dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 1 z 1
  1. #1

    Exclamation Podział działki podczas budowy domu

    Witam wszystkich forumowiczów.

    W przyszłym roku chciałabym zacząć się budować, oczywiście własnymi siłami. Aktualna działka na której chce się budować ma 1600 m2 oraz stoi już na niej budynek mieszkalny. Działka jak i budynek należy do moich rodziców. Problem jest w tym, że jeśli podzielę działkę od razu na pół to nie wydadzą mi pozwolenia na budowę. Aktualnie też na tej działce nie ma MPZP. Z tego co się dowiedziałam to gmina pracuję już nad tym. Obok nas gdzie już jest MPZP po podziale nie może być mniej niż 1500 m2.

    Stąd nie wiem jak mam postąpić. Szacując, że jak już się wybuduję za te 5 do 10 lat to pewnie już wejdzie MPZP i tym bardziej nie podzielę tej działki. Pomyślałam jeszcze o opcji takiej żeby podczas budowy (np po wylaniu fundamentów) wystąpić o podział działki o ile nie wpłynie to na wydane pozwolenie. Lecz jest inne pytanie, czy jak rodzice jednak przepiszą mi darowizną część działki to czy bez problemu będą mogli przenieść zgodę na budowę również na mnie? (Chyba że pozwolenie na budowę może być od razu wydane na mnie mimo iż nie jestem współwłaścicielem działki)

    Mam ogólnie dużo pytań, a mało odpowiedzi. Nie wiem tak na prawdę od czego zacząć by w ogóle spróbować rozwiązać ten problem.


    Słyszałam również (nie wiem czy to prawda), że podczas wypisywania papierów o zgodę na budowę można na formularzu/dokumencie wpisać (i zaznaczyć później na mapach) że chce się budować na 800 m2 a nie na 1600 m2 z budynkiem. Czy wiecie może coś na ten temat?

    Będę wdzięczna za każdą pomoc oraz zapraszam do dyskusji!
    Ostatnio edytowane przez Seeu ; 14-09-2019 o 19:21

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony