dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    raf_ju

    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Dąbrowa Górnicza
    Kod pocztowy
    41-303
    Posty
    28

    Domyślnie Problem z CWU u góry budynku

    Witam,
    Mam zbiornik CWU 300 l z wężownicą zasilany pompą ciepła. Ciśnienie w sieci ograniczone na wejściu do budynku do 3 bar.

    U góry budynku występuję następujący efekt: podczas odkręcenia jednego źródła ciepłej wody woda jest letnia, ciepła (w zbiorniku woda 42-45 stopni) po odkręceniu 2 źródła ciepłej wody, woda w tym pierwszym wyraźnie podwyższa swoją temperaturę ( jest gorąca ) , natomiast woda w tym 2 źródle jest ciepła. Po zakręceniu kranu numer 2 woda w kranie 1 wyraźnie się ochładza.

    Zwiększenie przepływu wyraźnie pomaga ale tylko części odbiorów.

    Miał ktoś podobna przypadłość albo podejrzewa powód ? Dom nowy, jeszcze nie zamieszkany, a w bloku nawet na 3 piętrze nigdy nie miałem podobnych problemów.

    Z góry dzięki za rady.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.253
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał raf_ju Zobacz post
    Miał ktoś podobna przypadłość albo podejrzewa powód ? Dom nowy, jeszcze nie zamieszkany, a w bloku nawet na 3 piętrze nigdy nie miałem podobnych problemów.
    Jak poprowadzone i jak izolowane rury?
    Masz cyrkulację?

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    raf_ju

    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Dąbrowa Górnicza
    Kod pocztowy
    41-303
    Posty
    28

    Domyślnie

    Mam cyrkulację, z cyrkulacja załączoną czy też bez jest identycznie. Rury są izolowane taką standardową pianką o grubości około 5 mm. Zwiększenie przepływu zawsze powoduje że nagle pojawia się gorąca woda, ale w tym jednym kranie, zmniejszenie przepływu powoduje powrót do niższych temperatur.

    Próbowałam zwiększać ciśnienie na wejściu do budynku pomiędzy 2, a 5 bar, ale sytuacja jest cały czas taka sama.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.253
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Rozumiem, że to zasobnik CWU - nie przepływowe ogrzewanie wody w buforze z wężownicą?
    Baterie standardowe, nie termostatyczne?
    Nie masz żadnego zaworu mieszającego?
    Zawór zwrotny w cyrkulacji masz?

    Wtedy jedyne wyjaśnienie, jakie mi przychodzi do głowy, to byłoby stygnięcie wody po drodze. Odpal cyrkulację na dłużej, żeby ogrzała rurę i jej okolice. Jak powrót cyrkulacji będzie gorący, a z kranu leje się zimna - to czary. Jeszcze możesz wtedy zakręcić zaworek kątowy od zimnej wody przy baterii żeby się upewnić, ze to nie jakaś dziwna usterka głowicy.

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    raf_ju

    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Dąbrowa Górnicza
    Kod pocztowy
    41-303
    Posty
    28

    Domyślnie

    Dzięki,

    Pompa ciepła, Samsung 12 kw, zbiornik Joule 300 litrów.
    Baterie podtynkowe, kludi z zestawem podtynkowym 38243. Właśnie doczytałem na stronie producenta coś takiego: Produkt wyposażony w ceramiczną głowicę z ogranicznikiem wypływu gorącej wody. Napisałem żeby zapytać co to znaczy do serwisu kludi. Niestety zaworka w podtynkówce nie ma, więc nie jestem w stanie odciąć zimnej.

    Zaworu zwrotnego w cyrkulacji brak, ale efekt jest ten sam nawet jak zamknę zawory przed i za pompa cyrkulacyjną. Cyrkulacja to jakiś grundfos, cicho chodzi, w zasadzie tylko czuć że pracuje.

    Będę walczył dalej, dziękuję.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.253
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Brak zaworu zwrotnego na cyrkulacji słabo świadczy o hydrauliku - więc i gdzie indziej mógł odwalić fuszerkę.

    Jak odpalisz cyrkulację i powrót jest gorący - a z baterii nie leje się gorąca, to obadałbym te baterie (czy nie jest odwrotnie podłączona i regulację, jak jakąś mają).

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    raf_ju

    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Dąbrowa Górnicza
    Kod pocztowy
    41-303
    Posty
    28

    Domyślnie

    Kaizen jednak jest zawór zwrotny. Do tego mam 2 zawory kulowe przed i za pompa. Efekt występuje zarówno przy oddalonej cyrkulacji jak i całkiem odciętej. Dziś z serwisem od baterii sprawdzalismy czy żadna z baterii termostatycznych nie przepuszcza, bo podobno się zdarza. Zakręciliśmy dopływ zimnej wody do zbiornika, po odkręceniu ciepłej wody, zimna nie przebija, więc to nie jest problemem.

    Nie mam jeszcze uruchomionych wszystkich kranów, czy zapowietrzony cyrkulacja w nieuzywanych jeszcze petlach może powodować taki efekt? Pompa cwu nie szumi ( powietrze ) itd, ale jedyne co mi jeszcze pasuje do objawu To jakby gdzieś z cyrkulacji mimo wszystko była zaciągana letnia woda.

    Ma ktoś pomysł gdzie jeszcze szukać , jak sprawdzić ?
    Z góry dzięki za pomysły , rady .

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony