dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie GWC - czerpnia

    Witam wszystkich,
    W obecnej chwili jestem na etapie instalacji wentylacji mechanicznej. Chciałbym również zwiększyć jej sprawność poprzez zasilenie czerpni za pośrednictwem GWC. Na ten moment materiały z którymi się spotkałem wskazują, aby "wejść" do budynku pod fundamentem. Chciałbym jednak tego uniknąć poprzez poprowadzenie rur na murze budynku do poddasza, gdzie będzie zlokalizowany rekuperator.
    Rury zasilające będą miały wysokość 9 cm, przy 20 cm ociepleniu styropianem pozostanie w tym miejscu 11 cm izolacji.
    Czy macie doświadczenie z takim prowadzeniem czerpni? Czy jest to akceptowalne rozwiązanie, czy mogę spodziewać się dużych strat w uzysku względem prowadzenia wewnątrz budynku?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Daruj sobie takie rozwiązanie...na tym odcinku po ścianie stracisz praktycznie wszystko...
    Generalnie GWC to dość ciężki temat i trzeba dość dużo determinacji w budowie instalacji wentylacyjnej aby jakiekolwiek efekty były widoczne...
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony