dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Pompa ciepła do hali

    Witam
    Muszę zainstalować ogrzewanie na hali i pomysł jest na pompę ciepła. Ciężko znaleźć wykonawcę na już a ci co zrobili wyceny to różnica w instalacji 100 tys. złotych .
    Chciałbym prosić o pomoc jaki system wybrać aby był efektywny i tani w eksploatacji.
    Hala nie duża bo jedynie 300m2, wysokość 4m, obniżony sufit i ocieplony wełną. Ściany poniemiecka cegła, grubość około 40cm, 4 male okna-nowe, jedna brama rolowana też nowa. Biura i socjal ok. 70m2 temperatura max 20c, reszta hala produkcyjna temp. max 18 w zimie. Hala sąsiaduje dwoma ścianami z innymi halami więc straty ciepła trochę zredukowane.
    Mam propozycję aby biura zrobić multi split Gree gwhd24 + 3 jednostki wewnętrzne, a na halę dać GREE typ GWH24YE 3 sztuki. Jak myślicie to dobre rozwiązanie?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.282
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał krisprince Zobacz post
    Mam propozycję aby biura zrobić multi split Gree gwhd24 + 3 jednostki wewnętrzne, a na halę dać GREE typ GWH24YE 3 sztuki. Jak myślicie to dobre rozwiązanie?
    Jaką masz cenę prądu?
    Do tego OZC - bo inaczej to zgadywanie. Akurat przy klimach ryzyko stosunkowo niewielkie, bo najwyżej dołożysz kolejną (pewnie osobne wyjdą taniej niż multisplit). Ale bez znajomości ilości kWh i ceny to zgadywanie.

    Jakie masz alternatywne rozwiązania? Jest instalacja CO?

  3. #3

    Domyślnie

    Dzięki za zainteresowanie. Oczywiście OZC jest mi nieznane. Szybki zakup nieruchomości, remont i muszę zakładać ogrzewanie. Niestety nie mam innego źródła ogrzewania. Mam tylko podpięty prąd i wodę. Jestem w stanie na szybko obliczyć OZC?

  4. #4

    Domyślnie

    Cena prądu jaką teraz płacę to 0,38 za kwh.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.282
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał krisprince Zobacz post
    Cena prądu jaką teraz płacę to 0,38 za kwh.
    To jest cena za prąd z dystrybucją? Wszystkie składniki? A podobno biznes ma taki drogi prąd - a ja chciałbym mieć taką cenę w dzień. Dla cywili nieosiągalna.

    Co do OZC - zamów albo http://bdec.builddesk.pl. Żeby policzyć obciążenie dla różnych temperatur w rożnych pomieszczeniach trzeba liczyć osobno dla części budynków. Ale przy dwóch pomieszczeniach to nie będzie duży kłopot.

    Co z możliwością ogrzewania ekogroszkiem czy pelletem? Bierzesz takie obsługowe opcje pod uwagę? Jest instalacja CO?

  6. #6

    Domyślnie

    No pobawiłem się trochę builddesk'iem i wyszło mi 95W/m2. potem zacząłem bawić się dalej i wyszło mi 140W/m2 . Aktualnie mam ofertę na pompy ciepła na powierzchnię 300 m2 o mocy nominalnej 30kW więc prawie pasuje. Co do systemu to mam ofertę na powietrze/powietrze i powietrze/woda. Oferta powietrze/woda jest prawie 4 razy droższa i wychodzi 140 tys. Szczerze to nigdy nie miałem z tym styczności ale wydaje mi się drogo.
    Co do ogrzewania ekogroszkiem to nie myślałem o tym, bo nie chce mi się bawić w palacza. Jeśli by się to jakoś kalkulowało aby dołożyć taki piec to miejsce by się zawsze znalazło. Nie ma żadnej instalacji co.

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800)
    fachman19

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    3.192

    Domyślnie

    Zamontuj klimę . to naj efektywniejsza pompa ciepłą powietrzepowietrze. I do tego niezawodna bo jest ich kilka ( na 300 m2 pewno ze 3 szt po 6000 zł)

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.026
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Witaj!
    Proszę o kontakt z Viessmann - mamy systemy przemysłowe i z pewnością nasi specjaliści odpowiedzą na wszelkie pytania i pomogą zaprojektować i zrealizować zadowalający, tani w eksploatacji i wygodny system.
    Zapraszam do kontaktu!
    Pozdrawiam!
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony