dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 46
  1. #21
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Oks
    Jeszcze na tym etapie masz możliwość zmiany projektu
    Ja wiem....zajebiscie To wygląda ale...
    - latem sauna - Klima kosztuje nie tylko w zakupie ale przede wszystkim w eksploatacji bo taniej ogrzać chałupa niż ja schłodzić o czym zapewne niewielu wie
    - zima mimo pakietów trzyszybowych ciągnie od fasady chłodem- czyli wymóg ogrzewania kanałowego badz powietrznego z wylotami przy fasadzie
    - czystość? Teoretycznie można jeszcze zaszaleć z szybami samoczyszczacymi co wywinduje cena a efekt o ile w biurowcu jest do zaakaceptowania o tyle w domu się nie sprawdza

    Twoja kasa i jak widzę nie stanowi większego problemu ale pomyśl po prostu pomyśl. Ty będziesz żył w tym domu, nie goście czy sąsiedzi.

    Ja już nie pracuje ale mogę, jeśli mimo wszystko chcesz, pomoc Ci w wyborze i realizacji
    Tylko naprawdę przemyśl wszystkie "za" i "przeciw"

  2. #22
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Podałem orientacyjna cene samej konstrukcji
    Montaż przy niej to już pikus...jakieś 20-30 tysi

  3. #23
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał coulignon Zobacz post
    W Siedlcach jest siedziba PGE. Punkt obsługi klienta jest w czyms takim:
    http://www.bulakprojekt.pl/realizacja/rejonenrg

    Pani która tam pracuje mówi że to tragedia, w lecie za gorąco (pomimo klimy) w zimie za zimno (pomimo ogrzewania) .
    Dołożyli na całości żaluzje. Nadal jest jak w piekarniku..
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  4. #24
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    I będzie bo nie obniżysz aż tak temperatury wewnątrz gdy szyby mają Ug na poziomie 0.7 albo i więcej co na całej powierzchni jednak podgrzewa wnętrze od samej temperatury otoczenia
    Fakt...bezpośredni wpływ promieni słonecznych zmniejszysz ale to ciagle za mało
    Dlatego autorowi proponuje przemyślenie jeszcze raz całości zagadnienia
    Już zwykły HS 5/2.3 potrafi zrobić piekarnik w salonie a co dopiero całą ściana szczytowe

    Jakie czas temu wymieniliśmy zwykle drzwi dwuskrzydłowe w biurowcu na patio...rozmawiałem z użytkownikami - nawet przy szkleniu stopsol w środku piekarnik, na wszystkich szybach naklejane biała arkusze papieru a i tak latem ciepło,, Klima na maksa a i ledwo się wyrabia. Ludzie ciagle chorują bo z klimy leci lodowate powietrze a w pokoju i tak 23-25 stopni.
    Wiemy jaka jest idea że najwiecejnszkla od południa i poludniowego-zachodu ale teoria i praktyka jak zawsze mają się jak pięść do oka

  5. #25

    Domyślnie

    Powiem szczerze, że trochę mnie nastraszyliście. Chociaż nie jeden projekt z takim przeszkleniem widziałem, więc ludzie takie rzeczy robią i jakoś im klimy muszą to wyciągać.
    Tak, jest to od południa lekko skręcającego na zachód. Zależy nam na jak największym przeszkleniu bo jest to od strony ładnego widoku.
    Jeżeli chodzi o ogrzewanie to planujemy pompę z podłogówką, więc liczę że jak ciepło będzie szło od podłogi to zimą zimno nie będzie. Znowuż upalnych dni nie mamy aż tak dużo. Skoro takie przeszklone ściany ludzie mają to może kwestia zamontowania odpowiednio mocnej klimy i / lub zasłon? Zawsze można rezerwowo druga klimę dołożyć.

  6. #26
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.288
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Oks Zobacz post
    Chociaż nie jeden projekt z takim przeszkleniem widziałem, więc ludzie takie rzeczy robią i jakoś im klimy muszą to wyciągać.
    Oglądałeś kiedyś pokaz mody? Zazwyczaj fajnie się ogląda.
    Ale niewiele z tych rzeczy widać na ulicy.
    Widziałeś gdzieś taki dom? Rozmawiałeś z mieszkańcami?

    Cytat Napisał Oks Zobacz post
    Skoro takie przeszklone ściany ludzie mają to może kwestia zamontowania odpowiednio mocnej klimy i / lub zasłon? Zawsze można rezerwowo druga klimę dołożyć.
    Ludzie mają 10% tego, co Ty chcesz i klima 3kW nie wyrabia. Sadzą drzewa, montują rolety czy stosują inne patenty na zacienienie.
    W szczycie wpadnie pewnie z 800W/m2 niezacienionej szyby.

    Fajna całość - ale w temacie istotne od 3:43:



    Zastosował super hiper naj rozwiązanie, a zrobił okiennice. I wygląda mi na to, że te przeszklenia są wschód-zachód.

  7. #27
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Tu nie o straszenie chodzi tylko o podanie rzetelnej informacji bys był po prostu przygotowany
    I zapewne za fasadą jest openspace?
    Podlogowka sama może nie zapewnić komfortu nawet gdy tak jak to powinno być zrobione przy fasadzie będziesz miał zageszczone rurki i od pierwsza z nich od fasady będzie zasilana - To może mimo wszystko okazać się zbyt malo - ale o tym niech się wypowie profesjonalista w zakresie ogrzewania podłogowego choć już teraz jestem w stanie przewidzieć że od fasady zrobi Ci oddzielną i niezbyt długa wezownice
    Faktycznie pięknie to wygląda i tu Ciebie rozumiem ale sam sobie nawet gdyby mnie było stać takiej konstrukcji bym sobie nie zafundował
    Czekamy więc na ostateczną wizję architekta - ciekawe jaki podział wymyśli
    Acha....miej świadomość że wprowadzenie HSa na dole całej konstrukcji wcale wykonawcą nie będzie łatwe i z racji dodatkowego skomplikowania fasady wysrubuje koszty
    Acha....przy takiej wysokości i tak architekt musi zaprojektować dodatkowe poziome konstrukcje nośne do których całość się zamontuje gdyz mocowanie słupów na dole i tylko na górze to będzie za mało
    Pamiętaj to ponad 100mkw narażonych na parcie wiatru

  8. #28
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Jolka Bobek
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Warmia
    Kod pocztowy
    12-120
    Posty
    452
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Oks, tak jak pisałam ja mam takie przeszklenie. Od południa z lekkim skrętem na zachód. Też mam tam ładny widok. Na razie wcale nie zauważylam, żeby w środku był piekarnik, a upały przecież w tym roku mieliśmy. Wręcz przeciwnie - na zewnątrz upał, w środku przyjemny chłodek. No ale jest jedno małe "ale" - póki co u mnie SSZ więc może to ciepło jest jakoś pochłaniane przez silkę, część ulatuje pewnie szparami pod dachem. Ale szyby i ramy jak dotknę są jednak chłodne. Może nie będzie tak źle. A jakby co to jak piszesz można zamontować zasłony (to na zimę), można zacienić trochę tę ścianę sadząc drzewo (jakieś szybkorosnące z ażurową koroną). No i zawsze zostają też inne pomieszczenia, do których można się schronić jakby upał za bardzo doskwierał. Ja tam jestem optymistką.
    Dom 170m2 pow.uż z antresolą, PF 10 cm XPS pod i 10 cm EPS na płycie, 100% podłogówka, PC gruntowa CTC Ecoheat 410, ocieplenie ścian 18 cm grafit 0,032, dach 18 cm PIR 0,023, reku z odzyskiem wilgoci (będzie)

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Napisał coulignon Zobacz post
    W Siedlcach jest siedziba PGE. Punkt obsługi klienta jest w czyms takim:
    http://www.bulakprojekt.pl/realizacja/rejonenrg

    Pani która tam pracuje mówi że to tragedia, w lecie za gorąco (pomimo klimy) w zimie za zimno (pomimo ogrzewania) a do mycia szyb jest wzywana specjalistyczna firma z podnośnikiem koszowych i kosztuje tyle (tu Pani wymieniła kwotę której nie pamiętam. Ale robiła wrażenie.

    Więco oczywiscie można. Tylko po jaka cholerę za własne pieniądze robić sobie problem? Ni mom pojęcia.
    W Warszawie z kolei jest coś takiego i sobie radzą
    https://www.google.pl/search?q=izumi...&bih=907&dpr=2

  10. #30
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Do pewnego zakresu to tylko kwestia ceny później brak już technicznych możliwości ogarnięcia tematu
    Wieżowce w centrum.Wawy całe że szkła też sobie radzą....póki Klima chodzi i wyrabia
    Tu należy pamiętać że to dom autora a przeszklenia ok110 nie zorientowane jak widać na najgorszy kierunek.
    Nie strasze bo co mi do cudzych wizji i marzeń i zawartości kabzy
    Pokazuje tylko zagrożenia z których większości nie zdaje sobie sprawy na etapie wyboru projektu a pozniej.... zonk ale juz po ptokach
    Drzewa...bardzo dobry pomysł sprawdzony przez naszych dziadków i pradziadkow tylko że zasłaniają teraz piękny widok ktory za wyborem takiego rozwiązania stoi a jesienią trzeba liście grabic
    Autorze
    Masz już właściwie wszystkie dane by podjąć decyzję
    Do architekta marsz i niech teraz on się wykaże z zaprojektowaniem całości

  11. #31
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.288
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jolka Bobek Zobacz post
    Ale szyby i ramy jak dotknę są jednak chłodne.
    A powierzchnie, na które pada słońce? Rozumiem, że to teraz głównie chudziak z niezłym chłodzeniem gruntowym? Ale pewnie się nagrzewa... Pytanie do jakiej temperatury?

  12. #32
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Jolka Bobek
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Warmia
    Kod pocztowy
    12-120
    Posty
    452
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    PF z 10 cm XPS pod spodem. A powierzchnia - jakieś 30-35 m2 podłogi jak robiłam zdjęcie 23 lipca o 13,15.
    Dom 170m2 pow.uż z antresolą, PF 10 cm XPS pod i 10 cm EPS na płycie, 100% podłogówka, PC gruntowa CTC Ecoheat 410, ocieplenie ścian 18 cm grafit 0,032, dach 18 cm PIR 0,023, reku z odzyskiem wilgoci (będzie)

  13. #33

    Domyślnie

    Bardzo Wam wszystkim dziękuję za rady, faktycznie dały sporo do myślenia. Nad salonem jest oczywiście andresola, a dalej przeszkłone pokoje, więc chcielibyśmy aby da ściana była też na tyle przeszkolna, żeby widok był z tych pokoi. Więc przeszklenie musi być na minimum 5-6metrów wysokości, a jak tyle będzie to już chciałem dać do samego dachu czyli na 10 metrów, ale po waszych radach może faktycznie pomyślę nad ograniczeniem tego, a na pewno zapytam architekta jak on widzi rozwiązanie tego problemu
    Teraz mam skromne okno od południa, myślę, że ma gdzieś 2,5x2metry a i tak dopóki zasłon się nie dorobiliśmy to potrafiło przygrzać latem
    Jola, jaka jest powierzchnia okien u Ciebie? Czy można poprosić o jakieś zdjęcia i zapytać się ile kosztował Cię ten interes?

  14. #34
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    OKS
    Cenę interesu naprawdę sobie poki co odpuść
    Nie ma idealnego przełożenia bo wbrew pozorom to o czym nie wiemy może mieć wpływ na koszt 1mkw radykalny.
    Wystarczy zastosowanie innego słupa i już cena swiruje
    Mniej więcej już wiesz że min 2 stowki wyłożyć trzeba- dokładny poznasz gdy architekt przedstawi ostateczną wizję ktora wybierzesz - oczywiście zakładając że architekt jest architektem a nie "artysta" oderwanym od realiów wykonania co niestety zdarza się zbyt czesto
    Skup się na myśleniu o ostatecznym wyglądzie ściany szczytowej mając już podana tu wiedzę w tym temacie

  15. #35
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.279

    Domyślnie

    Jeśli szkło sie nie sprawdzi, to zawsze możesz sciane pokryć drewnem i zostawić przejrzystośc tylko na parterze

  16. #36
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.288
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Oks Zobacz post
    na pewno zapytam architekta jak on widzi rozwiązanie tego problemu
    Nie architekta i nie pytaj. Zamów u audytora energetycznego analizę z zyskami słonecznymi i stratami w poszczególnych miesiącach. Obciążenie cieplne i chłodnicze i koszty tego oraz inne dane pomogą Ci dobrać nie tylko szkło, ale też termoizolację oraz źródło ciepła i chłodu.

  17. #37
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Kaizen - najpierw jednak musi zapaść decyzja czego się pragnie
    Później weryfikacja założeń o której wspomniałeś
    Później albo akceptacja albo zmiana koncepcji
    Jedno jest pewne - konstrukcja jak na zdjęciu jest niewykonalne w założonych gabarytach - może wogole okazać się że wygląd by spełnił wymagania statyczne z gruntu nie będzie się podobał i po sprawie.

  18. #38
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.288
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko Zobacz post
    Kaizen - najpierw jednak musi zapaść decyzja czego się pragnie
    Czego się pragnie, to nie decyzja. Decyzja to konfrontacja z konsekwencjami swojego pragnienia - a żeby poznać te konsekwencje, to trzeba mieć informacje. W tym jakie będą koszty realizacji i utrzymania. I jakie będzie to miało wady i zalety.
    I to dane (np. koszt) i obliczenia (np. moc klimy i koszty jej używania) powinny być podstawą do podjęcia decyzji, a nie odwrotnie.


    Kod:
    https://www.bdb.com.pl/wyklady-praktycznej-fizyki-budowli-optymalizacja-ocieplen-[36min]-wp109

  19. #39
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Jolka Bobek
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Warmia
    Kod pocztowy
    12-120
    Posty
    452
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Dobra, to pochwalę się:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	fasada3.JPG
Wyświetleń:	212
Rozmiar:	75,0 KB
ID:	435172.
    Szerokość 6,5 m wysokość też coś koło tego. Drzwi - zdecydowałam się na otwierane na zewnątrz zamiast HS-a, maja lepsze parametry no i kwestie techniczne (mniejsze słupy i rygle). W sumie najbardziej problematyczne wydaje mi się mycie tej witryny zwłaszcza od wewnątrz (a już ten trójkącik na samej górze to będzie niezłe wyzwanie). Podobno można bez obaw opierać drabinę o fasadę, a nawet stawać na tych półkach no ale ja akrobatką cyrkową raczej nie jestem. Cóż trzeba będzie wypracować jakiś inny sposób. Z zewnątrz to pikuś - zamiaruję użyć karchera.
    Ja bym zaczęła od zwymiarowanej wymarzonej wizji konstrukcji i z tym poszła do dobrej firmy specjalizującej się w fasadach. Oni to zweryfikują i doradzą co dodać, co zmienić aby dało sie to wyprodukować.
    Ostatnio edytowane przez Jolka Bobek ; 25-09-2019 o 20:24
    Dom 170m2 pow.uż z antresolą, PF 10 cm XPS pod i 10 cm EPS na płycie, 100% podłogówka, PC gruntowa CTC Ecoheat 410, ocieplenie ścian 18 cm grafit 0,032, dach 18 cm PIR 0,023, reku z odzyskiem wilgoci (będzie)

  20. #40
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Kaizen
    Chyba nie zrozumiałeś. Póki co nie ma nawet wizji a jak nie ma wizji to nie ma parametrów bo samo Ug Lt szyby to za mało by wyniki obliczeń były miarodajne
    Klient tak naprawdę do końca nie wie czego ostatecznie chce i co może być zrealizowane - stąd najpierw wybór rozwiązania, później kalkulacja na samym końcu decyzja - idę w to czy zmieniam radykalnie koncepcje

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony