dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Zdrowe podłogi

    Witam

    Przymierzam się do wykonania podłóg w pokojach. Ogrzewanie tradycyjne. Chciałbym przykleić, ponoć lepsza akustyka pomieszczeń.
    Wstępny wybór to deska trójwarstwowa ale zacząłem szukać w kwestiach emisyjności takiego rozwiązania. Producenci oczywiście spełniają normy nawet z zapasem ale...
    ale znalazłem informację nawet na forum muratora że jest firma Timberwise która jest pod tym względem lepsza, ma atest Fińskiej Federacji Alergii i Astmy.
    Nie mam astmy ale chciałbym położyć podłogę która nie truje (dzieci). Oczywiście nie chcę wydawać na to miliona dolarów więc szukam różnych opcji pośród całego gąszczu informacji :
    - ponoć Timberwise jest najlepsza z najlepszych (atest)
    - ponoć nawet lite drewno emituje formaldehyd (jak to się ma w takim razie do Timberwise i może w takim razie zwykły "Barlinek" za 150zł)
    - ponoć podłogi laminowane zawierają formaldehyd ale nie uwalnia się on do powietrza z uwagi na związanie w strukturze żywicy. źródło: EPLF
    - ponoć podłogi polimerowe nie posiadają żadnej emisji źródło: myfloor.pl

    Czy ktoś kto jest z tematem na bieżąco może pomóc pojąć jakąś decyzję. Odnoszę wrażenie że bez zrobienia doktoratu z tego tematu naciągnie mnie pierwszy lepszy sprzedawca i wciśnie jakiś kit.
    Ostatnio edytowane przez To ja Krzysiek ; 12-09-2019 o 20:20 Powód: Poprawa błędu

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800)
    Parkiet

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    2.954

    Domyślnie

    Obecnie marketing stawia na "eco".

    Firmy będą się prześcigać w opisach czystości produktu.

    Nasze normy są bardzo tolerancyjne, ponad trzykrotnie łagodniejsze od norm japońskich czy kanadyjskich.

    Drewno emituje śladowe ilości formaldehydu ale to jest marginalne w odniesieniu do wszelkich kompozytów, w których chemia różna bo ekonomia rządzi rynkiem.

    Czyste, lite drewno, lepszej czy gorszej klasy, w kategoriach emisji nie podlega ekonomii.

  3. #3

    Domyślnie

    Tak mi też podpowiada intuicja. Niestety miejsca na podłogę jest 15mm więc to trochę ogranicza pole do popisu.

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał To ja Krzysiek Zobacz post
    Witam

    Przymierzam się do wykonania podłóg w pokojach. Ogrzewanie tradycyjne. Chciałbym przykleić, ponoć lepsza akustyka pomieszczeń.
    Wstępny wybór to deska trójwarstwowa ale zacząłem szukać w kwestiach emisyjności takiego rozwiązania. Producenci oczywiście spełniają normy nawet z zapasem ale...
    ale znalazłem informację nawet na forum muratora że jest firma Timberwise która jest pod tym względem lepsza, ma atest Fińskiej Federacji Alergii i Astmy.
    Nie mam astmy ale chciałbym położyć podłogę która nie truje (dzieci). Oczywiście nie chcę wydawać na to miliona dolarów więc szukam różnych opcji pośród całego gąszczu informacji :
    - ponoć Timberwise jest najlepsza z najlepszych (atest)
    - ponoć nawet lite drewno emituje formaldehyd (jak to się ma w takim razie do Timberwise i może w takim razie zwykły "Barlinek" za 150zł)
    - ponoć podłogi laminowane zawierają formaldehyd ale nie uwalnia się on do powietrza z uwagi na związanie w strukturze żywicy. źródło: EPLF
    - ponoć podłogi polimerowe nie posiadają żadnej emisji źródło: myfloor.pl

    Czy ktoś kto jest z tematem na bieżąco może pomóc pojąć jakąś decyzję. Odnoszę wrażenie że bez zrobienia doktoratu z tego tematu naciągnie mnie pierwszy lepszy sprzedawca i wciśnie jakiś kit.
    kupisz nowe meble masz formaldehyd. Podłoga z desek warstwowych ma formaldehyd. Klej użyty do klejenia jest wykonany na bazie formaldehydu. Jak na razie nie da się inaczej. Ważna jest ilość tego formaldehydu. Formaldehyd występuje także w człowieku jako przemiana materii. Palacz e fajki ma go więcej w sobie niż cały pokój z nowymi meblami. Nie ma desek podłogowych czy fińskich, japońskich bez formaldehydu. Musi go być maksimum zgodnie z EU rozporzadzeniem 0,05g/m3 powietrza w pomieszczeniu. Jest także w żywności o oznaczeniu E 240. Więc bez przesady. Jest też w kosmetykach do paznokci i włosów... Kupuj deski z napisem Formaldehyd Frei lub Free, będziesz mógł być pewny, że jet tam tego maksimum dopuszczalne
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony