dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 27
  1. #1

    Domyślnie Za długi strop

    Witam
    Proszę o poradę. Odebrałem dom od dewelopera i strop na poddaszu nieużytkowym wychodzi około 3 cm poza klatkę schodową.Chcę na tej części wybudować ściankę z G-K i ścianka by musiała wychodzić te 3 cm na dziurę nad klatką schodową. Ten fragment deweloper powinien skuć aby ściana licowała się ze stropem? Póki co słyszałem że to poddasze nieużytkowe itp, że tak może być... Jak to jest z punktu prawa budowlanego?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	strop.jpg
Wyświetleń:	81
Rozmiar:	36,0 KB
ID:	434361

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.779

    Domyślnie

    Powinno być tak wykonane jak było zaprojektowane.
    Sprawdź jeżeli masz taką możliwość.
    Możliwe że to jest fragment wieńca a nie stropu (koniec lub bok stropu) i nie można skuć ze względu na otulinę prętów.
    A może jest to zwykły błąd w ustawieniu szalunku i można skuć.
    Co mówi deweloper na ten temat ?
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  3. #3

    Domyślnie

    Właśnie nie widziałem projektu budowlanego. Pytano nas czy chcemy wyłaz czy otwór na pełne schody. Strop jest z filigranów więc pewnie wycięty kilka cm więcej albo osadzili za daleko.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.779

    Domyślnie

    Można skuć ale będzie dużo zabawy i brudu.
    Wejście na poddasze po schodach ?
    Raczej po dostawianej drabinie (ale nie widać całości).
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  5. #5

    Domyślnie

    Narazie wejście po drabinie. Będą schody drewniane i się zastanawiamy jak to będzie wyglądać jakbyśmy nie skuwali...

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.195

    Domyślnie

    Cytat Napisał sandacz0000 Zobacz post
    Witam
    strop na poddaszu nieużytkowym ]
    Po co schody na nieużytkowe poddasze?

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.779

    Domyślnie

    Żeby sprawdzić czy ktoś tam nie użytkuje tego poddasza nieużytkowego.

    Pytanie dobre bo może okazać się że konstrukcja jest zaprojektowana pod poddasze nieużytkowe i może być małe boom.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  8. #8

    Domyślnie

    Poddasze nieużytkowe tylko z nazwy 70m po podłodze, a 45 m użytkowe. Deweloper nie wliczal do metrażu. Strop filigran na całej powierzchni. Teraz pytanie czy walczyć z deweloperem czy w niczym te 3 cm nie będzie przeszkadzać...

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.195

    Domyślnie

    Cytat Napisał sandacz0000 Zobacz post
    Poddasze nieużytkowe tylko z nazwy 70m po podłodze, a 45 m użytkowe. Deweloper nie wliczal do metrażu. Strop filigran na całej powierzchni. Teraz pytanie czy walczyć z deweloperem czy w niczym te 3 cm nie będzie przeszkadzać...
    Co z tego że filigran jak w nim może stali nie być?

    Deweloper wybudował pow 45m2 i nie liczy jej do sprzedaży, normalnie bajka.... Gdzie jest haczyk?

  10. #10

    Domyślnie

    Jest stal, normalnie zbrojony jak na piętrze, nie ma różnicy. Ludzie robią sobie tam normalnie pokoje, łazienki.

  11. #11

    Domyślnie

    Po prostu ustala sobie cenę i że niby poddasze gratis

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.779

    Domyślnie

    Jaką masz wysokość tego wejścia na poddasze?
    Wchodzisz z korytarza? Schody nie będę kolidować z normalną komunikacją na dole ?
    Okna na poddaszu są lub będą? Ogrzewanie ?
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  13. #13

    Domyślnie

    2.65 plus strop czyli około 3 m. Wchodzi się z korytarza. Nie będzie kolidować bo będzie to kontynuacja schodów od parteru. Na poddaszu są okna i grzejniki.

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał sandacz0000 Zobacz post
    2.65 plus strop czyli około 3 m.
    Strop masz 35cm? To pewnie jest w nim z 10 albo i 15cm styropianu? A to pewnie oznacza, że połacie za słabo izolowane, żeby poddasze mogło być uznane za ogrzewane i dopiero razem z izolacja stropu spełnia warunki z rozporządzenia w sprawie WT.

  15. #15

    Domyślnie

    Napisałem około. Strop sam z 25 cm. Nie ma w nim styropianu a dach Robena z 20 cm wełny. Nie szukaj dziury w całym. Pytanie dotyczyło tego stropu za długiego w jednym miejscu. Reszta jest ok.

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał sandacz0000 Zobacz post
    Napisałem około. Strop sam z 25 cm. Nie ma w nim styropianu a dach Robena z 20 cm wełny.

    20cm wełny 0,037 daje na połaci U=0,223 a to nie spełnia wymogu nawet WT2014 (0,20 a jak pozwolenie z 2017 lub nowsze to minimum 0,18 ).
    Odbierając od dewelopera powinieneś szukać dziury w całym. Nie ma nic za darmo.

    Prawo budowlane określa wiele rzeczy których, jak widać, nie sprawdziłeś. Nie określa jaka ma być długość stropu. To precyzuje projekt i tam szukaj odpowiedzi na swoje pytanie.

    25cm stropu filigran to z kolei bardzo dużo. Możliwe, że ma taką grubość - ale zwłaszcza przy deweloperce, gdzie szuka się oszczędności na każdym kroku, nieprawdopodobne.
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 09-09-2019 o 00:18

  17. #17

    Domyślnie

    To powinno być 25 cm wełny conajmiej? Teraz się zastanawiam jak jest projekt z 20 cm dociepleniem to jak dostają pozwolenie na budowę? Nie sprawdzają tego?

  18. #18
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.195

    Domyślnie

    Cytat Napisał sandacz0000 Zobacz post
    To powinno być 25 cm wełny conajmiej? Teraz się zastanawiam jak jest projekt z 20 cm dociepleniem to jak dostają pozwolenie na budowę? Nie sprawdzają tego?
    A ja się zastanawiam jak do odbioru i podatków zgłaszasz taki gratis 45m2 ? Co na to urząd ktory nalicza podatki , wydano pozwolenia na 70m2 do podatku idzie 115..... czy idzie 70 bo 45 w gratisie .............

    Edit
    Może zerknij do PB ile kosztuje legalizacja samowoli budowlanej wtedy przejrzysz na oczy.
    Ostatnio edytowane przez jajmar ; 09-09-2019 o 00:34

  19. #19

    Domyślnie

    Chyba źle doprecyzowałem. Poddasze jest całe nieużytkowe. To jest norma u deweloperów.. Dlaczego tak robią to nie wiem, nie zastanawiałem się. Może żeby tej wełny mniej dać.

  20. #20

    Domyślnie

    Deweloper niech się tym martwi. Ja będę odbierał od niego.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony