dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 21
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Claudynka

    Zarejestrowany
    Apr 2018
    Skąd
    Zajączkowo
    Kod pocztowy
    78-320
    Posty
    195

    Domyślnie Elewacja biały czy grafit 20cm

    Witam
    Proszę o pomoc gdyz juz mam mętlik od czytania o styropianach.
    Ścianę mam z BK600 i planuje ja ocieplić styropianem ok 20cm. Pewna osoba która robi termowizje odradza mi grafit gdyż podobno po pewnym czasie widać pod kamerą, że to zły materiał na izolacje ściany ze względu na jego pracę w zmiennej temperaturze a co za tym idzie szpary. Doradza biały.
    Znów w internecie zalecaja grafit ,że cieplejszy, lepszy itp.Chcemy sami ocieplić na piankę.
    Dom ok 300m2 będzie zasilany gazem ziemnym, całość podłogówka
    Ostatnio edytowane przez Claudynka ; 16-09-2019 o 00:26

  2. #2
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    To kompromis i szary grafit jako pierwszy 10 cm i jako drugi biały 10 cm na zakład i będziesz jeszcze bardziej zadowolony a on niech robi i nie myśli .

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.618
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Claudynka Zobacz post
    Witam
    Proszę o pomoc gdyz juz mam mętlik od czytania o styropianach.
    Ścianę mam z BK600 i planuje ja ocieplić styropianem ok 20cm. Pewna osoba która robi termowizje odradza mi grafit gdyż podobno po pewnym czasie widać pod kamerą, że to zły materiał na izolacje ściany ze względu na jego pracę w zmiennej temperaturze a co za tym idzie szpary. Doradza biały.
    Poproś o zdjęcia. Myślę, że wiele osób zaciekawią
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał kryzys Zobacz post
    To kompromis i szary grafit jako pierwszy 10 cm i jako drugi biały 10 cm na zakład i będziesz jeszcze bardziej zadowolony a on niech robi i nie myśli .
    kocham takie porady.
    daj do tego wytyczne odnosnie ilosci i rozmieszczenia lacznikow mechanicznych, zaproponuj systemodawce ktory uwzglednia taki uklad warstw w swoich wytycznych.
    okresl i wskaz metodologie oceny podloza istniejacego.

    A Ty mysl zanim napiszesz pozniej dopiero stukaj porady.
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Claudynka Zobacz post
    Witam
    Proszę o pomoc gdyz juz mam mętlik od czytania o styropianach.
    Ścianę mam z BK600 i planuje ja ocieplić styropianem ok 20cm. Pewna osoba która robi termowizje odradza mi grafit gdyż podobno po pewnym czasie widać pod kamerą, że to zły materiał na izolacje ściany ze względu na jego pracę w zmiennej temperaturze a co za tym idzie szpary. Doradza biały.
    Znów w internecie zalecaja grafit ,że cieplejszy, lepszy itp.Chcemy sami ocieplić na piankę.
    Dom ok 300m2 będzie zasilany gazem ziemnym, całość podłogówka
    A znalazłeś ekipę do grafitu? Ja nie mogę znaleźć ekipy na grafit. Nie chcą dać gwarancji, bo się powykrzywia, zmienia rozmiary jak chce, kłopotliwy montaż trzeba się śpieszyć przed słońcem. Cytaty: "Nie robimy z grafitu". "Widział Pan co się dzieje z grafitem?".

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lew2 Zobacz post
    A znalazłeś ekipę do grafitu? Ja nie mogę znaleźć ekipy na grafit. Nie chcą dać gwarancji, bo się powykrzywia, zmienia rozmiary jak chce, kłopotliwy montaż trzeba się śpieszyć przed słońcem. Cytaty: "Nie robimy z grafitu". "Widział Pan co się dzieje z grafitem?".
    autorka jasno pisze ze beda sami ocieplac z wykorzystaniem pianokleju. wiec ekipe ma: ona + partner / ka
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  7. #7

    Domyślnie

    Robiliśmy w ub. roku z teściem (późne lato jesień) u mnie elewacje z grafitu 18cm. Kilka uwag:
    1. Rano przyklejone płyty bez szczelin po południu szpary między płytami - do pianowania.
    2. Mikropęknięcia na elewacji (być może za grubo kleju daliśmy)
    3. Słońce taki styropian przypieka, widać tak jakby lekko przytopiony był.
    Jeśli macie sami robić to proponuję jednak kupić najlepszy ale biały styropian.

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.312
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    W czasie układania styropianu należy elewację zawsze zabezpieczać siatką. I nie ma problemu z magrzewaniem ani upapraniem tynku brudem czy zmyciem jak deszcz lunie.

  9. #9
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Claudynka

    Zarejestrowany
    Apr 2018
    Skąd
    Zajączkowo
    Kod pocztowy
    78-320
    Posty
    195

    Domyślnie

    dziękuje Wam za odpowiedzi
    W taki razie jaki ten biały styropian proponujecie? Pewien sprzedawca zaproponował styropian mało znanej firmy (karta techniczne i deklaracje są) EPS80 U38 za 150zł/m3 (podłogowy ze względu na lepsze U)
    Ostatnio edytowane przez Claudynka ; 16-09-2019 o 10:31

  10. #10
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Regius

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Żory / Świętochłowice -> docelowo Mikołów Paniowy
    Posty
    988

    Domyślnie

    W moim przypadku dałem się skusić na coś takiego (białe z wierzchu, reszta szara - będę ocieplał sam i nie mam siatek zaciemniających):



    Ale jeśli chodzi o stosunek jakości do ceny, to nie wygląda to zbyt korzystnie.

    Na garaż pójdzie biały EPS 100 (niestety wcale niewiele tańszy).
    Ostatnio edytowane przez Regius ; 16-09-2019 o 18:34

  11. #11
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Regius Zobacz post
    W moim przypadku dałem się skusić na coś takiego (białe z wierzchu, reszta szara - będę ocieplał sam i nie mam siatek zaciemniających):



    Ale jeśli chodzi o stosunek jakości do ceny, to nie wygląda to zbyt korzystnie.

    Na garaż pójdzie biały EPS 100 (niestety wcale niewiele tańszy).
    spoko
    LambdaWhite robi robote.
    od nas?
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  12. #12
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Regius

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Żory / Świętochłowice -> docelowo Mikołów Paniowy
    Posty
    988

    Domyślnie

    Niestety nie. Dostałem bardzo fajną ofertę od Konrada, ale nie udało się rozbić transportu osobno na Swisspora i Austrotherm (dla Austrothermu było poniżej minimum logistycznego - około 22 m3). Troszkę niepotrzebnie, ale uparłem się, że wszystko oprócz lambda white będzie z Austrothermu (naczytałem się o bananach ze Swisspora w jednym z dzienników budowy u samorobów i trochę się zniechęciłem do innych produktów niż Lamdba White).
    Z Med-Bud'u prawdopodobnie będzie cała reszta (a przynajmniej takie smaczki jak CarboNIT).

  13. #13
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Claudynka

    Zarejestrowany
    Apr 2018
    Skąd
    Zajączkowo
    Kod pocztowy
    78-320
    Posty
    195

    Domyślnie

    tylko piszą że przy docieraniu ta biała powłoka na graficie się zdziera. Trochę lipa płacić tyle kasy a finalnie i tak będzie grafit. Generalnie czy jest różnica pomiędzy firmami w styropianie docinanym względem zachowania wymiarów? Kiedyś mieliśmy na docieplenia wnętrza garażu organike grafit i ona jakoś kiepska dla mnie. Kuleczki mało zwarte i po ułamaniu styropianu odklejają się a nie rozrywają co podobno świadczy o słabej jakości.
    Muszę z ciekawości jutro zabrać wage i zważyc ten styropian pod wylewki EPS100. Taki lokalny producent. EPSa80 za 150złm3 ma tylko czy warto.

  14. #14
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Regius

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Żory / Świętochłowice -> docelowo Mikołów Paniowy
    Posty
    988

    Domyślnie

    Mam nadzieję, że nie przykleję styropianu tak krzywo, żeby musieć całą warstwę białego zetrzeć przy szlifowaniu.
    Jeśli chodzi o grafit, to wydaje mi się, że nawet w produktach jednego producenta mogą być spore różnice w jakości w zależności od deklarowanego współczynnika przewodzenia ciepła (ciężar styropianów o różnym współczynniku przewodzenia się zmienia). Dlatego wydaje mi się, że stwierdzenie, że styropian grafitowy jest ogólnie słabej jakości (np. na podstawie oceny jednego produktu) może być nadmiernym uproszczeniem.
    Jeśli chodzi o EPS80, to wydaje mi się, że to bardzo fajne rozwiązanie (szczególnie w cenie którą podałaś) pod warunkiem, że docelowa grubość tego styropianu nie będzie Ci przeszkadzała (nawet jeśli prawdą jest, że styropiany nie różnią się lambdą, to na papierze musi się zgadzać i współczynnik przenikania ciepła musi spełniać WT).
    Ostatnio edytowane przez Regius ; 17-09-2019 o 06:20

  15. #15
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lew2 Zobacz post
    A znalazłeś ekipę do grafitu? Ja nie mogę znaleźć ekipy na grafit. Nie chcą dać gwarancji, bo się powykrzywia, zmienia rozmiary jak chce, kłopotliwy montaż trzeba się śpieszyć przed słońcem. Cytaty: "Nie robimy z grafitu". "Widział Pan co się dzieje z grafitem?".
    4 lata temu sam robiłem docieplenie grafitowym dosłownie sam , kleiłem pianką instastick oraz tytan eos ,robota prosta jak budowa cepa i nie ma się czego bać .

  16. #16

    Domyślnie

    Apropo swispora i bananów to właśnie kleje grafit zwykły -nie lambda White i mogę powiedzieć że jest prosty. Ideału nie ma i zdarzaja się krzywizny, ale ogólnie spoko. Trochę przed klejenie mnie szwagier nastraszyl bo 3 lata temu ze swisspora miał taki grafik ze 2 płyty w paczce były tak krzywe ze tylko na docinki sie nadawały. Ja nie mogę narzekać.

  17. #17
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Claudynka

    Zarejestrowany
    Apr 2018
    Skąd
    Zajączkowo
    Kod pocztowy
    78-320
    Posty
    195

    Domyślnie

    a jak jest z wagą tych styropianów? Czy faktycznie różni się pomiędzy producentami przy tych samych parametrach?

  18. #18
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    tomek_iks

    Zarejestrowany
    Feb 2018
    Skąd
    Rumia
    Kod pocztowy
    84-230
    Posty
    5

    Domyślnie

    To wszystko jest porównywalne, waga nie ma tu znaczenia. Do grafitu są tylko specjalne kleje. Ja u siebie miałem termoorganike therminium labda 0.31 25cm i chłopaki od elewacji jak pytałem o krzywizny to mówili ze idealnie nie jest, ale efekt końcowy mi się podoba (nie widać żądnych krzywizn itp). Grafit trzeba przed nałożeniem siatki i kleju zeszlifować.

    Ja bym na Twoim miejscu brał grafit, ważne żeby nie zostawiać go na działanie promieni słonecznych bo się odkształci, a wtedy jest problem. A propozycje że 2x styropian na zakładke to ekipa od elewacji dużo więcej skasuje bo to podwójna robota.

  19. #19
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Claudynka

    Zarejestrowany
    Apr 2018
    Skąd
    Zajączkowo
    Kod pocztowy
    78-320
    Posty
    195

    Domyślnie

    038 mogę kupić za 138zł m3, kurcze spora róznica względem knaufa

  20. #20
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    tomek_iks

    Zarejestrowany
    Feb 2018
    Skąd
    Rumia
    Kod pocztowy
    84-230
    Posty
    5

    Domyślnie

    Podjedź na skład budowlany w Twojej okolicy może jakiś lokalny producent jest i daje lepsza cenę. U mnie np w pomorskim na arbet jest dobra cena a jakość podobno bardzo dobra.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony