dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Sufit z płyt G-K w kuchni. O ile minimalnie można obniżyć?

    Dzień dobry

    Potrzebuję zrobić ładny sufit w kuchni. Wybór padł na płyty K-G ponieważ sufit w bloku zrobiony jest z płyt żelbetowych i pęka na łączeniach tych płyt niezależnie od zastosowanego materiału.
    Wysokość pomieszczenia to od 2,48 do 2,52. Chciałbym wynikowo uzyskać wysokość pomieszczenia równą 2,45m. Jaki rodzaj konstrukcji powinienem zastosować?
    Na chwilę obecną z tego co wyczytałem, zrozumiałem, podpatrzyłem to wydaje mi się, że mógłbym zastosować profil przyścienny UD28 i w niego zamontować profile CD60 - poprzecznie co 40 cm. Nie wiem tylko jakie wieszaki by się do tego nadały. Czy taka konstrukcja ma sens i nie spadnie na głowę? Uda się to zamontować tak, żeby uzyskać na całym pomieszczeniu obniżenie od 3 do 5 cm? Dodam jeszcze, że nie interesuje mnie montaż punktów świetlnych w suficie.
    Moja kuchnia jest prostokątem o wymiarach: 4,25m x 1,72m.

    Dziękuję bardzo za wszelakie dobre rady i wskazówki.

    Jeżeli ktoś miałby link do jakiejś dobrej literatury na temat sufitów podwieszanych to chętnie bym się z tym zapoznał.

  2. #2

    Domyślnie

    Ud i płyta to już ponad 4 cm. Jeśli obniżysz o 5 cm to nie ma problemu. Na wieszakach ES przyścienny UD i Cd co 40 cm

  3. #3

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedź.
    A te profile CD60 to dać wzdłuż kuchni?- wtedy by wyszły 4 profile o długości ponad 4 metrów
    Czy raczej w poprzek? - wtedy miałbym 10 profili o długości 1,7m

    Na moją logikę wydaje się, że lepiej by było w poprzek pomieszczenia.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony