dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    radauskas

    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-971
    Posty
    62

    Domyślnie Czy można dołożyć fugi ?

    Mam ułozone płytki na podłodze. jakieś 2-2,5 miesiąca temu fugowane. Ale fugowanie mi się nie podobało bo w łazience były bardzo głęboko wytarte fugi i po ok. 2 tygodniach dołozyłem fugi grubiej. W przedpokoju było lepiej i nie ruszałem. Jendak dochodzę do wnisku, że w kilku miejscach w przedpokoju też jest za głęboko i chciałbym dołozyć. Czy to nie za długo od ułożenia fugi zasadniczej ? Poza tym w wielu miejscach uzupełnianie będzie znacznie cieńszą warstwoą niż w łazience więc boję się zeby się nie wykruszała. Co robić ?

  2. #2

    Domyślnie

    "Ale fugowanie mi się nie podobało bo w łazience były bardzo głęboko wytarte fugi i po ok. 2 tygodniach dołozyłem fugi grubiej." wyskrob ile możesz i daj nową . Tak zminimalizujesz odchodzenie, kruszenie. Ew zainwestuj w te specjalne żywiczne drogie

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    radauskas

    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-971
    Posty
    62

    Domyślnie

    Skrobanie fugi to chyba jakaś masakra będzie ? Przecież to chyba twarde jak beton sie robi ? Świeżą to może i owszem ale teraz to chyba juz będzie ciężko,.. jeśli w ogóle mozliwe ?

  4. #4

    Domyślnie

    To ja podepnę się ze swoim tematem. Zauważyłem, że fachowiec prawdopodobnie dołożył mi fugi w jednym miejscu, lecz chyba rozrobił ją z mniejszą ilością wody, przez co jest dużo ciemniejsza. Czy jest jakaś metoda, aby rozjaśnić tą fugę?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20190908_210826.jpg
Wyświetleń:	53
Rozmiar:	87,9 KB
ID:	434558   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20190908_210837.jpg
Wyświetleń:	52
Rozmiar:	87,6 KB
ID:	434559  

  5. #5

    Domyślnie

    sprzętem szybko pójdzie , są tacy co flexem z tarczą czyszczą diamentową, inni używają samej tarczy i ręcznie czyszczą jest i dedykowany sprzęt i wypożyczalnie w Polsce funkcjonują. Albo ręczny dedykowany

    Tu masz: https://www.google.pl/search?client=...UTF-8&oe=UTF-8

  6. #6

    Domyślnie

    Na rynku mnóstwo tego starczy do sklepu zajrzeć od mazaków po śr. chemiczne. Ale może wystarczy delikatnie zeskrobać wierzchnią warstwę.
    A wujek gugle nie gryzie starczy wpisać.
    https://www.google.pl/search?client=...UTF-8&oe=UTF-8
    Ostatnio edytowane przez gnago ; 14-09-2019 o 09:27 Powód: link

  7. #7

    Domyślnie

    A co do mojej sprawy ?

  8. #8
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    brazylia29

    Zarejestrowany
    Apr 2018
    Skąd
    Gniezno
    Kod pocztowy
    62-200
    Posty
    93

    Domyślnie

    Ja wycinam fugę bardzo grubym nożem do tapet ,idzie nieżle tylko trzeba użyć dużej siły i uważać żeby sobie krzywdy nie zrobić.

  9. #9
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    brazylia29

    Zarejestrowany
    Apr 2018
    Skąd
    Gniezno
    Kod pocztowy
    62-200
    Posty
    93

    Domyślnie

    Cytat Napisał Szczegolowy Zobacz post
    To ja podepnę się ze swoim tematem. Zauważyłem, że fachowiec prawdopodobnie dołożył mi fugi w jednym miejscu, lecz chyba rozrobił ją z mniejszą ilością wody, przez co jest dużo ciemniejsza. Czy jest jakaś metoda, aby rozjaśnić tą fugę?
    Za pół roku wszystko się zrówna .Po każdym myciu podłogi jasnoszara fuga się brudzi i ciemnieje .

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał brazylia29 Zobacz post
    Za pół roku wszystko się zrówna .Po każdym myciu podłogi jasnoszara fuga się brudzi i ciemnieje .
    Ok, skoro tak mówisz...

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000)
    GraMar

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Marki
    Kod pocztowy
    05-270
    Posty
    1.299

    Domyślnie

    Zaprawy cementowe rozpuszcza SZOP z Atlasa, pędzielkiem posmarować. Gdy zmięknie, wyskrobać i posmarować, aż do skutku..
    Uwaga na oczy
    Dom: 1-piętrowa kostka 13m x 11m, dach 2-spadowy, strych, WG, bez piwnic. Ocieplenie: styrodur 8cm, 15 cm styro na elewacji i nad użytk piętrem, 10 cm dom/garaż ściana i sufit. Na chudziaku 10cm styro 0,037. Okna 3-szyb Vidok, przemarzający środkowy słupek, ościeżnica profil AlphalinePlus.
    Pow ogrzewana liczona wewn pomieszczeń ok 196 m2, kubatura ok 520 m3 plus kotłownia 13 mkw. Instalacja c.o.- 14 grzejników 22cv+ 4 drabinkowe, Junkers Smart 14-3C, zasobnik Junkers 120-5Z, sterownik FW120.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony