dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1

    Domyślnie Wymiana drzwi zewnętrznych w domu z bala, drewniane vs stalowe ? wygięta ściana

    Witam szanownych Forumowiczów, i prosze o radę.
    Aktualnie kładziemy elewację i fajnie by było od razu wymienić drzwi zewnętrzne na jakieś "sensowne".

    Dom z bala, niestety źle wykonany, ściana obok drzwi uciekła dośc sporo co widać na zdjęciach, drzwi które aktualnie użytkujemy były podcinane i heblowane kilkakrotnie, nie mozna ich nawet obkleic uszczelką samoprzylepną bo się wtedy nie zamykają. Ogólnie sa prześwity i hula wiatr od nich.
    Zależy mi na szczelności (cieple), aby współczynnik przenikania ciepła był maksymalnie 1,3 (fajnie jakby był niższy) i aby po kilku latach nie wyglądały jak "psu z gardła".
    Rozważałam Wikędy lub CAL, i tu moje pytanie wybrać drewniane czy stalowe do takiego przypadku ? Budżet, wiadomo dla mnie lepiej wydac mniej około 3tys Ale z chęcią dołożę jeszcze raz tyle o ile jakość będzie widoczna po latach i drzwi się nie rozlezą. Tez mam wątpliwości bo boję się wyłożyć wieksza ilość gotówki przez tą ścianę, która może pociągnąć za sobą drzwi bez względu czy będą za 2 czy 6 tys.

    Rozumiem, że największym problemem jest ta uciekająca ściana, w związku z tym belka widoczna na zdęciu będzie zamocowana od wewnątrz, w narożniku.
    Drzwi 90tki, otwierane na zewnątrz, zadaszone, mogą być pełne lub z przeszkleniem.

    W jednym z salonów polecano drzwi MAR-TOM jako aktualnie taką samą jakość jak Wikędy i z nowszą, super fabryką, w innym salonie otrzymałam tylko foldery do pooglądania wzórów i aby coś wybrać, potem napisać e-mail z prośbą o wycene Stąd moja wielka prośba o pomoc i nakierowanie. Dziękuję.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WP_20190901_18_12_19_Pro.jpg
Wyświetleń:	42
Rozmiar:	93,0 KB
ID:	434536

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WP_20190901_18_10_41_Pro.jpg
Wyświetleń:	33
Rozmiar:	96,2 KB
ID:	434537

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WP_20190901_18_13_27_Pro.jpg
Wyświetleń:	33
Rozmiar:	97,7 KB
ID:	434538

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Dla odpowiedniego doboru drzwi warto znać jeszcze wymiar otworu, bo np. nowe(te cieplejsze) drzwi stalowe wymagają szerszych otworów (nawet 110 dla "dziewięćdziesiątek".
    Inna sprawa - za 3 tys. kupisz tylko drzwi stalowe o gr. ok 5-6cm (ud moze nawet się zmieścić w założeniach).
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  3. #3

    Domyślnie

    Na szczęście otwór ma ponad 110cm

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    A nie brałeś pod uwagę drzwi z PVC? Można nie tylko dokładnie dopasować do otworu ale cenowo wcale nie są takie drogie a i termin w większości przewyższająca inne materialy

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    O matko! Jarek, daj spokój !
    Dla mnie w tym domu drzwi blaszane to profanacja, a co dopiero plastikowe....
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Pomijam taka kwestię
    Ale już prędzej pvc przypomni drewno niż stalowe
    Choć i tak masz rację....to profanacja...Ale czyz profanacja nie będzie ocieplenia a później elewacji ?

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Na Adecco.pl są wypełnienie nawiązujące klimatem do stylu chałupy ale...wiesz Fin... Na pewno nie w założonej kwocie
    Jesteś uprzedzony

  8. #8

    Domyślnie

    A kiedy budowany? Bale sprawdź czy suche czy jeszcze schną ile siadło . Bo jak siądzie (załozyłem że z bali tradycyjnie budowany, nie odmiana sumikowo łatkowa czy kanadyjczyk licowany balami) to te nowe stalowe drzwi wypaczy i wejściem mianujecie okno. Na wszelki wypadek zostawcie jeszcze miejsce na osiadanie

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko Zobacz post
    Pomijam taka kwestię
    Ale już prędzej pvc przypomni drewno niż stalowe
    Choć i tak masz rację....to profanacja...Ale czyz profanacja nie będzie ocieplenia a później elewacji ?
    Profanacja czy nie ja tam się ciesze, że wiatr nie będzie mi chulał w "chałupie" oraz woda nie będzie mi sie lała do domu, aż do piwnicy, którą mamy umeblowaną, wyłożoną panelam ( piętro surowe, parter bez podłóg i drzwi, schody do wymiany). Do tego w przyszłości ściany zewnętrzne od wewnątrz będą wyłożone płytami karton gips aby zakryć sinizne i zacieki. Na rozbiórkę i budowe od nowa nas nie stać. Zresztą za tę kasę włożoną w sprawy sąd. i naprawy dałoby radę wybudować drugi dom.
    Elewacja to też wymóg nadzoru budowalanego nasłanego przez samego wykonawce
    Ostatnio edytowane przez husky03 ; 13-09-2019 o 15:18

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał gnago Zobacz post
    A kiedy budowany? Bale sprawdź czy suche czy jeszcze schną ile siadło . Bo jak siądzie (załozyłem że z bali tradycyjnie budowany, nie odmiana sumikowo łatkowa czy kanadyjczyk licowany balami) to te nowe stalowe drzwi wypaczy i wejściem mianujecie okno. Na wszelki wypadek zostawcie jeszcze miejsce na osiadanie
    Budowany na przełomie 2011/2012, tradycyjne budowany.

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Z wyborem drzwi nie pomogę. Ja swoje typy mam i tylko je powtórzę: drewniane Cal, metalowe Wikęd.
    Co obiecuje sprzedawca Martomów to już jego sprawa (ja nie potrafiłbym rzetelnie odnieść jakości produkcji jednej fabryki do innej, zwłaszcza gdy się ich na co dzień nie montuje.

    W takich złożonych przypadkach montażowych preferowałbym jednak kotwy. Dla mnie montaż na dyble faktycznie od razu "pociągnie" drzwi w razie pracy ściany. Kotwa ma większą tolerancję.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    7 lat hmmm....już bale powinny się ustabilizować ale faktycznie montaż na dyble to ryzyko choć z drugiej strony kotwa aż tak się nie odksztalca jakby się mogło wydawać....mówimy o Łotwie a blasze po puszce od konserw
    Autorowi jednak proponuje odwiedzić stronę adeco.pl i zobaczyć jakie cudowne wzory drzwi są i pasujące do całości
    Fin mam nadzieję że nie odbierzesz tej zachęty do odwiedzenia strony za spamowanie

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony