dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 38 z 38
  1. #21
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.276
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał vvvv Zobacz post
    Jesteś pewien, że minimalne? Przecież tam jest nawet 26cm by poprawić U przegrody.
    A gdzie EU dla takiego parametru? EU podane są dla minimum.

    Cytat Napisał vvvv Zobacz post
    Co do budowania to nie wiem jak u Ciebie, ale u mnie standard to 10 cm no może teraz 15 cm, ale to szał białego styro.
    Na FM standard to raczej 20cm. Minimum 15. Grafitu.

    I jeszcze jeden błąd. W tabeli jest dla PC gruntowej EU=56,5 a EK= 26,8
    Jakim cudem? Sprawność jest minimum 3,5 czyli z 56,5/3,5=16,14 wynik dzielimy przez sprawność regulacji i wykorzystania ciepła 76% (też najgorszy parametr z rozporządzenia) i mamy 21,23. A skąd 26,8?
    Licząc dalej - 21,23 * 3,0 (współczynnik nakładu na energie nieodnawialną) mamy EP=63,71 - wiec skąd w tabeli 80,4? Co nie przeliczyłem, to się nie zgadza.
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 28-09-2019 o 01:44

  2. #22
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Przyczyną jest przede wszystkim przyjecie minimalnej dopuszczalnej prawem izolacji przegród (nikt tak nie buduje) i błędne policzenie efektu WM (albo przyjecie sprawności ze 40%). Pewnie też sprawności kotłów słabe - ale tego nie sprawdzałem. W sumie to szanujący się naukowiec podaje dane źródłowe i metodologię obliczeń.
    Przy przyzwoicie ocieplonym domu tylko z prądem z COP=1 trzeba kombinować.
    Zdefiniuj przyzwoicie ocieplony?
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  3. #23
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał vvvv Zobacz post
    @Kaizen ja się na tym aż tak nie znam. Znalazłem opracowanie to wrzuciłem. To materiał promujący PC, bo to mnie teraz interesuje, No i wynika z niego, że nic, bez "wspomagaczy", oprócz biomasy nie spełnia nowych warunków WT2021. Nawet PC. Pewnie dlatego, że wartość EP w największym stopniu zależy od współczynników nieodnawialnych nakładów energii. Może w tym opracowaniu jest EP a nie EU, bo miało być to na cele polityki i ekologii?

    Załącznik 435262
    Ja nie przepadam za analizami tych wszystkich cyferek...Umiem jednak wyciągać wnioski z tego jak potrafią to robić inni...Między innymi na tym forum . Biomasa tylko w Polsce ma kiepskie notowania. Między innymi wynika to z ciemnogrodu jaki temu tematowi towarzyszy od wielu lat. "Beneficjent" tego wątku jest tego najlepszym przykładem....Idę o zakład, że wkrótce firmy takie jak Viessman, Junkers itp, rozwiną sztandary z biomasą co najmniej w tle... Nikt poza Polska nie podnieca się już gazem. W większości krajów ogranicza się czy wręcz likwiduje inwestycje w sieć gazowniczą. Przyjdzie czas i na PL, tylko trzeba najpierw upłynnić stany magazynowe liderów europejskich....No i oczywiście znaleźć coś w zamian....Sama biomasa ma być tylko elementem nowych kierunków energetycznych.

  4. #24
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.276
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    Zdefiniuj przyzwoicie ocieplony?
    Co najmniej kilkadziesiąt % lepsze U, niż minimum wymagane w rozporządzeniu.

  5. #25
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Co najmniej kilkadziesiąt % lepsze U, niż minimum wymagane w rozporządzeniu.
    Większość buduje na styk albo jescze mniej Sąsiad robił termo modernizacje dał 10 cm biaałego. Na nowo budowanych nieraz widać kleją jakąś cienizne (pewnie stare WT lub ktoś chce zaoszczędzić tam gdzie nie trzeba). Na nowo budowanym zobaczyć 20cm to wyczyn. Albo mikro domek z 70-80m2 i gaz zakłada. To norma
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    A gdzie EU dla takiego parametru? EU podane są dla minimum.
    Nie chodzi o EU, bo nie dyskutujemy tutaj o "jakości" budynku . Niektórzy twierdzą, że biomasa to nieodnawialne źródło.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wt1.jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	21,8 KB
ID:	435323


    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Na FM standard to raczej 20cm. Minimum 15. Grafitu.
    Pytałem jak u Ciebie w "realu". U mnie tak jak pisałem.
    Nie dla paliw kopalnych (gazu ziemnego i z tej dużej butli też). Gaz to nie jest "czyste ekologiczne paliwo".

    KLIK KLIK KLIK KLIK

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Ja nie przepadam za analizami tych wszystkich cyferek...Umiem jednak wyciągać wnioski z tego jak potrafią to robić inni...Między innymi na tym forum . Biomasa tylko w Polsce ma kiepskie notowania. Między innymi wynika to z ciemnogrodu jaki temu tematowi towarzyszy od wielu lat. "Beneficjent" tego wątku jest tego najlepszym przykładem....Idę o zakład, że wkrótce firmy takie jak Viessman, Junkers itp, rozwiną sztandary z biomasą co najmniej w tle... Nikt poza Polska nie podnieca się już gazem. W większości krajów ogranicza się czy wręcz likwiduje inwestycje w sieć gazowniczą. Przyjdzie czas i na PL, tylko trzeba najpierw upłynnić stany magazynowe liderów europejskich....No i oczywiście znaleźć coś w zamian....Sama biomasa ma być tylko elementem nowych kierunków energetycznych.
    Czasami cyferki pomagają. ale do niektórych się nie dotrze. Tłumaczyłem, niektórym o co w tym wszystkim chodzi, ale nie nic nie dociera. No ale "najlepiej" iść drogą szwabów i na nich patrzeć, tak jak to niektórzy piszą, tylko oni mają w tym jasny cel.
    Nie dla paliw kopalnych (gazu ziemnego i z tej dużej butli też). Gaz to nie jest "czyste ekologiczne paliwo".

    KLIK KLIK KLIK KLIK

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    Większość buduje na styk albo jescze mniej Sąsiad robił termo modernizacje dał 10 cm biaałego. Na nowo budowanych nieraz widać kleją jakąś cienizne (pewnie stare WT lub ktoś chce zaoszczędzić tam gdzie nie trzeba). Na nowo budowanym zobaczyć 20cm to wyczyn. Albo mikro domek z 70-80m2 i gaz zakłada. To norma
    Przy termo 10 cm to max. U mnie jak termo nawet 5 cm dają. 20 cm to Panie, kto tyle daje. No, ale w starym domu to też jak zużyjesz ponad 1200m3 chyba to płacisz 600zł/rok sam abonament za gaz. Dodaj przegląd piecyka pewnie 200zł. Fajnie.
    Nie dla paliw kopalnych (gazu ziemnego i z tej dużej butli też). Gaz to nie jest "czyste ekologiczne paliwo".

    KLIK KLIK KLIK KLIK

  9. #29
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.276
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał vvvv Zobacz post
    Pytałem jak u Ciebie w "realu". U mnie tak jak pisałem.
    U mnie 20.

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    U mnie 20.
    To wiem, że u Ciebie. Chodzi np. o sąsiadów.
    Nie dla paliw kopalnych (gazu ziemnego i z tej dużej butli też). Gaz to nie jest "czyste ekologiczne paliwo".

    KLIK KLIK KLIK KLIK

  11. #31
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.276
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał vvvv Zobacz post
    To wiem, że u Ciebie. Chodzi np. o sąsiadów.
    Nie wiem. Nie byłem u nich na etapie ocieplania - mój dom jest najnowszy.

  12. #32

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Nie wiem. Nie byłem u nich na etapie ocieplania - mój dom jest najnowszy.
    Rozumiem. U mnie się teraz dużo buduje i widzę co ludziska dają.
    Nie dla paliw kopalnych (gazu ziemnego i z tej dużej butli też). Gaz to nie jest "czyste ekologiczne paliwo".

    KLIK KLIK KLIK KLIK

  13. #33
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.276
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał vvvv Zobacz post
    Rozumiem. U mnie się teraz dużo buduje i widzę co ludziska dają.
    I co dają?
    Na FM najnowszy wątek to:
    Cytat Napisał emlem Zobacz post
    - Strop górny + sufit podwieszony 35cm
    - Ściany zewnętrzne 15cm w środku + 15cm na elewacji = 30cm.

  14. #34

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    I co dają?
    Na FM najnowszy wątek to:
    Tak jak pisałem. Tak oczywiście masz rację na FM inaczej. FM to nie wszystko. Ile procent? Czy możne promili?
    Nie dla paliw kopalnych (gazu ziemnego i z tej dużej butli też). Gaz to nie jest "czyste ekologiczne paliwo".

    KLIK KLIK KLIK KLIK

  15. #35
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Od kilku lat większość klientów ma domy ocieplone minimum 15 cm . Czasami klienci się tłumaczą że "mam tylko 15cm" .... Domy ciepłe jak termos ,kominek czy piecyk musi nieć małą moc aby nie przegrzewał .... lub dodane odpowiednio du zo masy akumulacyjnej...
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Krbova_vlozka_Romotop_Impression_R_2g_58.60.34.21_zadni_pohled_akumulace_10.jpg
Wyświetleń:	15
Rozmiar:	84,1 KB
ID:	435409   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Slajd47.JPG
Wyświetleń:	9
Rozmiar:	77,8 KB
ID:	435410  
    Darek B

  16. #36

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zdun Darek B
    .. lub dodane odpowiednio du zo masy akumulacyjnej...
    przyznasz, że te strupy podwieszone na zewnątrz, to raczej dla zabawy...

  17. #37
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    Cytat Napisał vvvv Zobacz post
    Czasami cyferki pomagają. ale do niektórych się nie dotrze. Tłumaczyłem, niektórym o co w tym wszystkim chodzi, ale nie nic nie dociera. No ale "najlepiej" iść drogą szwabów i na nich patrzeć, tak jak to niektórzy piszą, tylko oni mają w tym jasny cel.
    Cyferki maja znaczenie ale czasem spłacają się 100 lat jak ktoś w paranoję wpadnie i da 50cm styro i PC za 80 tys .

  18. #38
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    Na nowo budowanych nieraz widać kleją jakąś cienizne (pewnie stare WT lub ktoś chce zaoszczędzić tam gdzie nie trzeba). Na nowo budowanym zobaczyć 20cm to wyczyn.
    U mnie 20cm, sąsiad 20cm, budowy 100,200m dalej 20cm.
    Przejeżdżam wioskę moją i ta obok wszędzie 20cm, dwie budowy 15cm.
    Takie szarawe wszystko podejrzewam że 0,036 lub lepiej.
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony