dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 28 z 28
  1. #21

    Domyślnie

    Zbrojenie górne czyli dodatkowa kratownica 12x12 cm? A po czym to na projekcie poznać? U mnie jest zbrojenie podporowe wokół ścian i przy nośnych. A kolega co robił z tego co pamiętam nie wspominał żeby robił dodatkową kratownicę.
    Czy ten podciąg Poz 2 można zastąpić jakaś zatopioną w stropie zbrojoną belką żeby go nie było widać w suficie? W przypadku stropu piwnicy mieliśmy w przejściach nadproża strunobnetonowe a na tym wieńce/belki tak jak tu (na foto zaznaczyłem podciąg strunobetonowy):



    Teraz oglądam mój filmik z tego stropu i widzę że chyba nie połączono słupa od schodów ze zbrojeniem stropu. Powinny byc 4xL zapewne?



    Oraz tutaj kazałem dorobić klapę/zrzut na pranie jakieś 55x55 cm i widzę ze pręty nie dochodzą do końca i czy nie powinno być wzmocnień narożników? Czy przy tak małej klapie nie potrzeba? (strop 14cm)




    No i w wykuszu faktycznie nic nie ma, chociaż wydawało mi się że kazałem zrobić po prostu zagęszczenie prętów:


  2. #22
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.206

    Domyślnie

    O zagęszczaniu pretów przy otworach twoja ekipa jeszcze nie słyszała ? Wszystkie te otwory są źle za zbrojone, Te prety o przypadkowej dlugości poniżej rekawiczki też ciekawe rozwiązanie, rzekłbym nowatorskie.

    55x55 zsyp ło Panie trzeba uważać żeby nie wpaść. Mam rurę fi 300. Czy wykończysz taka dziurę ?

  3. #23

    Domyślnie

    Przyszłościowo na ewentualną windę gastronomiczną. A przy otworach i narożnikach dawali tylko ukośne pręty tak jak widać to przy kominach, chociaż też pewnie za rzadko. Czy ktoś potrafi odpowiedzieć czy na gazobetonie można lać strop z wieńcem opuszczonym bezpośrednio czy zrobic obmurówkę z cegieł?
    Dla pewności żeby zrekompensować niedociągnięcia strop był wylany z B30
    Ostatnio edytowane przez dedert ; 16-09-2019 o 21:09

  4. #24

    Domyślnie

    Czy jeśli by kierownik zgodził się na słupy stalowe w wykuszu 10x10 to jakoś się je ociepla? Rozumiem że mocowanie na kotwy chemiczne podobnie jak żelbetowe? I okna je przykryją czy jak to wygląda?

  5. #25
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.846

    Domyślnie

    Stalowe słupy do ocieplenia.
    W zależności od odległości od krawędzi kotwy wklejane lub wiercone bez wklejania.

    Podciąg Poz.2 pewnie można zastąpić odpowiednim zbrojeniem w grubości płyty.
    Sądzę jednak że tego KB i jego zespół "projektowy" nie ogarnie.
    Piszę na podstawie wcześniejszych dokonań i wykonania zbrojenia (niby dopilnowanego przez KB).

    Pytasz o rzeczy które KB i jego projektanci powinni robić od ręki i od razu bez uchybień.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  6. #26
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.206

    Domyślnie

    Strop może leżeć na gazobetonie bez dodatkowej warstwy cegły.

    Ja bym dążył do usunięcia całkowitego słupów, podciąg w osi ściany + odpowiednie zbrojenie na 99% się to da. Wtedy przeszklenie szkłem stepowanym klejonym w narożach - mega efekt by wyszedł.

    Edit. zapomniałem napisać

    Zmiana betonu nie rekompensuje błędów w zbrojeniu. To tak nie działa.
    Ostatnio edytowane przez jajmar ; 17-09-2019 o 11:41

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Napisał jajmar Zobacz post
    Strop może leżeć na gazobetonie bez dodatkowej warstwy cegły.

    Ja bym dążył do usunięcia całkowitego słupów, podciąg w osi ściany + odpowiednie zbrojenie na 99% się to da. .
    No ale wiecie że na tym kiedyś chciałbym może lukarnę postawić. Ale zapytam kierbuda. No i czy takie okna klejone nie są otwierane i pewnie bardzo drogie?
    Teraz rozmyślam nad sposobem montażu rolet zewnętrznych i mam dwie opcje:
    - wylewać podciągi/nadproża nad oknami razem ze stropem i ocieplić nadproza w trakcie wylewania XPS (5cm starczy?)

    - podnieść nadproża i zrobić miejsca dla poszerzanych ościeżnic okna, na których montuje się rolety zewnętrzne. Wtedy daje się ocieplenie wewnątrz budynku nad oknami na tych ościeżnicach właśnie. Tylko jak liczę to nad zwykłymi oknami (od ościeżnicy) do stropu mam 30-33 cm (zależy czy zrobię strop 12 czy 14 cm oraz czy zrobię wieńce 20 czy 25 cm wysokie). Czyli powiedzmy 33 cm minus poszerzenie ościeznicy 18 cm daje mi to 15 cm wysokości na nadproża wylewane wspólnie ze stropem (bo wtedy wieniec jest już częścią nadproża). Czy to na okna 150 cm szerokości jest ok? Tylko chyba podobnej operacji nie zrobiłbym na zbrojenia narożne bo musiały by być osłabione. Więc nad narożnymi pozostaje mi wklejanie styro.

    Ok, w sumie przemyślałem i nad normalnymi oknami mogę dać strunobeton 12cm i wtedy znajdzie się miejsce na poszerzone ościeżnice. Czy przy styropianie elewacyjnym grubości 20 cm jest sens docieplania wieńca podczas zalewania np 2 cm styropianem albo tych nadproży strunobetonopwych? Ktoś tu chyba pisał że przy 20 cm to mostkami już nie muszę się przejmować.
    Ostatnio edytowane przez dedert ; 18-09-2019 o 11:34

  8. #28

    Domyślnie

    Tak wygląda na chwilę obecną przekrój w zbrojeniu narożnym.



    Żeby uzyskać wysokość ok 50 cm musimy podnieść narożne zbrojenie o 10 cm. Ale jak widać pod wiencem mamy tylko 12cm do za zbrojenia. Czy orientuje się ktoś czy gęściej prętów w takim zbrojeniu jest góra czy pod wiencem?

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony