dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 24
  1. #1

    Domyślnie Kabel do telewizora

    Cześć.
    Mam w ścianie takie gniazdko
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	f-kontakt-simon-gniazdo-antenowe-r-tv-sat-koncowe-biale-moze-byc-uzyte-jako-gniazdo-zakonczeniow.jpg
Wyświetleń:	23
Rozmiar:	6,2 KB
ID:	434411

    W telewizorze nie mam zwykłego gniazda antenowego, tylko takie jak w prawym dolnym rogu:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wtyk.jpg
Wyświetleń:	136
Rozmiar:	44,0 KB
ID:	434412

    Chciałbym odbierać telewizję naziemną, jakim kablem to spiąć?

  2. #2

    Domyślnie

    Właściwym do TV antenowym, kupionym w sklepie juz z końcówkami zarobionymi fabrycznie lub kup oddzielnie kabel a odzielnie kopńcówki. każdy kompetentny a nawet i niekompetentny sprzedawca poradzi sobie z sobie z tym zadaniem

  3. #3

    Domyślnie

    @gnago, czyli to nie jest żaden problem, że chcę podpiąć kabel z jednej strony standardowy antenowy do gniazda w ścianie z opisem TV a w telewizorze cieńszy niż standardowy antenowy?

    W telewizorze wtyk opisany jest jako satelite. Pytanie czy będzie odbierał tv naziemną.
    Ostatnio edytowane przez zlc ; 09-09-2019 o 15:59

  4. #4

    Domyślnie

    Ze względu na przeszłość zwany satelitarnym, faktyczna róznica to gwint. Idź do sklepu pokaż zdjęcia na smartfonie. Dobierze i tyle

  5. #5

    Domyślnie

    W telewizorze wtyk opisany jest jako satelite. Pytanie czy będzie odbierał tv naziemną.
    nie powinien. A nie ma zwykłego gniazda antenowego?


  6. #6

    Domyślnie

    @Slawko123 - nie ma zwykłego

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Powinno być gniazdko anteny zewnętrznej naziemnej. Podaj typ / model tego TV.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  8. #8

  9. #9

    Domyślnie

    No to skręcany w ścianie masz zwykły wtyk antenowy a pod wejście do telewizora pasuje ten satelitarny. W specyfikacji podano że masz wbudowaną satelitkę i naziemną .
    Nie masz krótkiej papierowej instrukcji podłączenia , zazwyczaj daja kartkę ta najcieńsza...... grubsza to gwarancja
    Nie masz!
    Wejdź w menu telewizora w ustawieniach zobacz samouczek/instrukcje rozmaicie tam to zwą. Zobacz co pokazują na obrazkach wejść/wyjść.

    Ale tak czy siak niech zabudują ci kabel z jednej strony zwykłym z drugiej satelitką koszt kilkanaście zł. A na szybko jak masz odtwarzacz DVD z wyjściem HDMI to spróbuj podłączyc kabel antenowy pod odtwarzacz a sygnał tVpuść od DVD kablem HDMI. A najprościej z powrotem tam gdzie nabyłeś ten zacny sprzęt niech ci zakup uzupełnią odpowiednim kablem do 100 zł się zmieścisz

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Ten model https://www.displayspecifications.com/en/model/3c4e1909
    ma podane m.in. takie złącze

    Conectivity
    1 x Antenna RF (female)

    Może jest pod którąś z tych zamkniętych klapek ??

    PS Jest w tej poziomej na lewo od pionowej.

    https://www.lg.com/pl/wsparcie/instr...eVisibleFlag=2
    Skrócona instrukcja obsługi pomoże Ci szybko rozpocząć korzystanie z produktu LG
    Ostatnio edytowane przez d7d ; 09-09-2019 o 19:24 Powód: PS
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  11. #11

    Domyślnie

    Ściągnąłem instrukcje bardzo enigmatycznie lakoniczna. Na zdrowy rozum dalej na te gniazdo po lewej z gwintem stawiam tylko musisz pewnie ustawić te gniazdo na telewizję naziemną w ustawieniach telewizora. A najlepiej do serwisu dzwoń tam MUSZA rady UDZIELIĆ jako cos takiego wypuścili

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    W instrukcji jest a na żywo nie ma
    gnago - możesz mieć rację z tym gniazdem - jest jednoczenie do anteny naziemnej i do satelity.
    Ostatnio edytowane przez d7d ; 09-09-2019 o 19:40
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Z instrukcji

    Antena/Kabel
    Telewizor należy podłączyć do ściennego gniazdka antenowego za
    pomocą przewodu antenowego RF (75 Ω).
    • Aby korzystać z więcej niż dwóch odbiorników telewizyjnych,
    należy użyć rozdzielacza sygnału antenowego.
    • Jeżeli jakość obrazu jest niska, należy zainstalować odpowiedni
    wzmacniacz sygnału w celu jej poprawienia.
    • Jeżeli jakość obrazu jest niska podczas korzystania z anteny,
    spróbuj dostosować kierunek ustawienia anteny.
    • Przewód antenowy i konwerter nie są dostarczane w zestawie.
    • W przypadku lokalizacji, która znajduje się poza zasięgiem
    transmisji ULTRA HD, telewizor nie może odbierać bezpośredniej
    transmisji ULTRA HD.

    Antena satelitarna
    Telewizor należy podłączyć do anteny satelitarnej, umieszczając
    przewód RF anteny satelitarnej (75 Ω) w gnieździe anteny satelitarnej
    telewizora. (Zależne od modelu)
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał zlc Zobacz post

    W telewizorze wtyk opisany jest jako satelite. Pytanie czy będzie odbierał tv naziemną.
    dlaczego wprowadzasz w błąd? i jeszcze oczekujesz pomocy?

    Wstawiłes zdjecie gniazda antenowego to podaj co tam przy nim jest napisane(wytłoczone w obudowie) na pewno nie "satelite". Podejdź, weź szkło powiększające i napisz nam tutaj dokładnie co tam jest napisane. Ja na zdjęciu przeczytałem, to ty na zywo tym bardziej.

    Jesli tam jest takie gniazdo, to w czym problem kupić kawałek koncentryka(1-2metry), i z jednej strony zarobić wtyk typu F a z drugiej strony albo wtyk typowy TV albo tez wtyk F i przykręcić przejściówkę z F na TV. Nie potrzeba żadnego narzędzia, a nie sorry jakiś nożyk aby odizolować kabelek.


  15. #15

    Domyślnie

    @ Slawko123 - sugerowałem się fotką z internetu. Nie mam możliwości fizycznego sprawdzenia bo telewizor jest w pudle w nowym domu, dość daleko ode mnie.

  16. #16

    Domyślnie

    no to o czym my rozmawiamy?
    sorry, ale dla mnie to kpina.
    jedź do nowego domu, wyjmij tv z pudełka, zobacz co tam jest i wtedy pytaj jak nie będziesz wiedział.


  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Możliwe że jest tam napis
    ANTENNA
    CABLE
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  18. #18

    Domyślnie

    Możesz kupić przejściówkę złącza satelitarnego na antenowe:
    https://dvbsklep.pl/pl/p/Zlacze-F-gn...tenowe-wtyk/56
    Złącze F (gniazdo) / złącze antenowe (wtyk)
    Wtedy nie trzeba przerabiać kabli.
    Możesz podpiąć pod gniazdo satelitarne kabel ze złączami na gwint. Nie wiem jak jest to gniazdko zrobione, ale satelitarne (na gwint) przepuszcza większy zakres częstotliwości niż radiowe czy telewizyjne naziemne i będzie działać, a styk jest pewniejszy. A w ogóle to gniazdek nie powinno się używać bo tracą z 50 dB sygnału. Najlepszy bezpośredni kabel bez gniazdek, czy przejściówek.

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lew2 Zobacz post
    Możesz kupić przejściówkę złącza satelitarnego na antenowe:
    https://dvbsklep.pl/pl/p/Zlacze-F-gniazdo-zlacze-antenowe-wtyk/56
    Złącze F (gniazdo) / złącze antenowe (wtyk)
    Wtedy nie trzeba przerabiać kabli.
    Możesz podpiąć pod gniazdo satelitarne kabel ze złączami na gwint. Nie wiem jak jest to gniazdko zrobione, ale satelitarne (na gwint) przepuszcza większy zakres częstotliwości niż radiowe czy telewizyjne naziemne i będzie działać, a styk jest pewniejszy. A w ogóle to gniazdek nie powinno się używać bo tracą z 50 dB sygnału. Najlepszy bezpośredni kabel bez gniazdek, czy przejściówek.
    to co zaproponowałeś, ta przejściówkę, to gdzie on se wepnie? chyba w 4 litery.
    A Ty wiesz ile to jest 50dB? z wpisu wynika, że nie masz pojęcia, jak również nie masz pojęcia jak zbudowane jest takie gniazdo i jakie ma tłumienie.

    Po pierwsze, nie wiadomo co On ma w tym telewizorze, bo jeszcze go na oczy nie widział
    po drugie, jeśli ma to co na obrazkach z pierwszych postów to już napisałem w poście #14 co mu potrzebne i jak zrobić, z tym, ze przejściówka potrzebna taka https://dvbsklep.pl/przejsciowka-gniazdo-f-gniazdo-tv
    wtedy kolejnośc połaczeń będzie taka - gniazdo w scianie - przejsciówka z gniazdem, ta która podałem - wtyk F - koncentryk - wtyk F - gniazdo w TV


  20. #20
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.275

    Domyślnie

    Có za różnica decybele czy procenty? Moze taka że decybeli nie wlejesz w gardło

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony