażurowa, z pleksi itp) która trochę zasłania widok na salon od wejścia.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	226
Rozmiar:	52,9 KB
ID:	435138

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1A.jpg
Wyświetleń:	228
Rozmiar:	12,2 KB
ID:	435139

    2) Trochę inaczej - miedzy kominami blat kuchenny a wysoka zabudowa prostopadle, przedpokój umownie wydzielony wnęką na szafę (lub sama szafą, bez ścianek) do której jest przystawiony stół. Łazienka może być też jak w poprzedniej wersji.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.jpg
Wyświetleń:	223
Rozmiar:	52,0 KB
ID:	435140

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2A.jpg
Wyświetleń:	226
Rozmiar:	11,0 KB
ID:	435141

    Kolorystyka na wizualkach przypadkowa
    Bardzo mi sie podoba propozycja numer 1, tylko nie wiem czy jest wystarczająco miejsca w łazience na toaletę oraz umywalkę, ściana ma tam 250 cm,
    Prysznic dajmy 90 cm, zostaje 140 na umywalkę i ubikacje, minimum na ubikacje jest 80 cm, wiec zostaje 60 cm na umywalkę, troszkę mało, niestety
    Skorzystam z rady z tym stołem na środku, mega fajnie wygląda to na zdjęciu , i ta kuchnia czarna !
    Musze jeszcze zastanowić się nad łazienka, ale dziękuje bardzo za rade !

  11. #11

    Domyślnie

    250-90 to nie 140 a 160 co daje ok.80 cm na umywalkę. Jeśli umywalka miałaby przylegać do prysznica to lepiej oddzielić go od niej ścianką - wysoką lub tylko do wysokości blatu a powyżej szyba - żeby uniknąć wąskiej, trudnej do czyszenia szczeliny na styku mebla i szyby lub paćkania silikonem po szybie. Dla siebie wybrałabym właśnie tak układ tylko pewnie powiększyłabym wnękę w łazience aż do prysznica (kosztem szafy w przedpokoju) - żeby mieć dodatkowe miejsce na mopa, kosz na brudy i kocią kuwetę
    Z kolei kuchnię bardziej wolę w wersji 2 bo co prawda w 1 jest dużo miejsca do przechowywania ale jakoś mniej sensownego blatu roboczego - kawałek przy zlewie i niezbyt wygodny narożnik między zlewem a kuchenką. Poza tym lubię mieć pod ręką różne przybory a bez szafek wiszących w pobliżu pozostaje tylko wyeksponowanie tego na półwyspie lub chowanie pod blatem. W 2 może nie wstawiałbym krzeseł od strony kuchni i używała stołu jako wyspy lub w ogóle zrobiła wyspę i do niej przstawiła jakiś mały stolik. Ale urządzasz dla siebie więc to Twoje preferencje musimy wziąć po uwagę o ile będziemy je znali. Nie wiem na przykład czy stół na 6 osób wstawiłeś na rzucie celowo bo taki akurat chcesz. Ja się zasugerowałam i też taki rysowałam i specjalnie starałam się tak zagospodarować wnętrze żeby jak najlepiej wypełnić przestrzeń bez zagracania ale może wystarczy jakiś mniejszy kwadratowy lub okrągły stolik to wtedy można dopasować pozostałe elementy aranżacji.

  12. #12
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    MajsterPL

    Zarejestrowany
    Sep 2019
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    70-841
    Posty
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał alicyja Zobacz post
    250-90 to nie 140 a 160 co daje ok.80 cm na umywalkę. Jeśli umywalka miałaby przylegać do prysznica to lepiej oddzielić go od niej ścianką - wysoką lub tylko do wysokości blatu a powyżej szyba - żeby uniknąć wąskiej, trudnej do czyszenia szczeliny na styku mebla i szyby lub paćkania silikonem po szybie. Dla siebie wybrałabym właśnie tak układ tylko pewnie powiększyłabym wnękę w łazience aż do prysznica (kosztem szafy w przedpokoju) - żeby mieć dodatkowe miejsce na mopa, kosz na brudy i kocią kuwetę
    Z kolei kuchnię bardziej wolę w wersji 2 bo co prawda w 1 jest dużo miejsca do przechowywania ale jakoś mniej sensownego blatu roboczego - kawałek przy zlewie i niezbyt wygodny narożnik między zlewem a kuchenką. Poza tym lubię mieć pod ręką różne przybory a bez szafek wiszących w pobliżu pozostaje tylko wyeksponowanie tego na półwyspie lub chowanie pod blatem. W 2 może nie wstawiałbym krzeseł od strony kuchni i używała stołu jako wyspy lub w ogóle zrobiła wyspę i do niej przstawiła jakiś mały stolik. Ale urządzasz dla siebie więc to Twoje preferencje musimy wziąć po uwagę o ile będziemy je znali. Nie wiem na przykład czy stół na 6 osób wstawiłeś na rzucie celowo bo taki akurat chcesz. Ja się zasugerowałam i też taki rysowałam i specjalnie starałam się tak zagospodarować wnętrze żeby jak najlepiej wypełnić przestrzeń bez zagracania ale może wystarczy jakiś mniejszy kwadratowy lub okrągły stolik to wtedy można dopasować pozostałe elementy aranżacji.
    Alicjo, masz rację moja pomyłka przy wyliczeniach , Zgadza się pozostaje 80 cm na umywalkę, wiec można powiedzieć mieście się w "Standardzie".. Jeśli chodzi o wnękę w łazience, to kota nie posiadam, wiec kuweta mi nie potrzebna, a miejsce na brudy można zrobić nad pralka i całość zabudować.
    A nie lepiej w kuchni w wersji 1 bardziej zlew przesunąć w lewo aby w narożniku zrobiło się trochę więcej blatu roboczego ? Jeśli chodzi o przyprawy to można zrobić wysuwany słupek zaraz przy kominie akurat zostaje 30 cm szerokości (tam gdzie jest pełna zabudowa).
    Stół nie musi być na 6 osób może być okrągły lub tez na 4 osoby, będę mieszkał sam wiec sadze ze stół na 6 osób, byłby aż za duzy
    Alicjo, tylko w przypadku mniejszego stołu , gdzie można było by go sensownie ostawić ?

  13. #13

    Domyślnie

    Odsunęłam trochę półwysep od wysokiej zabudowy (140cm) więc jest więcej blatu między zlewem a kuchenką. Zamiast ścianki salon od wejścia osłania częściowo ażurowy regał (jakiś przykładowy na wizualce) do którego można przystawić stół jeśli byłby kwadratowy/prostokątny. Jeśli nie chcesz zasłaniać wejścia to stół na przedłużeniu półwyspu.


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3.jpg
Wyświetleń:	116
Rozmiar:	15,3 KB
ID:	436808

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3A.jpg
Wyświetleń:	132
Rozmiar:	12,0 KB
ID:	436809

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3B.jpg
Wyświetleń:	112
Rozmiar:	11,1 KB
ID:	436810

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3C.jpg
Wyświetleń:	151
Rozmiar:	11,1 KB
ID:	436811

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony