dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    bambolo

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Świętochłowice
    Kod pocztowy
    41-608
    Posty
    36

    Domyślnie Pompa głębinowa rura 1 cal z domu 1 1/2 cala i nie ma ciśnienia

    Witam , z studni głebinowej wychodzi mi calowa rurka a przyłącze w domu mam półtora cala , da się to jakoś ogarnąć żeby mieć normalne cisnienie w domu ? bo w takiej konfiguracji nie ma wcale co by trzeba było zastosować ?

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał bambolo Zobacz post
    Witam , z studni głebinowej wychodzi mi calowa rurka a przyłącze w domu mam półtora cala , da się to jakoś ogarnąć żeby mieć normalne cisnienie w domu ? bo w takiej konfiguracji nie ma wcale co by trzeba było zastosować ?
    Za ciśnienie odpowiada pompa i odbiorniki wody. Rura nie.
    Jak masz za słabą pompę to nie wytworzy oczekiwanego ciśnienia.
    Jak masz duuuży pobór wody, to pompa pracując non-stop nie wytworzy odpowiednio wysokiego ciśnienia.

    Szklane kule wyszły na forum. Napisz jaką masz pompę, jak głeboko jest lustro wody i jakie są objawy. CO to doklanie oznaca brak ciśnienia.

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Stermaj

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Podkarpacie
    Kod pocztowy
    38-400
    Posty
    1.578

    Domyślnie

    A że tak zapytam czy masz pompę w studni? a jak masz to czy włączasz ją do "prądu".
    Takie głupie pytania, ale dlatego,że nie mam tych kulek, o których pisał Jastrząb.

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    bambolo

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Świętochłowice
    Kod pocztowy
    41-608
    Posty
    36

    Domyślnie

    Napisz jaką masz pompę, jak głeboko jest lustro wody i jakie są objawy. CO to doklanie oznaca brak ciśnienia.
    Pompa głębinowa na około 70 m a obiawy mam takie jak by woda non stop leciała a krany pozakręcane

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał bambolo Zobacz post
    Pompa głębinowa na około 70 m a obiawy mam takie jak by woda non stop leciała a krany pozakręcane
    Ty uparty jesteś. Nadal nic nie wiemy. Jaka pompa, na jakiej głebokości jest woda w studni, jaki zbiornik (jeśli jest) jakie ustawienia na wyłączniku ciśnieniowym (jeśli jest).

    Zdefiniuj: "jak by woda non stop leciała". Bo ja za diabła nie wiem co to znaczy.

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    bambolo

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Świętochłowice
    Kod pocztowy
    41-608
    Posty
    36

    Domyślnie

    Ogólnie chodzi mi o to czy sztuka pozwala podłączenie bezpośrednie poprzez redukcję ruty cienkiej do grubszej bez zbiornika hydroforowego a jedynie z wyłącznikiem ciśnieniowym zamontowanym przy pompie

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Stermaj

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Podkarpacie
    Kod pocztowy
    38-400
    Posty
    1.578

    Domyślnie

    Trzeba zrobić tak, patrząc od strony pompy w studni.
    Pompa, zawór zwrotny, wyłącznik ciśnieniowy, naczynie przeponowe, instalacja w domu. To jest minimum co potrzeba, aby jakoś działało.
    Dobrze mieć większy zbiornik, aby pompa nie włączała się przy każdym odkręceniu kranu.

  8. #8
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    bambolo

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Świętochłowice
    Kod pocztowy
    41-608
    Posty
    36

    Domyślnie

    Dobrze mieć większy zbiornik, aby pompa nie włączała się przy każdym odkręceniu kranu.
    A taki wynalazek jak ten z linku , nie załatwi sprawy
    https://hypo.pl/sterownik-automat-pc-79,id2129.html

    Jest to mocny problem dla pomby że sie będzie często włączać , i pytanie czy pompa ,nie tania ale modelu nie znam około 2 k kosztowała
    posiada wbudowany jakieś zabezpieczenie ćiśnieniowe gdyby to na górze zawiodło ?

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Stermaj

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Podkarpacie
    Kod pocztowy
    38-400
    Posty
    1.578

    Domyślnie

    Widzę, że nie masz pojęcia jak działa taka instalacja, więc proponuję zlecić robotę fachowcowi, który doradzi i wykona ją prawidłowo.
    To w linku to tylko wypasiony wyłącznik ciśnieniowy i nie zastąpi zaworu zwrotnego i naczynia przeponowego. Z resztą w opisie masz napisane co i jak oraz przykłady zastosowania.

  10. #10
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    bambolo

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Świętochłowice
    Kod pocztowy
    41-608
    Posty
    36

    Domyślnie

    No małe mam pojęcie ale się zastanawiam czy jest jakiś typ pompy która by można zastosować bez tych wszystkich hydroforów wyłączników itd , tak po prostu odkręcam kran pompa się włącza i leci woda , zakręcam i pompa się wyłącza u mnie lustro wody jest na 60 metrach , przypływ to około 2000 tyś litrów godzina wiec nie ma tragedii ,

  11. #11
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał bambolo Zobacz post
    No małe mam pojęcie ale się zastanawiam czy jest jakiś typ pompy która by można zastosować bez tych wszystkich hydroforów wyłączników itd , tak po prostu odkręcam kran pompa się włącza i leci woda , zakręcam i pompa się wyłącza u mnie lustro wody jest na 60 metrach , przypływ to około 2000 tyś litrów godzina wiec nie ma tragedii ,
    Pewnie ze sa. Ale wymagaja pompy z falownikiem, sterownika elektronicznego, elektronicznego czujnika cisnienia i nadal kilkulitrowego zbiornika. Gruntfoss sobie za to zyczy ze 6000pln.

    P.s.
    Niezla masz studnie. Basen olimpijski na godzine!

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post
    Pewnie ze sa. Ale wymagaja pompy z falownikiem, sterownika elektronicznego, elektronicznego czujnika cisnienia i nadal kilkulitrowego zbiornika. Gruntfoss sobie za to zyczy ze 6000pln.

    P.s.
    Niezla masz studnie. Basen olimpijski na godzine!
    Proponuję zajrzeć tutaj : www.inteligentnysterownik.pl
    Od lutego zainstalowałem 21 sztuk. Sama radość. I rzeczywiście niektórzy przedmówcy maja rację - trudno się z nimi nie zgodzić- masz problem z ogarnięciem tematu bo to nie Twoja branża. Dla bezpieczeństwa i wygody zleć to komuś kto wie na czym rzecz polega. Czasem oszczędności wynikające z pracy własnej źle wykonanej potrafią zdecydowanie większe straty wygenerować i dlatego po prostu nie warto tak oszczędzać.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony