dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Ciepła obudowa kominka narożnego

    Zbliżam się do montażu kominka. Prześledziłem kominkowe wątki na forum i już wiem że należy unikać wełny i płyt kartonowo-gipsowych.

    Kominek koniecznie narożny, z dolotem powietrza od spodu.
    W domu jest wentylacja mechaniczna i dolot powietrza pod płytą fundamentową rurą kanalizacyjną 160mm. Komin ceramiczny. Ogrzewanie pompą ciepła, kominek będzie używany w celach rekreacyjnych.
    Umieszczony na połączeniu salonu z otwartą kuchnią i otwartą klatką schodową. Dom 140m2, dobrze ocieplony.


    1. Jaką rurą należy połączyć kominek z rurą PCV? Czy rurę PCV obciąć równo z posadzką czy wyjąć ostatni fragment, i skrócić równo aby kielich był równo z posadzką?
    Podłączenie do komina ceramicznego to wiem że użyć tego przyłącza z nawiniętym sznurem aby nie rozszadziło wlotu.

    2. Po lekturze forum chciałbym wykonać ciepłą obudowę, np. z płyt lub cegieł szamotowych, polecaliście raczej cieńsze płyty ok. 3cm. grubości jako optimum między czasem nagrzewania i czasem oddawania ciepła.
    Niestety za późno wziąłem się za czytanie o obudowach i pod kominkiem jest płyta fundamentowa, 10cm styropianu a następnie posadzka betonowa o grubości ok. 7cm więc wszelkie obudowy akumulacyjne odpadają. Czy tak cienkie płyty szamotowe muruje się jako samonośne czy konieczny jest jakiś stelaż?
    Jak wykonać nadproże nad narożnym oknem kominka?
    Z opisów na forum wiem aby zakotwić do ściany przy pomocy cienkich drutów wklejonych w zaprawę.
    Od wierzchu chciałbym tą obudowę zaciągnąć cienką warstwą betonu.

    3. Jako kominek planowałem Kratki pro MBM 10 prawy BS, jednak widząc opinie forumowych specjalistów o tej firmie jeszcze się zastanawiam czy znajdę w tym budżecie coś wartego polecenia narożnego pod rekuperację?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	parter.JPG
Wyświetleń:	24
Rozmiar:	74,5 KB
ID:	434480

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał WMaciek Zobacz post
    pod kominkiem jest płyta fundamentowa, 10cm styropianu a następnie posadzka betonowa o grubości ok. 7cm więc wszelkie obudowy akumulacyjne odpadają. Czy tak cienkie płyty szamotowe muruje się jako samonośne czy konieczny jest jakiś stelaż?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	parter.JPG
Wyświetleń:	24
Rozmiar:	74,5 KB
ID:	434480
    A to niby dlaczego?
    Płyty szamotowe klei się jako samonośne.
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.862

    Domyślnie

    Autor chyba miał na myśli ciężkie obudowy akumulacyjne.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  4. #4

    Domyślnie

    Nie tyle ciężką obudowę akumulacyjną, co lżejszą obudowę ciepłą bez wełny i karton gipsu. Na tyle lekka aby można ją było postawić na betonowym jastrychu.


    Po przejrzeniu forum widzę że takie obudowy z płyt 3cm są wystarczająco stabilne, ale nie wiem jak wykonać nadproże nad kominkiem narożnym?

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.862
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  6. #6

    Domyślnie

    WMaciek - jeżeli chcesz to robić sam -
    Życzę powodzenia. Szczerze.
    Płyty z cebudu CPA-k chociażby będą idealnym rozwiązaniem. Można taką obudowe wykonać tak, aby spora część ciężaru spadła na barki ścian oraz stropu lanego/beli stropowej.
    Żadnych nadproży przy tego typu płytach nie potrzeba, tworzy się ono samoistnie przy tworzeniu bryły.
    Jak chcesz więcej mądrości, to priv.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony