dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Wysokie podniesienie terenu u sąsiada

    Witajcie,
    Będę wdzięczny za poradę w następującej sprawie -
    sąsiad (jak się okazało przy wizji lokalnej) podniósł swoją działkę przy granicy z moją o jakieś 3 do 5 metrów wysokości.
    Żeby sytytuacja była jaśniejsza - już wcześniej ta moja była niżej o "skarpę" (ok. 1 metra).
    Natomiast teraz powstało ogromne zwałowisko, które w sumie czyni działkę nieużywalną, bo odczucie jest, jakby się siedziało w studni...

    Żadna z tych działek nie jest w tej chwili zabudowana.

    Na jakiej podstawie mogę próbować (i w jakich urzędach) coś z tym robić? Myślałęm o "stosunkach wodnych", ale obawiam się, że padnie stwierdzenie, że woda "płynie w dół jak dawniej". Może i prawda, ale skala tego nasypu jest dość przytłaczająca...

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.942

    Domyślnie

    w Ustawie Prawo Budowlane jest definicja BUDOWLI :
    " budowli – należy przez to rozumieć każdy obiekt budowlany niebędący budynkiem lub obiektem małej architektury, jak: ... budowle ziemne, ... "
    skarpa jest taką "budowlą", obiektem budowlanym i podlega procedurom administracyjnym, w tym opracowaniu Projektu Zagospodarowania Działki oraz ( na jego podstawie ) Decyzji Administracyjnej, gdzie przed jej wydaniem sprawdzana jest zgodność "inwestycji" z zapisami Planu Miejscowego.
    jeśli nie ma Projektu, Decyzji, ... czy też ( tym samym ) zgodności z Planem Miejscowym, to ta budowla jest samowolą budowlaną.
    Proponuje napisać odpowiednie Pismo do Inspektora Nadzoru Budowlanego dla danej miejscowości opisując sytuację.
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony