dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 7 z 7
Pokaż wyniki od 121 do 134 z 134
  1. #121

    Domyślnie

    Cytat Napisał LukaszP66 Zobacz post
    Ale tylko konceptus zaoferował mi 75 % zniżki za promocję na forum ,inne dawały max 40
    To bierz z zamkniętymi oczami. Taką zniżkę dadzą raz. Pewnie ktoś zarobi mniej,a się narobi
    PS. Ja tam zniżkę wolę z WFOŚiGW + PIT----PEWNIEJSZE
    Ostatnio edytowane przez -voymar- ; 10-11-2020 o 23:01
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  2. #122

    Domyślnie

    Cytat Napisał -voymar- Zobacz post
    Skoro góruje Panas --ciekawe dlaczego?
    Dlaczego TY nie wybrałeś opisywanej firmy? tylko inną?
    Masz dość obszerny wątek, dlaczego gruntowa PC. Zapisałeś się w nim, nie pamiętasz?
    185 m2 grzane + 32 m2 garaż (jedna pętla), silikat 24 cm. + 20 cm. szarego styro (działówki silikat), 30 cm. styro (U=0,11) w skosach poddasza, 20 cm. styro 0,036 w podłodze (10 cm. wylewki na dole, 8 cm. na poddaszu), 15 cm. na ścianie fund., strop monolityczny, pełne deskowanie (na nieużytkowym poddaszu piana PUR), DZ spiralne 4x200 m. w żółtym piasku (tymi "rencami"), PC by Wihajster HCT 9,4 kW z chłodzeniem pasywnym, zasobnik 300 l (3,4 m2 wężownicy).

  3. #123

    Domyślnie

    Cytat Napisał ProStaś Zobacz post
    Masz dość obszerny wątek, dlaczego gruntowa PC. Zapisałeś się w nim, nie pamiętasz?
    Opisałeś--Super . Pytanie było inne. Szkoda że nie odpowiedziałeś na pytanie.
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  4. #124

    Domyślnie

    Cóż SilesiaTerm wziąłem na program czyste powietrze i spokojnie dostałem na nią dotacje
    Koszt z odwiertami 2x100m
    PC 8kW z Chłodzeniem pasywnym sterowaniem przez neta wyszła mnie ok 45k
    Gwarancja 5 czy 7 lat nie pamiętam w tym 1 przegląd IMO jest ok można szukać drogich Vaillant Viessmann ect. Zapłacisz z 10-20k więcej więc nawet jak moje weźmie więcej prądu to te 20k się nigdy nie zwróci

  5. #125

    Domyślnie

    Cytat Napisał -voymar- Zobacz post
    Opisałeś--Super . Pytanie było inne. Szkoda że nie odpowiedziałeś na pytanie.
    y

    W sensie dlaczego nie wziąłem Konceptusa?

    1. nie pamiętam, czy w ogóle ta firma istniała (przynajmniej w mojej świadomości) kiedy podejmowałem decyzję,
    2. nie mam przekonania, czy te sondy się wszędzie sprawdzą (już teraz wiem - bo kopałem studnię głębinową - że u mnie jest do tych 10m sucho), ergo potrzeba więcej sond ergo pkt. 3,
    3. przy mocy ok. 9 kW oferta Konceptusa jest dla mnie za droga,
    4. brakuje mi zadowolonych (lub nie) userów - stąd warto panowie, Ci którzy będą ją mieli, by się ujawnili i opisywali jej pracę, temp. DZ, zużycia prądu, sterowanie etc

    Gradacja przypadkowa, choć myślę, że pkt. 1 był decydujący.
    185 m2 grzane + 32 m2 garaż (jedna pętla), silikat 24 cm. + 20 cm. szarego styro (działówki silikat), 30 cm. styro (U=0,11) w skosach poddasza, 20 cm. styro 0,036 w podłodze (10 cm. wylewki na dole, 8 cm. na poddaszu), 15 cm. na ścianie fund., strop monolityczny, pełne deskowanie (na nieużytkowym poddaszu piana PUR), DZ spiralne 4x200 m. w żółtym piasku (tymi "rencami"), PC by Wihajster HCT 9,4 kW z chłodzeniem pasywnym, zasobnik 300 l (3,4 m2 wężownicy).

  6. #126

    Domyślnie

    Cytat Napisał -voymar- Zobacz post
    Jesteś producentem ? To pytanie chyba do ciebie. Nas interesuje potwierdzona klasa urządzenia aby dostać dofinansowanie.
    Nasi klienci dostają komplet dokumentów na podstawie których dostają dotacje, z programów Czyste Powietrze, KAWKA i wszelkich innych.

  7. #127

    Domyślnie

    Cytat Napisał NJerzy Zobacz post
    Nasi klienci dostają komplet dokumentów na podstawie których dostają dotacje, z programów Czyste Powietrze, KAWKA i wszelkich innych.
    OK- Jasne
    Odnośnie Programu KAWKA----tak był lecz cztery lata temu. Czy nadal jest? Ja nie wiem.
    PS.Dzięki za merytoryczne odpowiedzi.
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  8. #128

    Domyślnie

    W ubiegłym miesiącu montowaliśmy pompę u klienta który dostał dotację z programu KAWKA, ale nie wiem czy nadal jest ten program aktualny.

  9. #129

    Domyślnie

    Korzystał ktoś z pomp firma Gejzer lub HCT? Widziałem że w poprzednim poście zostały wymienione.
    Jestem zainteresowany jedną z tych dwóch firm jako że są to Polskie firmy (cena) oraz z racji lokalizacji w woj. pomorskim (serwis).
    Otrzymałem dość dobre oferty ale zastanawia mnie brak opinii. Zarówno złych jak i dobrych.

  10. #130

    Domyślnie

    Fakt faktem, HCT (o Gejzerze się nie wypowiem) nie ma swojego osobnego tematu.
    Na forum jest ok. 10 userów, wypowiadają się z różną częstotliwością.

    HCT to polska gruntówka, polska w sensie takim, że tu jest składana. Korzysta ze sprężarki Copelanda i jest to zwykły on/off.
    W standardzie nie ma nawet soft startu.

    Pozostałe komponenty też pochodzą od dobrych firm.
    Z tego co wiem część elektryczna i sterownikowa to już autorski pomysł jej twórcy.

    Ideą grzania i pilnowania temp. w domu jest jeden, jedyny czujnik temp. pokojowy. Sprawdza się to, wg mnie, bardzo dobrze. Mam dom w ciężkiej technologii i grube wylewki. Nie wiem jak by było np. w szkieletowcu.

    Pompy obiegowe są na zewnątrz (sterowane ze sterownika PC) więc możesz je łatwo wymienić.

    U mnie działa trochę ponad rok, więc nie jestem zanadto reprezentatywny jeśli chodzi o zdanie w kwestii trwałości.

    Są na forum ludzie, którzy mają 6-7 lat, nie słyszałem skarg, ani uwag.

    Jakby co to pytaj,

    pzdr
    185 m2 grzane + 32 m2 garaż (jedna pętla), silikat 24 cm. + 20 cm. szarego styro (działówki silikat), 30 cm. styro (U=0,11) w skosach poddasza, 20 cm. styro 0,036 w podłodze (10 cm. wylewki na dole, 8 cm. na poddaszu), 15 cm. na ścianie fund., strop monolityczny, pełne deskowanie (na nieużytkowym poddaszu piana PUR), DZ spiralne 4x200 m. w żółtym piasku (tymi "rencami"), PC by Wihajster HCT 9,4 kW z chłodzeniem pasywnym, zasobnik 300 l (3,4 m2 wężownicy).

  11. #131

  12. #132
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    cyprinus

    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Skąd
    Bory Dolnośląskie
    Posty
    662

    Domyślnie

    Widzę, że wątek umarł, a ja potrzebuję aktualnej wiedzy na ten temat. Mam kolektor poziomy prawie gotowy, bo obok domu mam wykopany staw około 1000 m2. Dom ma 8 lat, od 4 lat mam kocioł na pellet, ale przy tych paranoicznych sytuacjach na rynku zdecydowałem, że kupię pompę ciepła. Dom 180 m2 mocno zaizolowany, z wentylacją mechaniczną i GGWC. 10 kW mocy to max czego potrzebuję. Rury chcę umieścić pod folią stawową, tylko nie wiem ile metrów i jakiej średnicy. I z czego rury. Nie zdecydowałem się na firmę. Zainspirował mnie do zrobienia kolektora w stawie kolega, który sprzedaje pompy Hartmann, ale kompletnie nie wiem co to jest.
    Reaktywujemy wątek ?

  13. #133
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar domelek
    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Posty
    317
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    13

    Domyślnie

    mam HCT juz 7my rok, bez problemów pompa on/off, kilka startów na dzień, myslałem o dołożeniu softstartu, ale nie ma to większego sensu przy takiej ilości załączeń...
    Podgląd pracy tutaj... https://pvmonitor.pl/user.php?idinst=15515#/pc0
    185m2+30m nieogrzewany garaż i kotłownia, pompa gruntowa 10kW On/Off , 2x300m DN40 w ziemi (kolektor poziomy spiralny)
    Rekuperator Ventilus 400

    Instalacja PV 9,9Kwp +falownik Huawei 8kW - samemu robione

  14. #134
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    cyprinus

    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Skąd
    Bory Dolnośląskie
    Posty
    662

    Domyślnie

    Ktoś ci policzył długość pętli i średnicę ?

Strona 7 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony