dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Lekki dołek pod panelami w przedpokoju

    Dzień dobry,

    jest to mój pierwszy post i z góry bardzo dziękuję za wskazówki.

    Mam nowo wylaną podłogę (wylewka samopoziomująca) i położone na nią panele. Niestety jednak wylewka była robiona osobno dla różnych pomieszczeń, mimo połączonej podłogi (bez progów). W związku z tym w przedpokoju, między pokojami jest lekki dołek. Nie zauważyłem tego i zostały na to położone panele (podkład 5mm z folią _ panele 8mm AC4). W tym momencie wchodząc do mieszkania podłoga delikatnie się ugina, a w jednym newralgicznym miejscu zaczynają skrzypieć panele na łączeniach. Chciałbym to poprawić, najlepiej podkładając coś co wyrówna tą nierówność. Czego użyć?

    Dodatkowa trudność to to, że mam już część mebli, których nie mogę ruszyć, tak, żeby zacząć od tyłu paneli - muszę w kolejności w jakiej były układane - tj. wyciągać panele z piórami. Zastanawiam się jak to zrobić, żeby ich nie uszkodzić - szczególnie pierwszego rzędu przy ścianie gdzie dylatacja ledwo pozwala na wyciągnięcie tego pióra. Czymś podważyć drugi rząd, żeby nie uszkodzić tych piór? Mam spokojne dojście do podłogi od progu, ale w jedną stronę jest to później jeszcze prawie 5m paneli przy ścianie.

    Zamieszczę jeszcze zdjęcia tego problemu:

    Przedpokój:
    https://drive.google.com/open?id=1fI...mbDGwRSzU353KV

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rsz_przedpokój.jpg
Wyświetleń:	110
Rozmiar:	82,9 KB
ID:	434661

    Obrysowany dołek, a strzałka ilustruje gdzie skrzypi.

    Dołek z perspektywy drzwi wejściowych:
    https://drive.google.com/open?id=1CE...TH7MA8XSF8ufw_

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rsz_drzwi.jpg
Wyświetleń:	62
Rozmiar:	96,4 KB
ID:	434663

    Potencjalne miejsce rozpoczęcia ściągania paneli (próg i dylatacja:

    https://drive.google.com/open?id=1Ac...69rny2tijHv1P9

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rsz_próg_i_dylatacja.jpg
Wyświetleń:	34
Rozmiar:	85,7 KB
ID:	434662

    Bardzo dziękuję za wszelkie wskazówki.

    Edit: Dodaję zdjęcia w formie załączników.
    Ostatnio edytowane przez maslopi ; 16-09-2019 o 12:58 Powód: Dodanie załączników

  2. #2

    Domyślnie

    Chciałbym zaktualizować temat o zdjęcie wylewki, które znalazłem. Widać na nim jak była zrobiona wylewka samopoziomująca, a nie niej jeszcze wylewka, którą wyrównali nierówności - czego nie powinni robić. Wydawało się to wszystko w miarę równe i zapewniali mnie, że takie drobnostki wyrówna podkład, no ale z tym pracuję i muszę to jakoś poprawić.

    Na zdjęciu na czerwono oznaczone miejsca, gdzie podłoga się załamuje, a na zielono, gdzie w moim odczuciu jest już idealnie.

    https://drive.google.com/file/d/1onR...ew?usp=sharing

    Pozdrawiam

    EDIT:
    Odkryłem, że mogę dodać zdjęcia w formie załączników:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rsz_wylewka.jpg
Wyświetleń:	134
Rozmiar:	70,6 KB
ID:	434660
    Ostatnio edytowane przez maslopi ; 16-09-2019 o 12:55 Powód: dodanie załącznika

  3. #3

    Domyślnie

    Przepraszam za ponowne podbicie, ale powtórzę najważniejsze dla mnie pytanie.

    Potrzebuję zniwelować 2-3mm różnicy na powierzchni 1x2m. Co zastosować do podłożenia pod podkładem, w tym newralgicznym miejscu? Jest jakiś cienki, twardszy niż standardowo, podkład? Czy zupełnie inaczej to rozwiązać?

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał maslopi Zobacz post
    Przepraszam za ponowne podbicie, ale powtórzę najważniejsze dla mnie pytani
    Potrzebuję zniwelować 2-3mm różnicy na powierzchni 1x2m. Co zastosować do podłożenia pod podkładem, w tym newralgicznym miejscu? Jest jakiś cienki, twardszy niż standardowo, podkład? Czy zupełnie inaczej to rozwiązać?
    Weź łatę i klej do płytek i tyle. Chodzi tylko o płaszczyznę.
    Dom z poddaszem 220 m2 po podłogach, ok. 550m3 w tym garaż 30m2 nieogrzewany. Thermopor 30 cm + styro 15 cm 0,031, podłoga styro 12 cm 0,037, skosy żelbetowe - styro25 cm 0,037, sufit styro 25 cm 0,037. OZC 8,2 kW dla -20/22. 100% podłogówki, PC Samsung EHS 12 kW monoblok, reku Izzifast 300 ERV.
    PV 8.97 kWp na dachu z orientacją południową z Sofar Solar 8.8 ktl-x

  5. #5

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź.

    Co masz na myśli mówiąc do płytek? I jaką łatę?

    Na stanie mam 3-milimetrowy podkład pod panele, który mógłbym podłożyć pod aktualny podkład(5mm z folią) miejscowo, ale nie wiem czy to dobre rozwiązanie.

  6. #6
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    grv

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Mała Nieszawka
    Kod pocztowy
    87-103
    Posty
    417

    Domyślnie

    Podkład będzie za miękki. Zrób jak radzi kolega - wyrównaj klejem do płytek przy użyciu długiej łaty (łata to np. długa poziomnica, która pozwoli ci wyrównać ten dołek z pozostałą częścią wylewki.
    Projekt TK44 piętrowy, 153m2 pow. użytk., pow. netto 182 m2; ściany Porotherm, Polstyr 15cm 0,38; podłoga EPS100 17cm 0,38; strych Isover 0,41 30cm; dachówka Roben; kocioł Buderus GB072 14kW + RC300 + pogodówka + termostaty Salus + głowice Salus, Galmet 140l.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony