dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Przebudowa domu a okna 2 m od sąsiada?

    Witam. Niedawno kupiłem dom i oczywiście zacząłem remontować. Po wymianie okien w istniejących miejscach dowiedziałem się że prawnie może być z tym kłopot ponieważ nie ma zachowanej odpowiedniej odległości od sąsiada. Wszystko rozumiem ale jak jest z istniejacymi już oknami ? Czy będę musiał zamurować okna cegła szklana ? Czy będę mógł zostawić tak jak jest? Jakie mam możliwości w tej sytuacji? Pozdrawism

  2. #2

    Domyślnie

    Pytanie, czy było to wybudowane zgodnie z ówczesnym prawem. Jeśli tak, to może zostać tak, jak jest.
    Jeśli była to samowola budowlana, to będziesz musiał zlikwidować okna.

    I kolejna sprawa. Zakładając, że było to budowane zgodnie z ówczesnym prawem, ale jest niezgodne z obecnym prawem. To jeśli będzie to REMONT, to nie będziesz musiał likwidować okien. Jeśli to będzie PRZEBUDOWA lub ROZBUDOWA, to budynek będzie musiał spelniac wymogi obecnego prawa, czyli trzeba będzie zamurować okna.

  3. #3

    Domyślnie

    Jest przebudowa / rozbudowa . Więc czyli będę musiał je usunąć ? Czy jest na to jakiś inny sposób ? Dodam że okna są mleczne od strony sąsiada i uchylne tylko.
    Pozdrawiam

  4. #4

    Domyślnie

    Zadbaj o to, żeby to był remont. Czasem remont może też polegać na tym, że że starego budynku zostaje tylko jedna ściana...

  5. #5

    Domyślnie

    No niestety nie wiedziałem o tym wcześniej a pozwolenie już mam jakiś czas.

  6. #6
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    hipodrom

    Zarejestrowany
    Aug 2019
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    328
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lukasz11 Zobacz post
    Jeśli to będzie PRZEBUDOWA lub ROZBUDOWA, to budynek będzie musiał spelniac wymogi obecnego prawa.
    Zgodnie z tym co piszesz, autor tematu powinien przy przebudowie odsunąć się ścianą od granicy działki przynajmniej o metr (do 3m od granicy działki)..... Nie do końca w to wierzę, że jest tak jak piszesz

    Jakiś update wątku?

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Emil09 Zobacz post
    No niestety nie wiedziałem o tym wcześniej a pozwolenie już mam jakiś czas.
    Ale skoro masz pozwolenie, to buduj zgodnie z projektem, a nikt się nie przyczepi. Jakby to było niezgodne z prawem, to byś nie dostał pozwolenia.

    Druga rzecz, owszem, przy rozbudowie budynek musi spełniac obecne przepisy, ale tylko rozbudowywana część. Jeśli jakiegoś fragmentu nie ruszasz, to może zostać tak jak jest.

  8. #8
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    hipodrom

    Zarejestrowany
    Aug 2019
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    328
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Firiel7 Zobacz post
    Ale skoro masz pozwolenie, to buduj zgodnie z projektem, a nikt się nie przyczepi. Jakby to było niezgodne z prawem, to byś nie dostał pozwolenia.

    Druga rzecz, owszem, przy rozbudowie budynek musi spełniac obecne przepisy, ale tylko rozbudowywana część. Jeśli jakiegoś fragmentu nie ruszasz, to może zostać tak jak jest.
    a co jeśli obecny stan jest agonalny, i chcesz go rozebrać i postanowić na tym samym miejscu nowe ściany? Niby go ruszasz, ale jednak bryłę i kształt zachowujesz... ?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony