dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 7
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 134
  1. #21
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    cangi80

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Nisko-podkarpacie
    Posty
    591

    Domyślnie

    Cytat Napisał sruba014 Zobacz post
    Poziomy kolektor to dobra opcja i sporo tańsza pod warunkiem, że masz miejsce. Sam będę robił na dniach tymi ręcami, a pompę biorę polską - Apic 8kw 08HGW, mnie ona wyjdzie 14,200 brutto. Do tego zasobnik kospel lub galmet około 3000, 2, 3 pompki, graty do montażu i myślę, że wraz z dolnym źródłem zamknę się w 22000zł.

    Może warto rozważyć polskie pompy? Jest ich trochę na rynku
    Ja zrobiłem podobnie, mam właśnie A-pic 8 kW tylko bez zasobnika i zmieściłem się w 18 tys. Ciekaw jestem jaką rzeczywistą moc będzie miała twoja bo u mnie przy DZ 2 st.C miała moc ok. 12 Kw a w lecie przy 18 st. z ziemi przekraczała nawet 18 kW. Proponuję zasobnik z dużą wężownicą aby nie było później problemów z brakiem odbioru.
    PC A-pic 8kW , DZ poziome, liniowe 3x160m, rozstaw rur 60 cm, głębokość 110-120cm , dom 110m2 , podłogówka 90 % połączona razem z grzejnikami w całym domu. Dodatkowe źródło ciepła to kocioł na drewno SAS 17kW.

    PV 4,8 kWp z falownikiem Solax X3 4 kW, kąt paneli 20*, odchyłka od S 45* na W i E .
    PV 4,62 kWp z falownikiem Growatt 4 kW, kąt paneli 30*, odchyłka od S 37* na W.
    Razem 9,42 kWp.

  2. #22

    Domyślnie

    Widziałem te pompy już kiedyś, akurat nie wiem czy one do dotacji cp mogą być.

    Pytanie co z tą mocą. Przecież taki rozrzut mocy i o jak dobrać znamionową moc pompy ciepła? Mi te 12kw raczej wystarczy, oni piszą po metrażu że 14 a tym czasem ta 14 na początku sezonu będzie łapała moc rzędu blisko 20kW. No przy takiej mocy to albo falownik albo taktowanie...

    Pozdrawiam
    Karol

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał karster Zobacz post
    Polskie pompy ciepła są dobre i tanie bo są tanie i dobre ale strzelam, pewnie żadna (nie znalazłem takiej do tej pory) nie może być dofinansowana z czystego powietrza. Gdybym nie miał otrzymać dotacji, polska pompa ciepła już by u mnie stała a dz było by poziomo zakopane w ziemi.

    Do tego oczywiście polskie PC są on-off. Dla jednego to zaleta, dla innego wada.

    Pozdrawiam
    Karol
    Kolego oczywiście, że są dofinansowane z Czystego powietrza. Dostałem od producenta wszystkie kwity o które prosił mnie WFOS, przedstawiłem im, oni zaakceptowali i działam z instalacją.

    Inwerterowe pc ma firma ppc.
    Ogrzewane 150m2. Bk 24cm; 15cm Styro 0,31; Dach 30cm wełny 0,36 (stryszek 15cm); podłoga 15cm styro 0,42; fundamentn 10cm (5styroduru+5styropianu); okna 2 szybowe; OP 100% (2 drabinki w łaz, 2 grzejniki w garażu, 2 w pom. gosp.); PC Apic 8kw gruntowa, DZ 4x150 2xspiralny/2xliniowy + dobieg 60mb; PV 9.92kwp na gruncie. http://cieplowlasciwie.pl/wynik/31hi

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Napisał cangi80 Zobacz post
    Ja zrobiłem podobnie, mam właśnie A-pic 8 kW tylko bez zasobnika i zmieściłem się w 18 tys. Ciekaw jestem jaką rzeczywistą moc będzie miała twoja bo u mnie przy DZ 2 st.C miała moc ok. 12 Kw a w lecie przy 18 st. z ziemi przekraczała nawet 18 kW. Proponuję zasobnik z dużą wężownicą aby nie było później problemów z brakiem odbioru.
    O kurcze to nie źle no zobaczymy jak wszystko będzie chodziło. Zasobnik będzie miał pojemność 300l a wężownica pewnie z 5mkw powierzchni także powinna dać radę.
    Ogrzewane 150m2. Bk 24cm; 15cm Styro 0,31; Dach 30cm wełny 0,36 (stryszek 15cm); podłoga 15cm styro 0,42; fundamentn 10cm (5styroduru+5styropianu); okna 2 szybowe; OP 100% (2 drabinki w łaz, 2 grzejniki w garażu, 2 w pom. gosp.); PC Apic 8kw gruntowa, DZ 4x150 2xspiralny/2xliniowy + dobieg 60mb; PV 9.92kwp na gruncie. http://cieplowlasciwie.pl/wynik/31hi

  5. #25

    Domyślnie

    @kartster: żebyś ty tylko za ten certyfikat nie zapłacił więcej niż z czystego powietrza dostaniesz. Jeżeli w ogóle dostaniesz

    Zastanawiam się też gdzie są ci wszyscy naganiacze tak bardzo obecni w tematach o powietrznych. Przecież gruntówki o niebo lepsze od T-CAP miały być bez problemu do kupienia na gotowo za połowę jego ceny.

  6. #26
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Robaczywy

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Kraków
    Posty
    748
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał karster Zobacz post
    Polskie pompy ciepła są dobre i tanie bo są tanie i dobre ale strzelam, pewnie żadna (nie znalazłem takiej do tej pory) nie może być dofinansowana z czystego powietrza. Gdybym nie miał otrzymać dotacji, polska pompa ciepła już by u mnie stała a dz było by poziomo zakopane w ziemi.

    Do tego oczywiście polskie PC są on-off. Dla jednego to zaleta, dla innego wada.

    Pozdrawiam
    Karol
    Polskie pompy wcale nie są tylko on/off, Firma PPC ma w serię inwerterową Ecopower I. Co więcej, cena niewiele różni się od on/off.
    Których wymagań programu "Czyste Powietrze" nie spełniają, bo ja czytałem warunki techniczne dofinansowania i nie znalazłem nic czego mój Apic by nie spełniał.
    Z mojego rozeznania wynika, że polskie pompy ciepła sa tak samo dobre jak zagraniczne. W środku siedzi to samo, a że marki są nieznane, no to już co kto woli, ale ja nie lubię płacić za znaną markę, jeśli konkurencja oferuje to samo taniej.
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-projektu-INES - dziennik budowy

    164m2 powierzchni użytkowej, 239m2 powierzchni całkowitej, OZC by Asolt 7,7 kW, 10cm piany na fundamencie, 20cm styropianu na elewacji, 15cm piany na podłodze, 17 cm piany ZK na dachu, 11cm wylewki, pompa ciepła Apic 10CGW, AirPack Home 600V, brak gazu, 100% podłogówka

  7. #27
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.025
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał karster Zobacz post
    Ceny w porównaniu do ofert na viessmana czy dimplexa jakie otrzymałem niższe gruuubo powyżej 10 tys zł. Żebym to ja wiedział jakie firmy warto brać pod uwagę a jakie pompy po 10 latach nadają się do wymiany. Wywalić na pompę gruntową 37 tys zł (z kotłownią) a po 10 latach ją wymieniać to lekka rozrzutność.

    Pozdrawiam
    Karol
    A kogo pytałeś o wyceny? Zadaj oficjalne zapytanie i negocjuj
    Kto Ci broni Jak masz pytania o sam sprzęt i nasze pompy - jestem do dyspozycji!

    Pozdrawiam!
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  8. #28

    Domyślnie

    Witam,


    Sprawdzone gruntowe pompy ciepła posiada w swojej ofercie marka Buderus., dlatego polecam sprawdzić naszą ofertę. Pompy ciepła Logatherm marki Buderus cechują się solidnym wykonaniem, posiadają wysokiej klasy sprężarkę i wymiennik ciepła. Gwarantuje to długą żywotność i wysoką sprawność wytwarzania energii cieplnej. Bardziej szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej: http://www.buderus.pl/produkty/kateg.../pompy-ciepla/. W sprawie doboru, wyceny oraz montażu zachęcam do kontaktu z jednym z Autoryzowanych Instalatorów naszej marki. Ich wyszukiwarkę w zależności od regionu można znaleźć na stronie www.buderus.pl. Możliwy jest również kontakt telefoniczny z Biurem Obsługi Klienta (BOK) tel. 801 777 801. Chętnie odpowiem na ewentualne pytania.
    Pozdrawiam,
    ________________________________
    Konsultant Buderus

  9. #29

    Domyślnie

    Zamówiłem pompę ciepła, wybrałem Daikin Altherma gruntową. Wynegocjowałem z pomocą wujka cenę niższą niż oferty na gruntowe viessmana

    Pozdrawiam
    Karol

  10. #30

    Domyślnie

    Witam,


    Sprawdzone gruntowe pompy ciepła posiada w swojej ofercie marka Buderus., dlatego polecam sprawdzić naszą ofertę. Pompy ciepła Logatherm marki Buderus cechują się solidnym wykonaniem, posiadają wysokiej klasy sprężarkę i wymiennik ciepła. Gwarantuje to długą żywotność i wysoką sprawność wytwarzania energii cieplnej. Bardziej szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej: http://www.buderus.pl/produkty/kateg.../pompy-ciepla/. W sprawie doboru, wyceny oraz montażu zachęcam do kontaktu z jednym z Autoryzowanych Instalatorów naszej marki. Ich wyszukiwarkę w zależności od regionu można znaleźć na stronie www.buderus.pl. Możliwy jest również kontakt telefoniczny z Biurem Obsługi Klienta (BOK) tel. 801 777 801. Chętnie odpowiem na ewentualne pytania.
    Pozdrawiam,
    ________________________________
    Konsultant Buderus

  11. #31
    Lider FORUM (min. 2800)
    fachman19

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    3.192

    Domyślnie

    Cytat Napisał toommm Zobacz post
    Tak bez wyliczeń , bez poznania warunków glebowych i ustawień , preferencji użytkownika na jakich chodzi ? i wiele wiele innych składowych .... nie prawdopodobne . . .
    Pompę dobiera się do budynku.

  12. #32
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Cytat Napisał fachman19 Zobacz post
    Pompę dobiera się do budynku.
    Moc pompy dobiera się do budynku.
    Czyli "moc" odwiertów dobiera się do budynku.
    Głębokość (pionowe) / długość (poziome) DZ dobiera się pod tę moc uwzględniając rodzaj gleby.
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  13. #33
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.918

    Domyślnie

    Czy ktokolwiek ma jakąkolwiek wiedzę o tej firmie i jej ofercie? Z tego co czytam, ma małe pompy a kompleksowa oferta jest w cenie....powietrznej PC.
    https://konceptus.com.pl/
    https://www.olx.pl/oferta/gruntowa-p...tml#91037d7190

    Gdyby ktoś miał jakieś info, to poproszę

  14. #34
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Tomek@gmail
    Zarejestrowany
    Sep 2017
    Skąd
    Orzesze
    Posty
    120

    Domyślnie

    A ja się od miesiaca zastanawiam i rozkminiam jaką firmę pompy wybrać i dokładnie jest tak samo jak mówi założyciel tematu - każdy poleca co innego i nic tylko mętlik w głowie.
    * czy konkretna moc czy lepiej inwerterówka ?
    * czy zbiornik na CWU zintegrowany czy osobno ? - mam miejsca w kotłowni dużo
    * czy dopłacać do pasywnego chłodzenia ? Czy można te pasywne chłodzenie zamontować np. za rok/dwa lata ?
    * na arenie zostały mi pompy buderusa, smartheata i vaillanta


    ktoś coś rozjaśni moje męczarnie ?

  15. #35
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    okobar

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Karczów k. Opola
    Posty
    936

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomek@gmail Zobacz post
    A ja się od miesiaca zastanawiam i rozkminiam jaką firmę pompy wybrać i dokładnie jest tak samo jak mówi założyciel tematu - każdy poleca co innego i nic tylko mętlik w głowie.
    * czy konkretna moc czy lepiej inwerterówka ?
    * czy zbiornik na CWU zintegrowany czy osobno ? - mam miejsca w kotłowni dużo
    * czy dopłacać do pasywnego chłodzenia ? Czy można te pasywne chłodzenie zamontować np. za rok/dwa lata ?
    * na arenie zostały mi pompy buderusa, smartheata i vaillanta


    ktoś coś rozjaśni moje męczarnie ?

    ad1. zależy co preferujesz, czy masz jedną taryfę prądową, dwie czy pompową
    jeśli chcesz grzać tylko w taniej to prędzej on/off, jeśli bardziej komfortowo w klasie non-stop, to inwerter, w końcu rzadko będzie chodził pod dużym obciążeniem, będzie zaś chodził częściej tylko słabiej ja mam inwertera, sobie chwałę mimo taryfy g12w


    ad2. masz miejsce to weź osobno, w razie "w" łatwiej będzie naprawić/wymienić to co się zepsuje....
    ale z drugiej strony pompa z wbudowanym łatwiej obsługiwać/montować, mniej możliwości coś zepsuć
    ja mam razem, ale z powodu miejsca


    ad3. zależy, ja dokładałem po roku, zależy od ceny pamiętaj że to nie klima, jak będziesz chcieć schładzać to ci obniży może o 2 stopnie, trzeba pilnować żeby nie dopuścić do "zawilgocenia" podłogi


    ad4. Vaillant podobno ma najlepszy serwis w kraju ale to tylko podobno ja mam smartheata, chwale sobie
    porównaj, odwiedź kogoś kto ma takie sprzęty, poszukaj tutaj i ugadaj się na wizytę (albo inne fora czy FB)
    dotknij no i kwestia ceny - też ważna
    zależy kto będzie ci instalować - instalator też jest ważny, jeden drugiemu nie jest rowny...

    gwarancję chyba mają teraz wszystkie na 5 lat...
    Dom pod fikusem - jest: solbet 36+20cm grafitowego 0,031, czarno-brąz ROBEN, 30 cm wełny 0,040, 19 cm 0,031 styro na podłogę na gruncie, PC SmartHeat Bravour 008i, 190m odwiertów, pow.zabudowy 118,16m2, powierzchnia podłóg 173,71m2, powierzchnia całkowita 230,3m2, kubatura 761,06m3, MistralSmart 300, ECO Ocean BNT 30...
    zamieszkane od 16.06.2015

  16. #36

    Domyślnie

    Gruntówka w tym momencie to przerost formy nad treścią. Nowe pompy na R32 pracują normalnie do -25 stopni i nawet jeśli masz 4 czy 5 strefę to co z tego?
    Jak już się boisz mrozów po -30 i więcej to za 2,5 tys możesz dokupić sobie elektryczny kocioł kospela, który na te parę dni w roku zastąpi pompę. Chyba, że kasa nie gra roli i czy wydasz 30 tys a 50 tys to nie robi dla Ciebie róznicy.

  17. #37
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Tomek@gmail
    Zarejestrowany
    Sep 2017
    Skąd
    Orzesze
    Posty
    120

    Domyślnie

    Odwierty mam gotowe, więc nie zastanawiam się w tym momencie nad rodzajem grzania tylko nad konkretnym producentem

  18. #38

    Domyślnie

    Cytat Napisał R90 Zobacz post
    Gruntówka w tym momencie to przerost formy nad treścią..
    Urzekła mnie ta historia tarmosząc śledzioną okrutnie....




    PS. Są gotowe tematy PC PW vs PC GW. I tam warto używać rzeczowych argumentów, ale w temacie "gruntowa pompa ciepła jakiej firmy?" ???
    185 m2 grzane + 32 m2 garaż (jedna pętla), silikat 24 cm. + 20 cm. szarego styro (działówki silikat), 30 cm. styro (U=0,11) w skosach poddasza, 20 cm. styro 0,036 w podłodze (10 cm. wylewki na dole, 8 cm. na poddaszu), 15 cm. na ścianie fund., strop monolityczny, pełne deskowanie (na nieużytkowym poddaszu piana PUR), DZ spiralne 4x200 m. w żółtym piasku (tymi "rencami"), PC by Wihajster HCT 9,4 kW z chłodzeniem pasywnym, zasobnik 300 l (3,4 m2 wężownicy).

  19. #39

    Domyślnie

    Cytat Napisał ProStaś Zobacz post
    Urzekła mnie ta historia tarmosząc śledzioną okrutnie....




    PS. Są gotowe tematy PC PW vs PC GW. I tam warto używać rzeczowych argumentów, ale w temacie "gruntowa pompa ciepła jakiej firmy?" ???
    A nie wyrwało Ci jej czasem i nie szukasz jej po pokoju? EOT

  20. #40
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Włodek W.
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Skąd
    warszawa była
    Dzielnica
    zachodnie
    Posty
    1.929

    Domyślnie

    Mam sprawdzonego producenta po 16 latach bez awarii z prostym sterownikiem _EKONTECH Polski produkt po tylu latach mozna polecac bo warto !
    Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło..

Strona 2 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony