dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Wylewka na stropie a podciągi, styropian pod podłogówkę*na stropie

    Witam.

    Sprawa nr 1.
    Mam dylemat jak rozwiązać problem wylewki na podciągach.
    Czy zrobić wylewki między nimi o planowanej gr. 6cm, a na podciągi dać np. Atlas SAM 150?

    Oznaczyłem poziom wylewki i na podciągach wychodzi mi ~2cm.
    To wygląda mniej więcej tak:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0668.jpg
Wyświetleń:	87
Rozmiar:	83,1 KB
ID:	434506
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0665.jpg
Wyświetleń:	53
Rozmiar:	95,5 KB
ID:	434507

    Analogiczne wyzwanie to ten sam podciąg, który ciągnie się w łazience na całej długości, tj. ok 5m (szerokość to ok 30cm). Trzymając ten poziom będę miał taki pas, na którym wylewki musiałoby być te ~2cm.

    Sprawa nr 2
    W projekcie mam na stropie 5cm styropianu i 6cm wylewki. Gdybym miał się*do tego zastosować, to:
    - wyjdzie mi to mniej więcej na równo z wysokością podciągów (nie pokryję ich niczym)
    - wylewka wyjdzie poniżej ramy okna (i poniżej uszczelek, toteż będzie wystawał pustak).

    W tej sytuacji planuję zwiększyć grubość styropianu o jakieś 2-3cm tak, aby wejść pod ramę okien balkonowych (mam 2) zostawiając ok 1-1.5cm na posadzkę, zachodząc tym samym nieco na uszczelkę. I z tego powodu wychodzi mi te 2 (a nawet 3) cm ponad podciąg, o czym pisałem wyżej.

    Jeśli mógłbym zrobić cieńszą warstwę, to nie wiem jak rozwiązać problem okien balkonowych, gdzie będzie wystawał pustak (nie mierzyłem, ale z rachunków może to być ok 2-3cm).

    Sprawa nr 3
    W projekcie jest styropian EPS 100 5cm, będę jednak robił wszędzie ogrzewanie podłogowe. Dać jedną warstwę styropianu 5cm z folią alu? Czy może dać dwie warstwy, np. 2cm + 3cm z alu? Jeśli 2cm, to może jakiś styrodur albo jakiś wygłuszający?

    Będę wdzięczny za rady. Jeśli trzeba zapłacę za konsultacje (proszę o info na PW).
    Pozdrawiam.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Pierwsze - to gratuluję mistrza elektryka. Nie sądziłem, że mogą być gorsi od moich. A tu wygląda, że nawet zbrojenie nonszalancko sobie wyciął. No mistrz.

    Na pytanie, jak zrobić wylewki skieruj do projektanta, jak w projekcie nie ma.
    Nie widzę tu sensownego rozwiązania.

    Cytat Napisał grb10 Zobacz post
    W tej sytuacji planuję zwiększyć grubość styropianu o jakieś 2-3cm tak, aby wejść pod ramę okien balkonowych (mam 2) zostawiając ok 1-1.5cm na posadzkę, zachodząc tym samym nieco na uszczelkę.
    Jaką uszczelkę? Ile konkretnie możesz zmieścić styropianu, wylewki i okładziny? Rozumiem, że okna balkonowe otwierają się i to jest granica nie do przeskoczenia?

    Co do folii alu - nie ma takiego sensu, jak twierdzi marketing. Zresztą między ogrzewanymi kondygnacjami styropian daje się po to, żeby tłumić dźwięki uderzeniowe. Niby też łatwiej panować nad ogrzewaniem, gdy podłogówka nie jest jednocześnie ogrzewaniem sufitowym - ale tu wystarczy minimalna izolacja przy minimalnej różnicy temperatur miedzy kondygnacjami. Chyba jedyna zaleta folii aluminiowej to lepsze trzymanie spinek do rur. No, może jeszcze podziałka.

  3. #3

    Domyślnie

    Hej.

    Odnośnie elektryki - nie wyrżnął zbrojenia. Kazałem mu narżnąć podciąg*ze względu na brak innych możliwości, choć po czasie stwierdzam że mogło być więcej nacięć w różnych punktach (ale czy to byłoby lepiej/gorzej - nie wiem). Podciągi są dookoła i żebym z podłogą wyszedł (okna), to tak zadecydowałem. Nie wiedziałem ile peszli tam pójdzie, wyszło więc szeroko. Zbrojenie jednak jest nienaruszone. Miałem o tym opinie skrajne, oczytałem się*tego forum, wezwałem specjalistę - przejdzie. Swoją drogą*muszę*jakoś podobnie puścić rury podłogówki.


    "Uszczelka"
    Wiedziałem, że coś palnąłem. Pod ramą okna jest jakiś szary g..nolit (nie mam teraz lepszego zdjęcia):

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20190708_200409-strz.jpg
Wyświetleń:	35
Rozmiar:	70,8 KB
ID:	434509


    Ile konkretnie możesz zmieścić styropianu, wylewki i okładziny?
    Zależy w którym miejscu. Pod wspomnianymi oknami mam miejsca na 14-15cm (styropian+wylewka), dodaję do tego ok 2cm na okładziny. Ale w krytycznych miejscach mam mniej wysokości do dyspozycji (11-12cm na styropian i wylewkę).

    Rozumiem, że okna balkonowe otwierają się i to jest granica nie do przeskoczenia?
    Otwierają się. Mogę dać grubszą warstwę, jeśli wejdę*wylewką lub co najmniej okładzinami na ramę okna, czego do tej pory unikałem.
    Grubsza podłoga to jednak niżej sufit, co też biorę pod uwagę.

    Chyba jedyna zaleta folii aluminiowej to lepsze trzymanie spinek do rur. No, może jeszcze podziałka.
    Tak, podziałka i spinki. Decyzja hydraulików.

    Na pytanie, jak zrobić wylewki skieruj do projektanta, jak w projekcie nie ma.
    Nie widzę tu sensownego rozwiązania.
    Ok, spróbuję tą drogą.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20190708_200409-kopia.jpg
Wyświetleń:	7
Rozmiar:	66,5 KB
ID:	434508  

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar marzar2
    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Psary
    Kod pocztowy
    42-512
    Posty
    237

    Domyślnie

    mogę się wypowiedzieć tylko w sprawie 3:
    daj jak możesz dwie warstwy styropianu - w pierwszej powycinasz kanały na instalacje - woda, elektryka itd. a druga na zakładkę będzie już bez żadnych rzeźbień. U mnie w styczniu będzie kładziony stropian. Na dole 5+5+7 + mata 3cm, a na górze 2+3 + folia.

  5. #5

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedzi. Temat wyszedł nastepujaco:

    Styropianu poszło 8cm, w warstwach 3+5+folia alu (na spodzie wszystko przykryłem folia budowlana).

    Na podciągach wyszło ok 4cm wylewki. Z powodu lekkich nierówności stropu wylewka poza podciągami miała od 4,5cm do 6,5cm.

    Wylewka z włóknami + zbrojenie 10x10.

    Czy bedzie pękać na podciągach na tych 4cm? Może tak, może nie - przestałem się tym przejmować. Różnice wysokości ostatniego stopnia zniweluję stopnicami.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony