dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Domyślnie Przeszklenie całej ściany elewacyjnej - koszta, producenci

Drodzy Forumowicze,

Szukam osób które miały, mają albo mogą podpowiedzieć jak liczyć orientacyjny koszt wykonania całej przeszklonej ściany (elewacji). Mamy w projekcie ogromne przeszklenie (salon z pustką) o wielkości 10x11 metrów, czyli około 110m2 szyby będzie potrzeba. Nie za bardzo wiemy jak w ogóle oszacować koszt tego przeszklenia.
    Chodzi ogólnie o taką ścianę Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	bukowina_008.jpg
Wyświetleń:	48
Rozmiar:	95,2 KB
ID:	434465 tylko o wiele większą.
    Ewentualnie gdzie szukać wycen czegoś takiego?

REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

Domyślnie

Przyjmij 1.500-2.000 zł/ mkw w wersji naprawdę dość oszczędnej plus montaz

Domyślnie

220 tysięcy ??
    z całym szacunkiem ale troszkę przeszacowałeś. To wszystko zalezy co tam ma być czy coś się ma otwierać, przesuwać , jakie podziały a tym samym jakie szyby trzeba do tego zastosować... Obawiam się że nie można tego sprowadzić do jakiejś orientacyjnej kwoty za m2...

Domyślnie

nikt "na oko" Ci tego nie wyceni, co za problem napisać do 2-3 firm i mieć porównanie?
    akurat wyceny okien otrzymywałem najszybciej ze wszystkich wycen w trakcie budowy.
    ceny też przeróżne od 20k do 50k zł

jareko

Domyślnie

Całość do wykonania w fasadzie - choć zapewne znajdzie się jakiś odważny samobójca który zrobi to na zwykłym i jeszcze do tego zapomni o dodatkowej statyce
    Wszystkie szyby hartowane - choć znajdzie się taki co zrobi na zwykłych
    Dodajmyndo tego skosy
    Taaaa....mówisz Lolek ze przeszacowalem?
    Nawet jeśli to niewiele ale lepiej podać zawyżone o 10-20% cenę by od razu uświadomić ze za taką szklaną ścianę szczytowe nie jeden dom wyposażył się w okna w Full wypasie niż później, po zakupieniu projektu, wybudowaniu SSO stanąć przed dylematem - skąd wziąć na to kasę
    Kilka lat temu przerabialem właśnie taką sytuację skończyło się na dodaniu w połowie wysokości masywnego podciagu by całość podzielić na dwie konstrukcje - dolna i górną. Ale tam szerokość była tylko 4m a tu masz 10m i 110mkw

jareko

Domyślnie

I jeszcze jedno
    Pokazane zdjęcie to zupełnie coś innego
    Nie ta szerokość
    Nie ta wysokość co u autora - tu orientacyjnie szerokość maks 4m wysokość coś z 6m i mozna sie pokusic w wykonanie na profilach okiennych z dodatkowa statyka na pewno pionowa ale moze i takze pozioma i to co na zdjęciu koszt ok. 50tys przy jednym skrzydle balkonowym na dole
    U Ciebie taki podział REALNIE wiewykonalny
    I jak wspomniał przedmowa - wyślij zapytanie i mam ogromną prośbę- podaj później cenę jaką Ci za samą konstrukcje wycenili
    Zobaczymy o ile się pomyliłem w szacunkowych kosztach

Domyślnie

Heh sam jestem ciekaw jakie moga byc koszta. Polowka wymyslila sobie zeby wywalic cala sciane od strony ogrodu i wstawic wielka szybe. czyli jakies 8 x 2.5 m

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Jolka Bobek
    Kod pocztowy
    12-120
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

Domyślnie

Sama mam taką szklaną ścianę - no prawie o połowę mniejszą - i zapewniam, że kolega Jareko wcale nie przeszacował, a jeśli już to naprawdę bardzo niewiele.
    Dom 170m2 pow.uż z antresolą,

jareko

Domyślnie

Cytat Napisał witiaw Zobacz post
    Heh sam jestem ciekaw jakie moga byc koszta. Polowka wymyslila sobie zeby wywalic cala sciane od strony ogrodu i wstawic wielka szybe. czyli jakies 8 x 2.5 m
    W jednym kawałku?

jareko

Domyślnie

Ludzie przestańcie oglądać amerykańskie seriale kręcone na Florydzie....nie ten klimat mamy

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia