dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 25
  1. #1

    Domyślnie domek do remontu w szczecinie

    Witam
    chciałbym kupić domek do remontu. oglądałem go:
    domek z okolo 30 roku naszego stulecia. cały powpiwniczony, piwnice z okienkami, dach mansardowy. do remontu. nic nie ruszane od około 30 lat - tak myśle. nieocieplony, okna stare. co i stare kaflowe piece. dach po poprawienia, tynki rownież, rysy na ścian widziane od zewnątrz.
    przeszukałem prawie całem forum ale nigdy dosyć wiedzu tym bardziej ze to inwestycja na całe życie.
    mam kilka pytań:
    na co zwrocić uwage zeby sie nie wkopać w koszty\?
    gdzie powinna być izolacja p.wilgociowa pozioma? powyżej gruntu?
    kto może mi pomóc w ocenie jego stanu/wartości? ile to kosztuje?

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kroyena

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    8.113
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    84

    Domyślnie

    Nie wiem czym się przejmujesz, on będzie gotów za około 25 lat.
    I tak do piachu, i tak do piachu, tylko pytanie w jakim stylu?
    legendus
    legendus komentarium

  3. #3

    Domyślnie

    no tak masz racje powinno byc zeszłego stulecia .
    dzieki za uwage choc mowiac szczerze nie o taka mi chodziło

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar robert skitek
    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Skąd
    Mikołów
    Posty
    4.527
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    152

    Domyślnie

    radze wynajac rzeczoznawce do takich spraw, pozdrawiam

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kroyena

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    8.113
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    84

    Domyślnie

    Izolację zwykle wtedy dawano na cokole.
    Rysy ścian mogą świadczyą o słabości fundamentów, albo o przybliżeniu ruchu ciężkiego do budowli.
    Przy dachu dochodzi stan więźby, bo na wymianie poszycia może się nie skończyć.
    Piece kaflowe znaczy, brak centralnego.
    A to parter czy poddasze użytkowe?
    Jak z mediami? Czy jest gaz? Jakie przyłacze wodne i elektrryka? Czy jest podłaczony do kanalizacji czy do szamba?
    Jakie wartości działek pustych w okolicy?
    Czy piwnica, parter i mansarda? Czy więcej kondygnacji?
    To tylko niektóre z pytań.
    Ale zacząłbym tak:
    1) sprawdzić możliwość wpisania się w księgę wieczystą (w końcu to Ziemie Pozyskane/Wyzyskane),
    2) sprawdzić ceny działek w okolicy lub porównywalnej zaopatrzonych w porównywalne media,
    3) porównać cenę stanu surowego otwartego metrażu takiego jak w domku z tego dać jakieś 30% za wartość jaką opisujesz,
    4) zrobić generalną demolkę remontową,
    5) wszystko dokumentować na tradycyjnym aparacie na wypadek Drang nach Osten.
    I tak do piachu, i tak do piachu, tylko pytanie w jakim stylu?
    legendus
    legendus komentarium

  6. #6

    Domyślnie

    dzieki za odpowiedz.
    -ruchu drogowego nie ma, w pobliżu domku sa dwa duże drzewa (okolo 3 m, gałezie sa nad nim)- może być od tego?
    dach- więźba krokwie sa wymieniane w górnej cześci (dach mansardowy)po pożarze
    sa piece kaflowe i Centralne ogrzewanie (koksowy piec w piwnicy)
    domek: pater, 1 pietro i poddasze nieużytkowe
    wartość działek cięzko określić - podobno jest wycena z tamtego roku na 210 tys. (całość) i cena jest taka na dzień dzisiejszy
    media: szambo, gaz jest, woda prąd.
    dzieki za rady, tak zrobie.

    chciałbym żeby ktoś to obejrzał gdzie sie udać?
    rzeczoznawca? czy może być ktoś bez takich uprawnien? firma remontowa?
    no i pytanie lamera "Izolację zwykle wtedy dawano na cokole."
    możesz jaśniej? jak ja wypatrzeć?

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kroyena

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    8.113
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    84

    Domyślnie

    Co do izolacji to najlepiej od wewnątrz zrobić odkrywkę w ścianie. Powinna pozostać czarna smuga po papie.
    Strop nad parterem w jakim jest stanie? Miałem nadzieję, że to parter + mansarda. Zerwałbyś strop z dachem i zrobił od nowa i byłoby git, a tak jeszcze piętro.
    Co do pęknięć to bym się nie przejmował. Robisz odkrywkę partiami dokoła domu i dozbrajasz fundamenty poszerzając łąwę. Odkrywka i tak cię czeka, żeby zrobić nową izolację pionową, więc dochodzi tylko koszt betonu. Przy okazji można zrobić drenaż dookoła domu.

    Też tak zrobiliśmy z 20 lat temu u mamy i rysy się nie powiększją, a jest 6 m do ulicy gdzie autobusy mają pod górkę.
    I tak do piachu, i tak do piachu, tylko pytanie w jakim stylu?
    legendus
    legendus komentarium

  8. #8

    Domyślnie

    dzieki za odpwiedz i slowa otuchy
    napalilem sie na ten domek
    strop nad parterem mysle ze jest ok nie widac wilgoci tynk nie spada, nie jest poprawiany.

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kroyena

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    8.113
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    84

    Domyślnie

    Jak był pożar to mógł dostać w du.. przy gaszeniu, co może być przyczynkiem do urwania końcówki banderoli przy cenie.
    I tak do piachu, i tak do piachu, tylko pytanie w jakim stylu?
    legendus
    legendus komentarium

  10. #10

    Domyślnie

    końcówka urwana, formalności pomału dobiegaja końca.
    teraz to dopiero bede miał pytania

  11. #11

    Domyślnie Re: domek do remontu w szczecinie

    Cytat Napisał margen
    Witam
    chciałbym kupić domek do remontu. oglądałem go:
    domek z okolo 30 roku naszego stulecia. cały powpiwniczony, piwnice z okienkami, dach mansardowy. do remontu. nic nie ruszane od około 30 lat - tak myśle. nieocieplony, okna stare. co i stare kaflowe piece. dach po poprawienia, tynki rownież, rysy na ścian widziane od zewnątrz.
    przeszukałem prawie całem forum ale nigdy dosyć wiedzu tym bardziej ze to inwestycja na całe życie.
    mam kilka pytań:
    na co zwrocić uwage zeby sie nie wkopać w koszty\?
    gdzie powinna być izolacja p.wilgociowa pozioma? powyżej gruntu?
    kto może mi pomóc w ocenie jego stanu/wartości? ile to kosztuje?

    Bardzo ciezko jest samemu ocenic stan techniczny takiego budynku bedac budowlanym amatorem.
    Potem moze sie okazac ze lepiej to zburzyc i postawic nowy i bedzie taniej niz remontowac.
    Dobra rada - wez jakiegos kierownika budowy lub inspektora nadzoru - niech oceni stan techniczny tegoz budynku.
    Pozdrawiam

    oo, to szczecin - dopiero zauwazylam - tym bardziej wez fachowca

  12. #12
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY OGRODNIK - DORADCA!
    Wciornastek

    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Posty
    2.905

    Domyślnie Stara chata

    Nie rób tego błędu, nie kupuj starej chaty, poszukaj działki i buduj. Mieszkam w takim domu od 8 lat władowaliśmy już w niego jakieś 150 tys i ciągle wygląda jak rudera. Peknięte ściany oznaczają, że coś sie dzieje w fundamentach (wtedy nie robili zbrojonych fundamentów), pewnie ściany odjeżdżają od pionu i trzeba będzie robić ściągi, podlewać fundamenty mając nadzieję, że przy odkopywaniu dom się nie zawali. Cegły ze ścian pewnie po odkuciu tynków można wyjmować rękami, bo trzymają się tylko na piasek i resztki n wapna. Jak położysz kafelki po paru latach i tak pewnie popękają. Ja nie miałam wyboru bo był to spadek, ale teraz mimo, że dom jest w świetnym miejscu w mieście zaczynamy budować nowy za miastem.[/list]

  13. #13

    Domyślnie

    decyzja podjeta, klamka zapadła (dokładnie kasa zapadla ).
    zasiegnąć opini jeszcze zasiegne. tez mielismy zamiar budowac za miastem ale wyszło jak wyszło. bede informował o zakresie robót

  14. #14

    Domyślnie

    Witam,

    Tez sie zastanawiam nad kupnem starego poniemieckiego domu z 30 roku do totalnego remontu. Czy moglibyscie mi naswietlic, ile moze kosztowac remont? Chodzi mi oczywiscie o niezbedne minimum. Dom byl niezamieszkany od wielu lat, wszystkie media nalezy pociagnac z ulicy, no a w srodku to wszystko raczej trzeba od poczatku. Na pewno zostana mury zewnetrzne i wiezba tez jest ok. Reszta do zrobienia. Ile musze zarezerwowac na to pieniedzy?

    Serdecznie pozdrawiam,
    Beti

  15. #15

    Domyślnie

    ciężko powiedzieć!
    ale musisz zrobic wiecej niz przy budowie, samo postawienie stanu surowego nie jest drogie. przyłacza musisz robic od nowa- bedzie to kosztowac wiecej niz budowa nowego..
    -jesli domek nie ma fajnego/atrakcyjnego polożenia i cena jest wysoko to sobie odpuść.

  16. #16

    Domyślnie

    Czesc Margen,

    Dziekuje za odpowiedz. Dobrze wiedziec.

    Faktycznie chyba sobie odpuszcze, bo projekt przebudowy jest zrobiony, przepiekny, ale z okropnym przepychem. A domek ma fajne polozenie i cena jest w miare niska, ale zeby tam mieszkac, to trzeba by wydac na pierwszy rzut oka widac, ze wiecej niz fortune. No chyba, zeby wymyslec jakis tanszy sposob remontu tego domku.

    Szczegolnie zniechecilo mnie to, ze mury trzeba osuszac, bo nie ma izolacji poziomej. Myslalam, ze wszystkie domy poniemieckie byly budowane zgodnie ze sztuka, ale widac bylam w bledzie...

    A czy Ty jestes zadowolony ze swojego zakupu?

    Serdecznie pozdrawiam,
    Beti

  17. #17

    Domyślnie

    mam mieszane uczucia

    domek jest fajny, okolica też, ale jest wiecej do zrobienia niz mi sie wydawało
    narazie zrobiłem dach i wymieniłem okna, teraz bede robił instalcje elektryczna, na wiosne C.O. i kanalizacje.
    nie ma izolacji poziomej - ale chyba odpuszcze zrobie dobra pozioma, i drenaz.
    u mnie sa media w domku ale i tak trzeba wszystko powrawiac, szambo to lipa, prad trzeba poprzenosic liczniki, gaz - jest tylko do gotowania - trzeba zrobic na ogrzewanie- projekt przyłacza itd. roboty jest sporo ale jestem optymistą.
    w moim przypadku chyba 100 tys. na remnt bedzie mało- w Twoim mogłoby być jeszcze wiecej. moj był zamieszkały do czasu sprzedaży..

  18. #18

    Domyślnie

    Margot,

    A myslisz, ze 150 wystarczy? Bo gdyby nam starczylo, to bysmy sie zdecydowali na zakup - cena domku z 800m2 dzialka 290tys. Za ta cene nic w miescie (Wroclaw) sie nie kupi... wiec tez mam mieszane uczucia..


    Pozdrawiam,
    Beti

  19. #19

    Domyślnie

    czyli zakup za 140? ja dałem wiecej Szczecin. działka 680 m2.
    hm nie wiem nie widziałem.. ale wahania mogą byc duże.
    nie wiem - jestem lamerem- dopiero sie ucze (szkoda ze na własnsej skózre :d )

  20. #20

    Domyślnie

    Sprostowanie co do ceny - domek w tym stanie 290, plus koszty remontu... wiec na peno nie taniej.

    No a myslalam, ze tez sie juz troche poucze, ale na nie swojej skorze...!

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony