dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    wother

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    skawina
    Kod pocztowy
    30-348
    Posty
    47

    Domyślnie problem z brama

    Witam, mam taki problem że po montażu bramy okazało się ze przy pełnym otwarciu trze ona o glebę, kostkę.
    Zawiasy wspawane na stałe... są jakieś zawiasy regulujące Gora Dół ? Czy muszę poprosić kogoś o wspawanie 5cm wyżej ?

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    dez

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    693

    Domyślnie

    Kup zwykłe podkładki i nimi podnieś bramę na zawiasach. Patent stary jak świat.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.312
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Skoro przy maksymalnym otwarciu tylko, to pytanie, czy teren się unosi w kierunku od bramy czy słupki pionu nie trzymają?
    Ile jest miejsca pod skrzydłem w innych pozycjach? Będziesz musiał śnieg i lód zrywać do żywej kostki, żeby bramę otworzyć, czy jest kilka centymetrów luzu przy zamkniętej?

    Jak słupek trzyma pion i jest stabilny i przy zamkniętej jest te zalecane 5-10cm nad poziomem gruntu, to wezwałbym montażystę do przespawania dolnego zawiasu kilka cm w stronę domu. Jak nie, to niech porządnie naprawi fuszerkę, czyli podniesie bramę.
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 12-09-2019 o 12:17

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.279

    Domyślnie

    Teren wypuczył się na widok zamontowanej bramy czy ktoś nie ogarniał tematu w promieniu R? Może nie ma chemii między bramą a kostką

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    wother

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    skawina
    Kod pocztowy
    30-348
    Posty
    47

    Domyślnie

    Montowalismy słupki z ekipa od kostki ale nie miałem jeszcze wtedy bramy. Slupki trzymają poziom i prześwit pod brama gdy jest zamknięta jest około 6cm. Teren po ułożeniu kostki wznosi się w stronę domu i przy maksymalnym otwarciu skrzydła zawadza ono o kostkę . Gdy je delikatnie uniose jestem w stanie otworzyć na Maxa. Przęsła mają spawane uszy zawiasow a śrubę zawiasowa wkreca się do slupka. Brakuje kilku cm. Myślę czy po prostu przespawac uszy w bramie kilka cm niżej co umiesie bramę o np 3-4cm. Czy są jeszcze jakieś inne patenty do regulacji wysokości ?

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.312
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał wother Zobacz post
    Czy są jeszcze jakieś inne patenty do regulacji wysokości ?
    Ja bym przesunął dolne i/lub górne zawiasy poziomo. Kilka mm pewnie wystarczy (a może i wygięcie śruby zawiasowej).

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    wother

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    skawina
    Kod pocztowy
    30-348
    Posty
    47

    Domyślnie

    Kaizen nie wiele brakuje bo jak uniose delikatnie bramę to chodzi cały zakres. Jakby te śruby wygiac kilka mm dolne w stronę domu a górne w stronę drogi to brama się lekko pochyli ale może nie na tyle żeby razilo bardzo oczy ? bo wspawanie na nowo zawiasow kilka cm w dół max3 bo już wtedy brama będzie nad słupkami...
    sprpbowalbym pierw wygiac śrubę tylko czym 16mm ?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony