dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15
  1. #1
    ELITA FORUM (min. 1000)
    coachu13

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    1.205

    Domyślnie klamki przy furtce, tradycyjna czy elektrozamek

    Hej,

    Czy ktoś z doświadczenia może wypowiedzieć się nad wyższością jednego rozwiązania od drugiego ?
    W szczególności mam tu na myśli klamkę zewnętrzną albo otwieranie furtki przyciskiem na elektrozamek ?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.252
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Pytasz, czy wygodniej wychodzić po i odprowadzać gości z kluczem, czy wcisnąć przycisk (może być w telefonie, na słupku, na ścianie czy gdziekolwiek)?

    Czy zamykanie furtki kontra zostawienie otwartej?

  3. #3

    Domyślnie

    Z zewnątrz gałka nieruchoma (po sygnale z elektromagnesu należy popchnąć drzwi żeby wejść), od wewnątrz gałka przekręcana (wychodząc z posesji, otwierasz drzwi bez elektromagnesu).
    Budujemy "Cyprysa" (pracownia Horyzont)
    Dom 165 m2 p.u. Ściany: silikat. Dachówka Euronit. Okna 3-szyb. Schuco. WM+reku. Działka 1500 m2 Ważne daty: 28.03.2012 zakup działki 17.07.2012 PnB 24.10.2012 fundamenty 19.11.2012 stropy 09.01.2013 dach 11.01.2013 SSO 22.05.2013 SSZ 15.06.2013 instalacje 22.06.2013 tynki wewn. 26.06.2013 wylewki 27.07.2013 ocieplenie poddasza 22.08.2013 PnU 29.08.2013 MIESZKAMY! 04.2014 taras 09.2016 ogrodz. frontowe 07.2017 kominek 09.2019 założenie ogrodu

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000)
    coachu13

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    1.205

    Domyślnie

    Dokładnie Kaizen o to.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał cypryski Zobacz post
    Z zewnątrz gałka nieruchoma (po sygnale z elektromagnesu należy popchnąć drzwi żeby wejść), od wewnątrz gałka przekręcana (wychodząc z posesji, otwierasz drzwi bez elektromagnesu).
    przekaldam reke i sobie otwieram i juz Januszu z twierdzy masz mnie z garnkami i dywanem pod drzwiami... a zapomnialem pewnie mieszkasz w twierdzy z 2m pelnym plotem gdzie mysz sie nawet nie przeslizgnie.

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Janekk1234
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    TSA
    Kod pocztowy
    77-430
    Posty
    1.647
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał gambit565 Zobacz post
    przekaldam reke i sobie otwieram i juz Januszu z twierdzy masz mnie z garnkami i dywanem pod drzwiami... a zapomnialem pewnie mieszkasz w twierdzy z 2m pelnym plotem gdzie mysz sie nawet nie przeslizgnie.
    To się robi taką klamkę że rąsia nie sięgnie, Januszu logiki.

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.252
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał coachu13 Zobacz post
    Dokładnie Kaizen o to.
    To zdecydowanie jestem za zamykaniem. Nie martwię się, czy mój pies nie pogryzie jakieś dziecko, które zechce go pogłaskać i wejdzie przez furtkę. I nie mam też obaw, że moje dziecko wybierze się na spacer bez mojej wiedzy i zgody.

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.252
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Janekk1234 Zobacz post
    To się robi taką klamkę że rąsia nie sięgnie, Januszu logiki.
    Geniusze logiki we wspólnocie mieszkaniowej wymyślili, że ze trzy metry od furtki będzie przycisk do otwierania furtki. I drugi do otwierania bramy. Nie rozumieli, jak im tłumaczyłem, dlaczego to głupi pomysł. Nawet, jak złodziej przeskoczył przez płot, wsiadł do samochodu i tym przyciskiem otworzył sobie bramę i wyjechał - nie dotarło, ze to duża dziura w bezpieczeństwie. I bezsens, bo wygodniej bramę otworzyć z pilota bez wysiadania z auta.
    To samo tyczy się furtki - wolę sam otwierać (telefonem, kodem, pastylką) gościom, niż żeby każdy (w tym złodziej i dziecko) wychodzili sobie za dotknięciem magicznego przycisku.

  9. #9

    Domyślnie

    Nie odniosę się do tego debilnego komentarza. No cóż, chciałem tylko podpowiedzieć sensowne rozwiązanie autorowi wątku. Najwyraźniej to była błędna decyzja, więc szybko stąd uciekam.

  10. #10

    Domyślnie

    Uzupełnię, że odpowiadałem na komentarz gambit565. I już naprawdę mnie nie ma
    Ostatnio edytowane przez cypryski ; 09-09-2019 o 22:17

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.252
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał cypryski Zobacz post
    Uzupełnię, że odpowiadałem na komentarz gambit565. I już naprawdę mnie nie ma
    1223 posty i nie potrafisz cytować ani edytować?
    ELITA FORUM (min. 1000) sic!

  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Janekk1234
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    TSA
    Kod pocztowy
    77-430
    Posty
    1.647
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    We wspólnotach takie przyciski nie są złe. Przecież nie może być tak że za każdym razem trzeba nosić przy sobie specjalne urządzenia do otwierania furtki. To nie sejf bankowy tylko podwórko.

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.252
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Janekk1234 Zobacz post
    We wspólnotach takie przyciski nie są złe. Przecież nie może być tak że za każdym razem trzeba nosić przy sobie specjalne urządzenia do otwierania furtki. To nie sejf bankowy tylko podwórko.
    Oczywiście, że można. Jak wyjdziesz bez pastylki, to jak wejdziesz?
    Można też mieć panel z cyferkami i wstukać kod albo zadzwonić z niego do odwiedzanej osoby, żeby otworzyła przyciskiem w domofonie.

  14. #14
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    k.rowek

    Zarejestrowany
    Jan 2019
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    00-648
    Posty
    34

    Domyślnie

    Cytat Napisał cypryski Zobacz post
    Z zewnątrz gałka nieruchoma (po sygnale z elektromagnesu należy popchnąć drzwi żeby wejść), od wewnątrz gałka przekręcana (wychodząc z posesji, otwierasz drzwi bez elektromagnesu).
    Jeżeli już to na elektromagnes z obu stron, przecież można przełożyć dłoń i otworzyć sobie od wewnątrz.

  15. #15
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Bolo_L

    Zarejestrowany
    Feb 2019
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    00-765
    Posty
    36

    Domyślnie

    Zdecydowanie elektrozamek. Najbezpieczniej. Każdy ma swój chip i z głowy

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony