dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Akcesoria do okien

    Myślę o oknach Dako DPQ-82 + rolety zewnętrzne + brama garażowa. Wybór koloru i akcesoriów. Nie wiem, czy nie dałoby się zastosować w jednym oknie pakietu 4-szybowego?

    1. Czy warto brać kontaktrony (czujniki otwarcia okna) od razu? Czy można zamontować je później (za kilka lat)?
    2. Czy do bramy garażowej warto wziąć Zasuwę Ręczną?
    3. Czy nie lepiej zrezygnować z pilota Somfy do otwierania bramy garażowej, a kupić później pilot, który wysteruje bramę garażową i wjazdową na posesję jednym przyciskiem? Tak czy siak będę miał kable wypuszczone z bramy, które czekają na napięcie i mogą otwierać/zamykać bramę. Boję się, że będę musiał dokupywać przejściówki od innych pilotów do tego Somfy co podniesie koszt i skomplikuje system.
    4. Do okien chcą mi wcisnąć listwy podparapetowe Stropex. Brać?
    5. Do rolet chcą mi dodać: czujniki przeciążeniowe z wieszakami blokującymi (1500 zł dopłaty na cały dom). Czy ktoś to kupuje? Sprzedawca straszy, że jak będzie lód to mogą się zablokować i spalić silniki rolet.
    Ostatnio edytowane przez Lew2 ; 10-09-2019 o 16:47

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    1. Jak masz w planach alarm, to zapytaj instalatora o zdanie (i jego cenę) a sprzedawcę o gwarancję w razie instalacji przez firmę zewnętrzną.
    2. Można, jeśli kosztuje mniej niż 50zł; Może się przydać w razie braku prądu.
    3. Na początek jeden pilot wystarczy, chyba że chcesz dać drugi kolejnym ekipom.
    4. Wolałbym już cały ciepły parapet. Ew. zwykłe listwy doszczelnić taśmą rozprężną, ew. pianą.
    5. Warto, ale nie wiem jakie ceny są adekwatne. Ile masz tych rolet (w sztukach?)
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  3. #3

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedzi.

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    1. Jak masz w planach alarm, to zapytaj instalatora o zdanie (i jego cenę) a sprzedawcę o gwarancję w razie instalacji przez firmę zewnętrzną.
    Mam w planach, tylko dalszych. Więc zastanawiam się czy nie korzystniej jak to zrobi firma od okien i wyprowadzi kabelki. A może oni (ci od okien) wtedy nie naklejają tych kontaktronów, tylko je umieszczają wewnątrz ościeżnic? Bo wiadomo instalator od alarmu to zainstaluje to jako "ciało obce" do okna i może to nie pasować. Popytam o ceny.

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    2. Można, jeśli kosztuje mniej niż 50zł; Może się przydać w razie braku prądu.
    https://dako.eu/pl/bramy-garazowe/br...ntowe/dodatki/
    Przewiń na dole "zasuwa ręczna"
    Nie. To chyba nie jest zasuwa do braku prądu, tylko dodatkowa blokada od wewnątrz, żeby nie otworzyć bramy w ogóle.

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    3. Na początek jeden pilot wystarczy, chyba że chcesz dać drugi kolejnym ekipom.
    Nie rozumiem? Jakim ekipom mam dawać drugi pilot? W ogóle na razie nie chcę żadnego pilota, bo montażysta z DAKO powiedział, że będą 3 kabelki wystawione które umożliwiają otwieranie i zamykanie bramy (jak podam im napięcie ~230V), więc kablowo mogę tą bramą sterować. A potem dokupię jakieś wyłączniki zdalnie wyzwalane które podają tam napięcie (np. siecią LAN, lub telefonem GSM).
    Pytanie było czy zero pilotów wystarczy, bo oni jeden dają, co oznacza że jakiś odbiornik fal radiowych pilota jest przy napędzie. Ale ja się zastanawiam, żeby w ogóle nie brać całej tej elektroniki, tylko dokupić później razem z montażem bramy.

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    4. Wolałbym już cały ciepły parapet. Ew. zwykłe listwy doszczelnić taśmą rozprężną, ew. pianą.
    Czyli to będzie zimne?
    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    5. Warto, ale nie wiem jakie ceny są adekwatne. Ile masz tych rolet (w sztukach?)
    Dokładnie 10 rolet (wszystkie okna i przeszklenia na parterze). 50 zł za wieszak blokujący + 100 zł za czujnik przeciążeniowy do każdej rolety. Mogę zamówić same wieszaki blokujące (po 50 zł na roletę). Taki wieszak blokujące uniemożliwia przesuwanie rolety "na siłę". Ponoć to jakieś tam zabezpieczenie przed włamaniem (przed siłowym otwarciem rolety). Ale ten wieszak jest konieczny, aby móc zamontować silnik z czujnikiem przeciążeniowym (bo wieszak utrzymuje roletę w każdej pozycji). Bez "wieszaka" roleta jeździ swobodnie do góry i na dół.
    Ostatnio edytowane przez Lew2 ; 11-09-2019 o 21:09

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Ciepłe listwy nie są zimne. Zwykłe listwy też nie są. Problemy bywają ze szczelnością (więc de facto też zimne, ale to nie tyle jest zależne od materiału co doszczelnienia).
    Rola ciepłego parapetu jest inna: unikanie błędów przy wykończeniu parapetu zewnętrznego.

    Cytat Napisał Lew2 Zobacz post
    https://dako.eu/pl/bramy-garazowe/br...ntowe/dodatki/
    Przewiń na dole "zasuwa ręczna"
    Nie. To chyba nie jest zasuwa do braku prądu, tylko dodatkowa blokada od wewnątrz, żeby nie otworzyć bramy w ogóle.
    No jak chcesz sobie utrudniać życie i jej używać to proszę bardzo Realnie - służy do zamknięcia bramy wtedy, kiedy nie ma mozliwości zrobienia tego w inny sposób (najczęściej brak prądu).

    Pilot - automaty mają z reguły pilot na wyposażeniu. Tym samym i odbiornik radiowy bo tak z reguły są potrzebne. Możesz popytać w firmie typowo bramiarskiej - one zwykle mają niezależne źródła zakupu automatów.
    Ekipa nie otworzy sobie bramy kabelkiem. Daje się firmom klucz ew. pilot od bramy. Klucz - dla swojego bezpieczeństwa wypada wymienić wkładke. W przypadku pilota - przeprogramować automat.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    1. Jak masz w planach alarm, to zapytaj instalatora o zdanie (i jego cenę) a sprzedawcę o gwarancję w razie instalacji przez firmę zewnętrzną.
    Rozmawiałem z firmą instalującą alarmy. Sugerowali, że lepiej jest to zamontować przez producenta okien, ponieważ jak oni montują to potem wymaga częstej kalibracji, a jak jest fabrycznie wewnątrz ościeżnicy to jest to do milimetra, albo jeszcze dokładniej i potem nie ma nigdy problemu - nie ma fałszywych alarmów. Natomiast cena jest na niekorzyść producenta okien. Więc na 16 okien firma od alarmów zaproponowała cenę 500 zł zawierającą w sobie materiały, dojazd na terenie Krakowa i montaż. Producent okien życzy sobie 100 zł za kontaktron, co przy 16 otwieranych oknach daje 1600 zł. Kontaktron w sklepie internetowym kosztuje kilka złotych.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony