dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 27

Domyślnie Za długi strop

Witam
    Proszę o poradę. Odebrałem dom od dewelopera i strop na poddaszu nieużytkowym wychodzi około 3 cm poza klatkę schodową.Chcę na tej części wybudować ściankę z G-K i ścianka by musiała wychodzić te 3 cm na dziurę nad klatką schodową. Ten fragment deweloper powinien skuć aby ściana licowała się ze stropem? Póki co słyszałem że to poddasze nieużytkowe itp, że tak może być... Jak to jest z punktu prawa budowlanego?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	strop.jpg
Wyświetleń:	73
Rozmiar:	36,0 KB
ID:	434361

Domyślnie

Powinno być tak wykonane jak było zaprojektowane.
    Sprawdź jeżeli masz taką możliwość.
    Możliwe że to jest fragment wieńca a nie stropu (koniec lub bok stropu) i nie można skuć ze względu na otulinę prętów.
    A może jest to zwykły błąd w ustawieniu szalunku i można skuć.
    Co mówi deweloper na ten temat ?

Rocznica 4 czerwca 1989 r - 30 lat Wolności
    Dlaczego wykształceni i inteligentni wierzą w pseudonaukowe bzdury i teorie spiskowe ?
    --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    ... człowiek racjonalny, rozsądny, inteligentny jest w stanie z przekonaniem gadać albo nawet robić kompletne bzdury ...
    dr hab. Andrzej Dragan

Domyślnie

Właśnie nie widziałem projektu budowlanego. Pytano nas czy chcemy wyłaz czy otwór na pełne schody. Strop jest z filigranów więc pewnie wycięty kilka cm więcej albo osadzili za daleko.

Domyślnie

Można skuć ale będzie dużo zabawy i brudu.
    Wejście na poddasze po schodach ?
    Raczej po dostawianej drabinie (ale nie widać całości).

Dlaczego wykształceni i inteligentni wierzą w pseudonaukowe bzdury i teorie spiskowe ?
    --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    ... człowiek racjonalny, rozsądny, inteligentny jest w stanie z przekonaniem gadać albo nawet robić kompletne bzdury ...
    dr hab. Andrzej Dragan

Domyślnie

Narazie wejście po drabinie. Będą schody drewniane i się zastanawiamy jak to będzie wyglądać jakbyśmy nie skuwali...

OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar

Domyślnie

Cytat Napisał sandacz0000 Zobacz post
    Witam
    strop na poddaszu nieużytkowym ]
    Po co schody na nieużytkowe poddasze?

Domyślnie

Żeby sprawdzić czy ktoś tam nie użytkuje tego poddasza nieużytkowego.

Pytanie dobre bo może okazać się że konstrukcja jest zaprojektowana pod poddasze nieużytkowe i może być małe boom.

dr hab. Andrzej Dragan

Domyślnie

Poddasze nieużytkowe tylko z nazwy 70m po podłodze, a 45 m użytkowe. Deweloper nie wliczal do metrażu. Strop filigran na całej powierzchni. Teraz pytanie czy walczyć z deweloperem czy w niczym te 3 cm nie będzie przeszkadzać...

OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar

Domyślnie

Poddasze nieużytkowe tylko z nazwy 70m po podłodze, a 45 m użytkowe. Deweloper nie wliczal do metrażu. Strop filigran na całej powierzchni. Teraz pytanie czy walczyć z deweloperem czy w niczym te 3 cm nie będzie przeszkadzać...
    Co z tego że filigran jak w nim może stali nie być?

Deweloper wybudował pow 45m2 i nie liczy jej do sprzedaży, normalnie bajka.... Gdzie jest haczyk?

Domyślnie

Jest stal, normalnie zbrojony jak na piętrze, nie ma różnicy. Ludzie robią sobie tam normalnie pokoje, łazienki.

Domyślnie

Po prostu ustala sobie cenę i że niby poddasze gratis

Domyślnie

Jaką masz wysokość tego wejścia na poddasze?
    Wchodzisz z korytarza? Schody nie będę kolidować z normalną komunikacją na dole ?
    Okna na poddaszu są lub będą? Ogrzewanie ?

dr hab. Andrzej Dragan

Domyślnie

2.65 plus strop czyli około 3 m. Wchodzi się z korytarza. Nie będzie kolidować bo będzie to kontynuacja schodów od parteru. Na poddaszu są okna i grzejniki.

REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Kaizen
    Kod pocztowy
    05-540
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    119

Domyślnie

2.65 plus strop czyli około 3 m.
    Strop masz 35cm? To pewnie jest w nim z 10 albo i 15cm styropianu? A to pewnie oznacza, że połacie za słabo izolowane, żeby poddasze mogło być uznane za ogrzewane i dopiero razem z izolacja stropu spełnia warunki z rozporządzenia w sprawie WT.

Domyślnie

Napisałem około. Strop sam z 25 cm. Nie ma w nim styropianu a dach Robena z 20 cm wełny. Nie szukaj dziury w całym. Pytanie dotyczyło tego stropu za długiego w jednym miejscu. Reszta jest ok.

REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Kaizen
    Kod pocztowy
    05-540
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    119

Domyślnie

Napisałem około. Strop sam z 25 cm. Nie ma w nim styropianu a dach Robena z 20 cm wełny.

20cm wełny 0,037 daje na połaci U=0,223 a to nie spełnia wymogu nawet WT2014 (0,20 a jak pozwolenie z 2017 lub nowsze to minimum 0,18 ).
    Odbierając od dewelopera powinieneś szukać dziury w całym. Nie ma nic za darmo.

Prawo budowlane określa wiele rzeczy których, jak widać, nie sprawdziłeś. Nie określa jaka ma być długość stropu. To precyzuje projekt i tam szukaj odpowiedzi na swoje pytanie.

25cm stropu filigran to z kolei bardzo dużo. Możliwe, że ma taką grubość - ale zwłaszcza przy deweloperce, gdzie szuka się oszczędności na każdym kroku, nieprawdopodobne.

Domyślnie

To powinno być 25 cm wełny conajmiej? Teraz się zastanawiam jak jest projekt z 20 cm dociepleniem to jak dostają pozwolenie na budowę? Nie sprawdzają tego?

Domyślnie

To powinno być 25 cm wełny conajmiej? Teraz się zastanawiam jak jest projekt z 20 cm dociepleniem to jak dostają pozwolenie na budowę? Nie sprawdzają tego?
    A ja się zastanawiam jak do odbioru i podatków zgłaszasz taki gratis 45m2 ? Co na to urząd ktory nalicza podatki , wydano pozwolenia na 70m2 do podatku idzie 115..... czy idzie 70 bo 45 w gratisie .............

Edit
    Może zerknij do PB ile kosztuje legalizacja samowoli budowlanej wtedy przejrzysz na oczy.
    Ostatnio edytowane przez jajmar ; 08-09-2019 o 23:34

Domyślnie

Chyba źle doprecyzowałem. Poddasze jest całe nieużytkowe. To jest norma u deweloperów.. Dlaczego tak robią to nie wiem, nie zastanawiałem się. Może żeby tej wełny mniej dać.

Domyślnie

Deweloper niech się tym martwi. Ja będę odbierał od niego.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia