dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Odkurzacz z filtracją cyklonową, turbina z bypass to po co HEPA?

    Czy może mi ktoś wytłumaczyć, po co jest stosowany odwrócony worek albo filtr HEPA na wylocie z odkurzacza, skoro silnik chłodzi się czystym powietrzem (tzw. by-pass)? czytam, że np. filtr HEPA się zatyka i spada wydajność odkurzacza.
    Chcę odkurzacz z takim tańszym cyklonem jak np. w PROFI, a nie prawdziwym jak np. w Vacuflo. PROFI ma wg specyfikacji silnik amatek 3 turbinowy z bypass.
    Co mnie obchodzi czy do ogródka poleci 5% kurzu czy piasku, który nie został w pojemniku?
    Pozdrawiam
    Rafał

  2. #2
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Lukasz_Walo

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Łuków
    Kod pocztowy
    21-400
    Posty
    99

    Domyślnie

    Cytat Napisał wyssoki Zobacz post
    Czy może mi ktoś wytłumaczyć, po co jest stosowany odwrócony worek albo filtr HEPA na wylocie z odkurzacza, skoro silnik chłodzi się czystym powietrzem (tzw. by-pass)? czytam, że np. filtr HEPA się zatyka i spada wydajność odkurzacza.
    Chcę odkurzacz z takim tańszym cyklonem jak np. w PROFI, a nie prawdziwym jak np. w Vacuflo. PROFI ma wg specyfikacji silnik amatek 3 turbinowy z bypass.
    Co mnie obchodzi czy do ogródka poleci 5% kurzu czy piasku, który nie został w pojemniku?
    Pozdrawiam
    Rafał
    Panie Rafale, firma Profi nie ma ruchu cyklonicznego dlatego ma Pan filt Hepa albo worek materiałowy który ma wyłapywać śmieci w przeciwnym wypadku zatka Pan turbinę i po gwarancji

    niestety tylko firma Vacuflo ma w serii True Cyclonic prawdziwy opatentowany czysty cyklon oraz ich połączenia z teflonem i hepa jeżeli zależy nam na czystym powietrzu. Reszta to fikcja - tam gdzie mamy worki jednorazowy nie ma mowy o separacji cyklonicznej.
    Reklama na FM jest płatna

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    PAG

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Reda
    Kod pocztowy
    84-240
    Posty
    30

    Domyślnie

    Z tańszych godny uwagi jest Hayden Supervac 70.
    Jeden z użytkowników wypowiadał się już o nim na forum pod tym adresem.

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Lukasz_Walo

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Łuków
    Kod pocztowy
    21-400
    Posty
    99

    Domyślnie

    Cytat Napisał PAG Zobacz post
    Z tańszych godny uwagi jest Hayden Supervac 70.
    Jeden z użytkowników wypowiadał się już o nim na forum pod tym adresem.
    Przecież ten odkurzacz jest na worki jednorazowe a nie Cyklon - kolega pytał o jeednostki z Ruchem cyklonicznym i filtrem hepa
    Reklama na FM jest płatna

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    nass

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Kod pocztowy
    62-400
    Posty
    288

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lukasz_Walo Zobacz post
    niestety tylko firma Vacuflo ma w serii True Cyclonic prawdziwy opatentowany czysty cyklon oraz ich połączenia z teflonem i hepa jeżeli zależy nam na czystym powietrzu. Reszta to fikcja - tam gdzie mamy worki jednorazowy nie ma mowy o separacji cyklonicznej.
    True cyclonic występuję w serii TC, a co z serią FC? W opisach wszędzie jest podawana filtracja cyklonowa... Jak odróżnić który producent czy seria ma filtrację mniej cyklonową czy bardziej cyklonową?
    Generalnie nie widzi mi się opcja worka odwróconego - oglądałem filmiki z czyszczeniem, może teflonowy jest lepszy...
    Pytanie czy w takim razie nie lepiej pójść w stronę jednostki z workami jednorazowymi niż pseudo cyklon plus worek odwrócony/filtry?

    Indywidualna parterówka 152m2;ściany silka24+20cm Etixx; podłoga 25cm EPS100 0,036, strop monolit+30cm EPS80 0,031; Kinetic250; 100% podłogówka, PC 6kW HCT

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Lukasz_Walo

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Łuków
    Kod pocztowy
    21-400
    Posty
    99

    Domyślnie

    Cytat Napisał nass Zobacz post
    True cyclonic występuję w serii TC, a co z serią FC? W opisach wszędzie jest podawana filtracja cyklonowa... Jak odróżnić który producent czy seria ma filtrację mniej cyklonową czy bardziej cyklonową?
    Generalnie nie widzi mi się opcja worka odwróconego - oglądałem filmiki z czyszczeniem, może teflonowy jest lepszy...
    Pytanie czy w takim razie nie lepiej pójść w stronę jednostki z workami jednorazowymi niż pseudo cyklon plus worek odwrócony/filtry?
    Rozpoznać typ filtracji można po miejscu wlotu do jednostki - wysoko ( zaraz pod silnikiem ) czy nisko ( zaraz nad kubełkiem ) oraz tym czy mamy możliwość stosowania worków jednorazowych - takie podejście wyklucza filtrację cykloniczną.


    Seria FC różni się tym że posiada ruch cykloniczny ( tak jak seria TC) + dodatkowy filtr HEPA do wyłapania pozostałych 2-4% tak aby wylot był idealnie czystym - czasami w ciasnej zabudowie nam na tym zależy. ALe fakt że ten ruch cykloniczny występuje - filtr HEPA obsługujemy Raz na rok a nie 4x.

    Seria VR jako jedyna na rynku ma ruch cykloniczny z seri TC + worek odwrócony z teflonu ( nie powlekana teflonem ) - a co za tym idzie nie wszystkie smieci wala na tą membranę a tylko te ktorych nie wyłapie ruch cykloniczny - natomiast ci producenci ktorzy nie mają tego ruchu - zapychaja membranę, dobrze o tym wiedzą i już z automatu dają łaskawie możliwość stosowania worków jednorazowych - natomiast gdy chcemy z nich zrezygnować okazuje się ze membraną materiałowa czy gortex jest już niezłym kłopotem i wolimy te worki wymieniać i godzimy się ze spadkami mocy aby się nie brudzić.

    TC - unikatowy podwojny cklon CFT - bezfiltrowy.

    Druga sprawa jest silnik - 3 stopniowa turbina jest gorsza niż 2 stopniowe - to podstawowe pojęcie ktore często przedawcy mylą.

    Turbina z Domel dla Beam o tym samym numerze nie jest taką samą turbiną dla PROFI.
    Reklama na FM jest płatna

  7. #7

    Domyślnie

    Witam. Lukasz_Walo. Czy mogę prosić nr tel na priv.

  8. #8

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedzi.
    Dziwne w tych odkurzaczach Vacuflo, że TC są o wiele droższe niż FC. Skoro FC ma dodatkowy filtr, to powinny być droższe.
    Niby FC to też prawdziwy cyklon, a gniazdo gospodarcze ma w obudowie, a prawdziwy cyklon podobno nie może go mieć...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony