dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie czy można prowadzić rure kominową pod kątem

    witam.
    chciałem zamontować kominek przy ścianie zewnętrznej gdzie kończy się dach (najnizszy punkt). I aby komin nie szedł poza dachem 4m, chciałem schować rure w nieuzytecznym strychu.
    czyli zastosowc jakies kolanka.

    czy taki montaz jest mozliwy, bezpieczny i bezproblemowy w uzywaniu?

    nie wiem czy sa potrzebne jeszcze jakies informacje, z checia odpowiem na pytania, kominek 6-9 KWKliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kominek.jpg
Wyświetleń:	66
Rozmiar:	60,0 KB
ID:	434494
    zrobilem schemat

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.863

    Domyślnie

    Nie, taki montaż nie jest dopuszczalny .
    Pomijając inne powody
    Przewód kominowy powinien być prowadzony pionowo, a jego przekrój powinien być jednakowy na całej długości.
    Dopuszcza się odchylenie komina w kierunku pionowym nie więcej niż 30°,
    a w części skośnej należy zastosować otwór rewizyjny.
    Przewody kominowe mogą mieć w przekroju kształt koła, owalu, kwadratu czy prostokąta. Przekrój czy średnica komina nie może być mniejsza od średnicy wylotu spalin z kotła.
    https://www.darco.com.pl/systemy-kom...ominowych.html
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar RobertJG
    Zarejestrowany
    Jan 2019
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-566
    Posty
    224

    Domyślnie

    "Przewód kominowy powinien być prowadzony pionowo, a jego przekrój powinien być jednakowy na całej długości. Dopuszcza się odchylenie komina w kierunku pionowym nie więcej niż 30°, a w części skośnej należy zastosować otwór rewizyjny."

    Oczywiście, że się da ale diabeł tkwi w szczegółach.
    Jeśli nie planujesz w przyszłości strychu przekształcić w użytkowy, to bezpieczniej będzie przebić się przez ścianę i poprowadzić rurę spalinową wzdłuż ściany.
    Od ponad 20 lat pracuję u producentów materiałów budowlanych (okna, papy, systemy kominowe, technika zamocowań, chemia techniczna i budowlana). Nowoczesne rozwiązania w budownictwie to moje hobby.

  4. #4

    Domyślnie

    Dzięki Panowie za info.
    RobertJG o jakich szczgółach piszesz?
    strychu nie zamierzam przerabiac i zawsze bedzie nieuzyteczny. (dlatego nie rozumiem dlaczego lepiej rure prowadzic na zewnatrz?) a na zewnątrz po ścianie też to bardzo kiekorzystnie wygląda.

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar RobertJG
    Zarejestrowany
    Jan 2019
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-566
    Posty
    224

    Domyślnie

    A to już kwestia gustu. Mnie osobiście podoba się komin stalowy na zewnątrz.
    Ale rozumiem też, że komuś się może nie podobać.

    Pisząc o szczegółach chodziło mi na przykład o minimalnej odległości rury spalinowej od elementów palnych (np. drewno)
    Od ponad 20 lat pracuję u producentów materiałów budowlanych (okna, papy, systemy kominowe, technika zamocowań, chemia techniczna i budowlana). Nowoczesne rozwiązania w budownictwie to moje hobby.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.863

    Domyślnie

    Cytat Napisał RobertJG Zobacz post
    Oczywiście, że się da ale diabeł tkwi w szczegółach.
    Jeśli nie planujesz w przyszłości strychu przekształcić w użytkowy, to bezpieczniej będzie przebić się przez ścianę i poprowadzić rurę spalinową wzdłuż ściany.
    Wzdłuż ściany szczytowej po skośie 30 st. od pionu?
    Nie wiadomo jaki jest ten dach i czy dach jest dwuspadowy czy np. kopertowy.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar RobertJG
    Zarejestrowany
    Jan 2019
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-566
    Posty
    224

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Wzdłuż ściany szczytowej po skośie 30 st. od pionu?
    Nie wiadomo jaki jest ten dach i czy dach jest dwuspadowy czy np. kopertowy.
    Polecam czytanie ze zrozumieniem.
    Od ponad 20 lat pracuję u producentów materiałów budowlanych (okna, papy, systemy kominowe, technika zamocowań, chemia techniczna i budowlana). Nowoczesne rozwiązania w budownictwie to moje hobby.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony