dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15
  1. #1

    Domyślnie Zmiana stropu- projekt

    Witam.
    Byłem wstępnie umówiony z firmą od prefabrykowanych płyt stropowych, ale po przesłaniu końcowej umowy i wyceny okazało się to dużo droższe jak miało być na początku i wyszło sporo niedomówień.
    Strop w projekcie mam monolit, z racji tego że buduje sam chciałem przyspieszyć prace i zamówić gotowy prefabrykowany strop.
    Mam potrzebne zgody architekta kierownika itd. na zmiany.
    Została mi teraz opcja Terivy. Czy ktoś zmieniał strop i może poleci jakieś biuro, które zrobi mi projekt terivy ? Jakie są orientacyjne koszta takiej imprezy ?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.206

    Domyślnie

    Czemu chcesz dobry strop zastąpić gorszym?

  3. #3

    Domyślnie

    Chodzi tu o czas i doświadczenie. Terive robiłem monolitu nie. Buduje po pracy i weekendami, więc deskowanie i zbrojenie odpada bo do zimy bym się nie wyrobił.
    W domu rodziców, który budowałem mają terive po 5 latach złego słowa nie mogę powiedzieć. Strop był robiony dla siebie więc jest dokładnie wykonany nic nie pęka nie klawiszuje itd.

    Jak tu widzicie terivę ?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Strop.jpg
Wyświetleń:	42
Rozmiar:	79,2 KB
ID:	434520  

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.206

    Domyślnie

    Wszystkie stropy masz krzyżowo zbrojone czyli obciążenie z nich rozkłada się na wszystkie ściany, i fundamenty, teriva to jednokierunkowy strop, aby prawidłowo wykonać zamianę trzeba przeanalizować konstrukcje całego budynku.

  5. #5

    Post

    Na początku budowy rozmawiałem o zmianie stropu z KB, który ma uprawnienia konstruktora i jak zobaczył fundamenty, 70cm zakończone wieńcem i zbrojenie nadproży, słupów to się złapał za głowę. Twierdził że ten bunkier wszystko wytrzyma.
    W sumie sąsiedzi mają identyczny projekt tylko z jednym garażem fundamenty 55 bez wieńca. Połowę mniej słupów, 3 słupy od dachu oparte na stropie i teriva sobie radzi..
    Zastanawia mnie oparcie belek w garażu. Robi się to po krótszym boku ale tu wychodzi oparcie na nadprożu. Unika się takich rozwiązań ? Z kierownikiem będę się widział dopiero za tydzień, żeby przysiadł i policzył co i jak.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.850

    Domyślnie

    Masz tzw. projekt typowy czy indywidualny?
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  7. #7

    Domyślnie

    Tak projekt typowy Ptyś 5.

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.850

    Domyślnie

    Polecam zatrudnienie projektanta - konstruktora.
    Zmian stropu z płytowego na Teriva to nie tylko strop.
    To także podciągi, wieńce i przeliczony strop pod obciążenia punktowe, np. z więźby dachu.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.206

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Polecam zatrudnienie projektanta - konstruktora.
    Zmian stropu z płytowego na Teriva to nie tylko strop.
    To także podciągi, wieńce i przeliczony strop pod obciążenia punktowe, np. z więźby dachu.
    Do tego należy jeszcze przeprojektować klatkę schodową. Inna ilość stopni wysokość..

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.850

    Domyślnie

    Masz rację.
    Jeżeli góra stropu będzie taka sama (czyli pomieszczenia będą niższe) to nie trzeba.
    Ale ta zamiana stropu nie jest takie łatwe jak każdy myśli.

    PS Są jeszcze przejścia przez strop (czerwone prostokąty).
    Może są szersze niż 48cm.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  11. #11

    Domyślnie

    Schody będą drewniane projektowane później. Wysokość pomieszczeń się zmieni, ale podczas adaptacji podnieśliśmy ściankę kolankową ze względu na grubość płyt stropowych.

    Żeby przyspieszyć temat narysowałem przykładowe rozmieszczenie belek.
    Prośba do Was o sprawdzenie tego i uwagi.
    Czerwone linie to przebieg ścianek działowych na poddaszu.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Rzuty pomieszczen.Sheet1.jpg
Wyświetleń:	18
Rozmiar:	82,4 KB
ID:	434707  
    Ostatnio edytowane przez wierzba1234 ; 17-09-2019 o 09:51 Powód: Notka

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.206

    Domyślnie

    Na pierwszy rzut oka wygląda dość logicznie. Ale przy tym przepuście czerwonym osie belkę są chyba równo z dziurą, belka mają swoją szerokość więc światło otworu będzie mniejsze o całą szerokość belki. Brakuje jednego otworu tego w środku.
    Sacina poddasza to jedno ale w tej ścianie chyba masz schowane słupy podtrzymujące więźbę tu trzeba sprawdzić czy 2 belki przeniosą reakcję z dachu, w pom gdzie brakuje przepustu też chyba stoi słup....na prostopadłych belkach , trochę mało może być.

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.850

    Domyślnie

    Masz KB z uprawnieniami.
    Kto zrobił rozkład belek?
    Czerwone ścianki działowe z jakiego materiału i jaką mają wysokość?
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  14. #14

    Domyślnie

    jajmar ten przepust, o którym piszesz to komin w salonie. Rozstaw belek jest 60 czyli przy kominie wychodzi 48 i mieści się on między belkami z dylatacją.
    Do przeliczenia jest ten slup w garazu L540 i pokoju L-330, gdzie miał być przepust to zostawiam kierownikowi jak wróci z urlopu.
    Otwór w stropie, który usunąłem to przepust na rury rekuperacji przy terivie wsadze rury kanalizacyjne zazbroje i zaszaluje.
    Belki sam rysowałem wg. wytycznych producentów. Ściany poddasza mam z pustaka ceramicznego 11,5 wysokość 260cm.
    Raczej będę je robił z Ytonga niższa waga lub GK w tych miejscach gdzie nie pokrywają się ze ścianami nośnymi.

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.850

    Domyślnie

    Trzeba przeliczyć nośność belek stropu obciążonych równoległe ściankami działowymi.
    Minimum to dwie belki obok siebie chyba że to będą ścianki z GK (gipsokarton).
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony