dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie PINB WINB Wydziały Architektury i inne urzędy

    Mając do czynienia z wymienionymi w tytule stwierdzam, że łamanie prawa w tych urzędach jest na porządku dziennym. Że nie jestem samotny w tym wniosku artykuł z Dziennika Polskiego (niemiecki wydawca Axel Springer):

    https://dziennikpolski24.pl/bezsilny...ar/c1-14413411

    Cytat:
    Co więcej, jak wskazuje NIK, aż 18 z 22 inspektoratów w trakcie postępowań skargowych naruszało obowiązujące przepisy.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.846

    Domyślnie

    To pierwsze zdanie to jest Twoje doświadczenie czy cytat?
    Możesz przybliżyć przypadki łamania prawa przez "PINB WINB Wydziały Architektury i inne urzędy " ?
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    To pierwsze zdanie to jest Twoje doświadczenie czy cytat?
    Które zdanie? Pierwsze zdanie w poście czy w artykule?

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Możesz przybliżyć przypadki łamania prawa przez "PINB WINB Wydziały Architektury i inne urzędy " ?
    Podaję przykłady z kontroli prowadzonych przez organy państwowe.

    Przykład kontroli przeprowadzonej przez WINB w PINB. Ocena kontrolowanych postępowań:
    1. w zakresie kryterium legalności - pozytywna z nieprawidłowościami
    2. w zakresie kryterium gospodarności - pozytywna z uchybieniami
    3, w zakresie kryterium celowości - negatywna.
    4. w zakresie rzetelności - negatywna
    https://bip.malopolska.pl/api/files/1779927

    A z innych instytucji:
    ZDMK (dawniej ZIKiT). Odpowiedzialność zbiorowa (której nie ma w polskim prawie), za zniszczenie drogi - nie wiadomo przez kogo. Tzn. na zakazie 3,5 t jeżdżą autobusy, szambiarki, śmieciarki i inni deweloperzy, którzy budują, ale ja mam odpowiadać za zniszczenie drogi bo mam zezwolenie. Ich nie obchodzi kto zepsuł i nie podają mi, że wiele innych pojazdów jeździ drogą za którą wziąłem odpowiedzialność dostając od nich zezwolenie na wjazd.
    Tauron - taryfa dla przedsiębiorstw C11 na czas budowy - bez podstaw prawnych
    MPWiK - wymaganie Narady Koordynacyjnej pomimo, że nowe prawo jak zastąpiono ZUDP przez NK nie wymaga ich do przyłączy. Przy tym cały czas posługują się starą nazwą ZUDP. To samo Wydział Geodezji w piśmie powołuje się na stare przepisy (ZUDP), cobym się nie zorientował, że skończyły się czasy gdy oni mi "zezwalali" na wykonanie przyłączy, a teraz w NK oni tylko wydają opinię, a nie mogą zablokować mojej inwestycji (jak przy ZUDPach), bo teraz to mój projektant odpowiada tylko że spełnione są przepisy i mogę budować przyłącze nawet przy ich sprzeciwie.
    MPWiK - najpierw każe wykonać kosztowny projekt przyłącza wody ze szczegółami, z rzędnymi terenu, a następnie ich inspektor po wykonaniu przyłącza dokładnie zgodnie z projektem przed odbiorem każe wszystko przerobić przeciw projektowi "bo za głęboko" i nie podpisze.
    Wydział Architektury - nieprawidłowe wyliczenie wysokości budynku (od błędnego punktu), więc brak decyzji o PnB i żądanie ode mnie obniżenia projektowanego budynku
    Ostatnio edytowane przez Lew2 ; 10-09-2019 o 22:12

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.846

    Domyślnie

    Pierwsze Twoje zdanie w nawiązaniu do tytułu tematu
    "PINB WINB Wydziały Architektury i inne urzędy "
    Mając do czynienia z wymienionymi w tytule stwierdzam, że łamanie prawa w tych urzędach jest na porządku dziennym.
    Że nie jestem samotny w tym wniosku artykuł z Dziennika Polskiego (niemiecki wydawca Axel Springer):
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  5. #5

    Domyślnie

    Tak. To moje doświadczenie z walki o Pozwolenie na Budowę.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.846

    Domyślnie

    A coś bliżej?
    Bo wpis bardzo uogólnia temat "łamanie prawa w urzędach".
    Linkowany artykuł mówi o braku kontroli i samowoli budowlanej a Ty raczej o tym że nie chcieli wydać pozwolenia na budowę ?
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony