dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 35 z 35
  1. #21
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Lookatorka

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Starachowice
    Kod pocztowy
    27-200
    Posty
    208

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Płomień świeczki ma 300 o C. Jeśli to Ci nie wystarczy, mogę rozwinąć...
    Wystarczy Jednak ten system ma jak dla mnie jeden zasadniczy minus ... trzeba mieć babcię lub dziadka którego posadzi się koło pieca na stołeczku i będzie miał zajęcie

  2. #22
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.846

    Domyślnie

    Babcia i Dziadek mogą mieć inne, bardziej interesujące zajęcia
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  3. #23
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Lookatorka

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Starachowice
    Kod pocztowy
    27-200
    Posty
    208

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Babcia i Dziadek mogą mieć inne, bardziej interesujące zajęcia
    A mogą też mieć rwę kulszową i nie móc siedzieć na stołeczku i co z tego wynika ?
    Twoje rozważania prowadzą do jakiejś uchwytnej konkluzji czy tylko zaznaczasz że jakby co to jesteś gotów być w opozycji ?

  4. #24
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lookatorka Zobacz post
    Wystarczy Jednak ten system ma jak dla mnie jeden zasadniczy minus ... trzeba mieć babcię lub dziadka którego posadzi się koło pieca na stołeczku i będzie miał zajęcie
    Można dać trzy świece zamiast jednej....będzie większa moc. Albo zastąpić babcię elektroniką. Dopracowując w moim domu z Jurkiem Tatarkiem pierwszą wersje sterownika RT 08 Sac (polska wersja sterownika do pieca akumulacyjnego), daliśmy mu właśnie nazwę roboczą "babcia". Bo doskonale zastępuje ją we wszystkich czynnościach związanych z obsługą pieca po załadunku i rozpaleniu.

  5. #25
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.846

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lookatorka Zobacz post
    A mogą też mieć rwę kulszową i nie móc siedzieć na stołeczku i co z tego wynika ?
    Twoje rozważania prowadzą do jakiejś uchwytnej konkluzji czy tylko zaznaczasz że jakby co to jesteś gotów być w opozycji ?
    Jestem przeciwny wykorzystywaniu Babci i Dziadka jako służących .
    Oni mają swoje życie
    (jak by ktoś nie rozumiał lekkiej ironii to proszę zrozumieć)
    Prawdopodobnie każdy dojdzie do etapu bycia Babcią lub Dziadkiem.
    Ostatnio edytowane przez d7d ; 14-09-2019 o 13:05
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  6. #26
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Lookatorka

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Starachowice
    Kod pocztowy
    27-200
    Posty
    208

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Można dać trzy świece zamiast jednej....będzie większa moc. Albo zastąpić babcię elektroniką. Dopracowując w moim domu z Jurkiem Tatarkiem pierwszą wersje sterownika RT 08 Sac (polska wersja sterownika do pieca akumulacyjnego), daliśmy mu właśnie nazwę roboczą "babcia". Bo doskonale zastępuje ją we wszystkich czynnościach związanych z obsługą pieca po załadunku i rozpaleniu.
    No właśnie kwestię załadunku miałam na myśli pisząc o babci ... bo przy małej ilości opału ładowanej jednorazowo no jakby nie patrzeć trzeba będzie dość szybko dołożyć kolejną niedużą porcję. Najfajniej się korzysta z kominka jak ma co odebrać i „przechować” na później wygenerowaną energię, czy to bufor czy podłoga czy masa akumulacyjna, ten komfort trudno czymkolwiek zastąpić.

  7. #27
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lookatorka Zobacz post
    No właśnie kwestię załadunku miałam na myśli pisząc o babci ... bo przy małej ilości opału ładowanej jednorazowo no jakby nie patrzeć trzeba będzie dość szybko dołożyć kolejną niedużą porcję. Najfajniej się korzysta z kominka jak ma co odebrać i „przechować” na później wygenerowaną energię, czy to bufor czy podłoga czy masa akumulacyjna, ten komfort trudno czymkolwiek zastąpić.
    Poruszasz ważną kwestię...Od dawna postuluję, by do celów grzewczych nie używać kominków w których trzeba co 3 godziny dokładać. To dobre w domkach używanych sporadycznie - typu "dacza", lub przepaleń dla wytworzenia nastroju...No jeszcze ewentualnie takie domy, w których kominka do celów grzewczych używamy miesiąc przed właściwym sezonem i miesiąc po nim.

  8. #28
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Lookatorka

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Starachowice
    Kod pocztowy
    27-200
    Posty
    208

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Poruszasz ważną kwestię...Od dawna postuluję, by do celów grzewczych nie używać kominków w których trzeba co 3 godziny dokładać. To dobre w domkach używanych sporadycznie - typu "dacza", lub przepaleń dla wytworzenia nastroju...No jeszcze ewentualnie takie domy, w których kominka do celów grzewczych używamy miesiąc przed właściwym sezonem i miesiąc po nim.
    No dokładnie - kto ma dziś czas żeby co trzy godziny do kominka dokładać ? To jest zupełnie bez sensu, bo ktoś kto buduje sobie w domu kominek, który grzeje tylko do momentu gdy się w nim pali funduje sobie za swoje zwykle nie małe pieniądze dodatkowy etat palacza ... i nie ma się potem co dziwić że jest niezadowolony z posiadania kominka

  9. #29
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    agao_83

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    52-234
    Posty
    386

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Poruszasz ważną kwestię...Od dawna postuluję, by do celów grzewczych nie używać kominków w których trzeba co 3 godziny dokładać. To dobre w domkach używanych sporadycznie - typu "dacza", lub przepaleń dla wytworzenia nastroju...No jeszcze ewentualnie takie domy, w których kominka do celów grzewczych używamy miesiąc przed właściwym sezonem i miesiąc po nim.
    U nas ma to być typowo rekreacyjne palenie dla nastroju ewentualnie lekkie dogrzanie w okresach przejściowych. Głównym ogrzewaniem jest gaz
    Pozostaje pytanie romotop czy thorma - co lepsze? czy to obojętne??

  10. #30
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kuusamo

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Gdynia
    Posty
    204

    Domyślnie

    Hej, sprawdźcie piecyki firmy Dovre. Kiedyś szukałem dla siebie i wpadł mi w oczy mały piecyk serii Rock 350. Mała moc 7kW, dostosowany do domu z rekuperacją, kurtyna powietrzna. Design nowoczesny i nie każdemu podpasuje ale opcja bardzo ciekawa. Jedyny minus to cena około 6 tys.

  11. #31
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Trudno powiedzieć co lepsze...Każdy dobry...To trochę tak jakbyśmy dyskutowali na temat jakości niemieckich samochodów......Romotop, Dovre, Thorma...
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.jpg
Wyświetleń:	24
Rozmiar:	89,1 KB
ID:	434604  

  12. #32
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.276
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał agao_83 Zobacz post
    ooo i to mi się podoba
    Takie spalanie powoduje duże straty - wiele ciepła wylatuje "przewentylowanym" kominem. Spalanie jest szybkie - więc trzeba często dorzucać.

    Koza to nie piec - więc polecam moje podejście. Kup tanią, używaną kozę o podobnej mocy na pierwszy sezon. Przetestuj. W razie czego sprzedasz - stracisz może koszty przesyłki.

  13. #33
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Cytat Napisał agao_83 Zobacz post
    witam
    mamy dom z wentylacja mechaniczną, dobrze ocieplony (22cm grafitu na ścianach), okna trzyszybowe.
    Przymierzamy się do kupna kominka wolnostojącego - w oko wpadły mi modele Romotop i Thorma.
    Czy między tymi firmami jest jakaś znacząca różnica w jakości?
    Czy piecyki tych marek są dobre, godne polecenia? Czy szukać czegoś innego.
    Od razu mówię, ze Jotul odpada - nie ma modelu, jaki by mi się podobał.
    Widziałam fajny piecyk Spartherm ale cena chyba 4 tys więcej niż Romotop )
    A może te? Moc od 2-3 kW...
    https://www.romotop.pl/piece-do-domo...ycznych/alpera

    https://www.romotop.pl/piece-do-domo...tycznych/aledo

  14. #34

    Domyślnie

    Jestem ciekawy jak ten sterownik Jurka wpływa na czystość spalania, jeśli działa w algorytmie; wysoka temperatura - mniej powietrza spalania ?

  15. #35
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał ogniowy102 Zobacz post
    Jestem ciekawy jak ten sterownik Jurka wpływa na czystość spalania, jeśli działa w algorytmie; wysoka temperatura - mniej powietrza spalania ?
    Generalnie tak to jest...Wzrost temperatury = przymknięcie przepustnicy...Tyle że to jest jednorazowa, zaprogramowana "akcja", a nie w kólko Macieju jak w zwykłych sterownikach...

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony