dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Rolety Integro przy zwykłych nadprożach

    Miałem w projekcie typowym "normalne" nadproża. Wykonawca zwrócił mi uwagę, że w adaptacji mam nadproża podniesione o 22 cm - przygotowane pod rolety naokienne - w załączniku jest kawałek projektu. Wykonawca obudził się, że w sumie to on nie poleca takiego rozwiązania i się z nim zgadzam. Nadproża już mam przywiezione - strunobetonowe SBN szerokości 120 mm - na każde okno idą dwa takie. Ściana 25 cm ceramika + 20 cm styropian, Co teraz zrobić:
    1) zrobić te nadproża na wysokość okna (czyli nie podwyższać ich o te 22 cm) i dać rolety normalne i chować je pod styropianem
    2) zostawić te nadproża wyżej i w tej szparze zamontować rolety integro a od strony domu nie wiem wypełnić jakimś styropianem (?) - czy takie coś w ogóle jest możliwe?

    Czy jeszcze inaczej załatwić temat - priorytetem jest energooszczędność

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	tempsnip.jpg
Wyświetleń:	31
Rozmiar:	20,0 KB
ID:	434627

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Bez tytułu.jpg
Wyświetleń:	58
Rozmiar:	10,1 KB
ID:	434628

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.310
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    I tak źle, i tak niedobrze. Jak roleta rozwinięta to masz w skrzynce powietrze o temperaturze zewnętrznej które w obydwu pomysłach ma mostek bez żadnej termoizolacji do wnętrza domu. No i rozrysuj to w skali, bo wygląda, jakby skrzynka rolety miała ze 12cm grubości.

    I są IMO dwie opcje w miarę sensowne - ciągle mostek dużo większy, niż gdyby nie było rolet, ale jest szansa, że nie będzie się para wodna skraplała we wnęce okiennej.

    Jedna poszerzenie i montaż do niego.
    Druga to cofniecie nadproża i zmieszczenie jak największej izolacji między skrzynką a nadprożem i najlepiej też od góry (najlepiej, żeby róg skrzynki był odizolowany od muru nad nadprożem).

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Najlepiej pod każdym względem
    Nadproża podniesione
    Poszerzenia a do nich Integro
    Od wewnątrz poszerzenia zakryte belkami za styropianu+siatka+klei
    Na mojej stronie ktora o dziwo jeszcze jest w sieci znajdziesz zdjęcia jak to z 20 lat temu zrobiłem pod Wrocławiem - chyba w zakładce o roletach

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Masera,
    w Twoich szkicach okno stoi na środku ściany, a to błąd. Montujemy je na zewnątrz, dosunięte do warstwy ocieplenia.
    Najcieplejsza opcja to poszerzenia nad oknem (jest sporo opcji materiałowych) i do nich przykręcane rolety.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    I do tego Dodałbym jeszcze że w dobie coraz częściej stosowanych żaluzji fasadowych podobnie Najlepiej je zamontować także na poszerzeniach

  6. #6

    Domyślnie

    Przerysowałem trochę dokładniej (puszka rolety 160x160) - nie bardzo wiem jakby ta roleta miała być z oknem wysuniętym w ocieplenie - prośba o rysunek jak ktoś ma:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Adnotacja 2019-09-16 094732.jpg
Wyświetleń:	56
Rozmiar:	85,4 KB
ID:	434655
    Nie bardzo rozumiem z tym cofaniem nadproża - moje nadproże to dwie belki 120 mm - razem 240 a ściana ma 250. O ten centymetr przesunę dalej mi zacznie nadproże zacznie wchodzić w pokój. Chyba że mi konstruktor zaszalał z tymi nadprożami i normalnie są mniejsze i ludzie przesuwają. Z ciekawości czy są te nadproża "elki" prefabrykowane czy to się robi na budowie?
    Czyli jak na razie polecacie sposób drugi z poszerzeniem okna - czy to poszerzenie można zamówić z oknem czy z czego kombinować takie coś?
    Zastanawiam się nad żaluzjami - tam puszka jest węższa (np. 130x300).

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Licz się z tym, że skrzynka rolet ma nawet 20cm+ dla okien wyższych niż 2m. I tego nie przeskoczysz.

    Poszerzenia zamawia się z oknem. One muszą przenosić obciążenia na siły wiatru napierające na okno i zapewnić stabilność konstrukcji przy nagrzewaniu. Dlatego nie może to być zwykły kawałek styropianu.
    Ale wymyślono już różne zamienniki. Nie podaję nazw, bo sam nie stosowałem, ale jak ktoś coś może polecić to śmiało. W odpowiednim miejscu i czasie nawet typowy link nie jest reklamą.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  8. #8

    Domyślnie

    Dla najwyższego okna wezmę na 90% żaluzje (puszka mniejsza - 130 mm grubości). Jeżeli te poszerzenia są "seryjne" z oknem a nie trzeba rzeźbić jakimiś półśrodkami to zdecyduje się na wersję 2). Rozumiem, że tak czy tak puszka ma być ocieplona z wierzchu i przy tym poszerzeniu z co najmniej 2 cm styropianu.

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Ocieplenie puszki nie ma żadnego znaczenia może nawet go wcale nie być bo w puszce masz taka sama temperaturę jak otoczenia

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony