dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 46 z 46
  1. #41
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jolka Bobek Zobacz post
    Dobra, to pochwalę się:
    Załącznik 435172.
    Zaprawdę jest się czym chwalić!
    Plus pochwała za głęboki okap.

  2. #42
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.154
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko Zobacz post
    Póki co nie ma nawet wizji
    Myślałem, że rozmawiamy o tym:

    Cytat Napisał Oks Zobacz post
    Mamy w projekcie ogromne przeszklenie (salon z pustką) o wielkości 10x11 metrów, czyli około 110m2 szyby będzie potrzeba.
    To dalej, niż wizja, skoro jest już projekt. Ostatni dzwonek, żeby coś zmienić.

  3. #43

    Domyślnie

    Pięknie Jolka ...pięknie. Zawsze mi się takie domki podobały, tylko odwagi i kasy zabrakło! Teraz mogę tylko podziwiać i po cichu zazdrościć.
    Odważna dziewczyna a efekt całej szklanej ściany powala. Już wyobrażam sobie życie z pięknymi widokami i prawie z naturą w środku.
    Olałabym upały....piękno jest najważniejsze!

    Ja jak zwykle zachowawczo podeszłam do tematu i tylko 2 małe okienka na szczycie zrobiłam i tak budowlańcy stwierdzili, że nie budowali jeszcze domu z tak dużą ilością okien.
    Chyba nie widzieli Twojego.
    Jestem kobietą...Wodą, ogniem, burzą, perłą na dnie
    Wolna jak rzeka
    Nigdy, nigdy, nigdy nie poddam się!....''

  4. #44
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Jolka Bobek
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Warmia
    Kod pocztowy
    12-120
    Posty
    452
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Oj dziewczyno, ja chciałam tylko dom z poddaszem i dużym oknem w salonie (ogląda się te Grand Designs, a jakże). Po przejrzeniu tryliardów projektów z różnych pracowni tak jakoś napatoczył sie ten projekt z antresolą. Ta fasada to taki bonus bo sam domek bardzo mi pod innymi względami odpowiadał. No a fasada wywołała u mnie efekt wow i sprawiła, że zamknęłam oczy i uszy na wszelkie argumenty przeciw, które sama zresztą wysuwałam. Ale żeby nie było, że aż taka naiwna jestem. Razem z projektem zakupiłam szczegółowy kosztorys bo przecież bladego pojęcia o koszcie takiej inwestycji nie miałam. Fasada była wyceniona przez pracownię na 20 tysięcy!!!! Dużo (o słodka naiwności) ale nie tak, żeby zniechęcić zdeterminowaną kobietę w sile wieku. Niestety konfrontacja z rzeczywistością okazała się brutalna (swoją drogą, za takie coś to się powinno móc pracownię do sądu podać). Nie żebym nie miała też wycen "tylko" 2 krotnie droższych od tej wyceny biura. Ale miałam też 5-6 razy droższe więc zaczęłam drążyć co i jak (Forum - dziękuję!). No i skończyło się tak pomiędzy (choć za taką kwotę niektórzy tu SSZ osiągają). Tak więc mam tę moja fasadę, efekt jest rzeczywiście wow i z wnętrza i na zewnątrz. Wady zostały tu już przytoczone choć tak jak pisałam mnie najbardziej martwi kwestia mycia tej witryny. No i może troszkę kwestia wiania chłodem zimą, o czym wspominał Jareko. Słońca jakoś najmniej się obawiam - rzeczywiście mam szerokie okapy na 60 cm - u mnie na działce często też powiewa bo to otwarty teren - zrobię przeciąg, schowam się w kuchni albo uciekne do ogrodu. Klimatyzacji na razie w ogóle nie planuję. Ale gdybym miała jeszcze raz budować - wybudowałabym raczej dom parterowy z odkrytą więźbą i przeszkloną ścianą - czyli taki kompromis projektowo-cenowo-techniczny. Ale to już w następnym wcieleniu
    Ostatnio edytowane przez Jolka Bobek ; 25-09-2019 o 22:48
    Dom 170m2 pow.uż z antresolą, PF 10 cm XPS pod i 10 cm EPS na płycie, 100% podłogówka, PC gruntowa CTC Ecoheat 410, ocieplenie ścian 18 cm grafit 0,032, dach 18 cm PIR 0,023, reku z odzyskiem wilgoci (będzie)

  5. #45

    Domyślnie

    Wiesz gdybym budżet miała większy, to postąpiłam bym identycznie jak Ty
    To znana mi sytuacja, że nie słucham krytycznych uwag jak mam jakiś poukładany plan w głowie.
    Ale cóż miłość nie wybiera i najlepsze jest to, że jak są potem jakieś niedogodności, to ja potrafię się do nich przyzwyczaić ...hahaha jak do męża.

    Przepraszam autora wątku za off topic, ale może coś też z tej naszej wymiany zdań skorzysta.
    Jestem kobietą...Wodą, ogniem, burzą, perłą na dnie
    Wolna jak rzeka
    Nigdy, nigdy, nigdy nie poddam się!....''

  6. #46

    Domyślnie

    Cześć Jolka. Specjalnie założyłem konto, żeby Tobie odpisać
    Sam wstępnie się zastanawiam nad takim rozwiązaniem (szklana ściana) - i jak zima? Było chłodno w pomieszczeniu?
    Też chcę się budować z silki (co prawda dopiero za 3 lata, ale wole się dobrze przygotować wcześniej i zanim pójdę do architekta) i z tego co wiem, to dobrze zaprojektowana silka bardzo dobrze reguluje temperaturę w pomieszczeniach.
    Także coś czuje, że poza jakością okien, to również ważny czynnik.
    Ogrzewanie masz podłogowe?

    Dzięki!

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony