dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Robaczywy

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Kraków
    Posty
    748
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie Odbiór elektryki

    Niestety nie moge znaleźć nigdzie informacji jakie konkretnie uprawnienia musi poisiadac elektryk aby wypisać mi protokół potrzebny do złożenia zawiadomienia o zkaończeniu budowy. Co więcej, nawet Pani w moim PINBie nie wie, powiedziała 'proszę złożyć, jak się okazą nieodpowiednie to wezwmiemy do poprawy' - no fajnie.
    Na formularzu dostępnym na stronie PINB również jest tylko informacja, że jako ząłącznik potrzebny jest protokół sporządzony przez osobę z ODPOWIEDNIMI uprawnieniami...
    Czy takie są ok? Orientujecie się w tej sprawie?


    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-projektu-INES - dziennik budowy

    164m2 powierzchni użytkowej, 239m2 powierzchni całkowitej, OZC by Asolt 7,7 kW, 10cm piany na fundamencie, 20cm styropianu na elewacji, 15cm piany na podłodze, 17 cm piany ZK na dachu, 11cm wylewki, pompa ciepła Apic 10CGW, AirPack Home 600V, brak gazu, 100% podłogówka

  2. #2

    Domyślnie

    U nas takie nie wystarczyły. Musiałem dodatkowo płacić za odbiory elektryka z uprawnieniami z polskiej izby inżynierów budownictwa. Wariactwo.
    Niestety nie miałem takiej wiedzy jak zaczynałem budowę, a później urzędnicy zaskakują taką bombą na zakończenie. Zresztą do wentylacji mechanicznej, CO, wody i kanalizy też musiałem szukać fachowców z podobnymi papierami.
    Wtedy mocno się interesowałem tematem, czytając różne forma i posty. Co Inspektorat to inne ustalenia, w innych gminach nie było tych wymagań.
    Dziennik budowy:
    Dom w malinówkach 6 - dziennik budowy

    Dom w malinówkach 6, powierzchnia 121 m2. Ściany Ytong + 20 cm grafit 0,032. Dach wełna Rockwool 28 cm (18+10cm) 0,035, podłoga EPS 17 cm 0,036, fundament 15 cm XPS. Okna (montaż 3-warstwowy) na profilu Schuco SI 82, pakiet szklenia SunEnergy+, HS ALU Aliplast Ultraglide, rekuperacja Aeris 350, pompa ciepła Panasonic TCap 9 kW seria H, 100% podłogówka, dachówka Meyer Holsen piano kolor platynowo - szary.

  3. #3

    Domyślnie

    U nas też nikt się nie pojawił na odbiory. Jak pojechałem odebrać papiery, to miły starszy Pan mi powiedział, że on jest w zasadzie sam, ma jednego stażystę do pomocy i nie jest fizycznie w stanie robić papierów na miejscu (a miał ich istny stos) i jeździć na odbiory. A na więcej etatów starostwo nie dało zgody. Był rozżalony na warunki pracy i powiedział że za poprzedniej władzy tak nie było Widać, że miał dość, ale żył myślą przejścia na emeryturę. Szkoda mi go było. Może dlatego szukają zabezpieczenia w postaci odbiorów instalatorów ze wszelkimi uprawnieniami, żeby później nie było pretensji że coś nie zostało sprawdzone.
    Dziennik budowy:
    Dom w malinówkach 6 - dziennik budowy

    Dom w malinówkach 6, powierzchnia 121 m2. Ściany Ytong + 20 cm grafit 0,032. Dach wełna Rockwool 28 cm (18+10cm) 0,035, podłoga EPS 17 cm 0,036, fundament 15 cm XPS. Okna (montaż 3-warstwowy) na profilu Schuco SI 82, pakiet szklenia SunEnergy+, HS ALU Aliplast Ultraglide, rekuperacja Aeris 350, pompa ciepła Panasonic TCap 9 kW seria H, 100% podłogówka, dachówka Meyer Holsen piano kolor platynowo - szary.

  4. #4

    Domyślnie

    Witam.
    Ponieważ elektryk przeważnie nie jest uczestnikiem procesu budowlanego, wpisu do dziennika budowy dokonać nie może.
    (Chyba, że oprócz świadectwa kwalifikacyjnego/świadectw posiada UB w odpowiednim zakresie).
    Wobec tego wpisu dokonuje kierownik budowy i dołącza do niego odpowiedni protokół pomiarów instalacji elektrycznej.
    Pomiary wykonuje elektryk uprawniony do przeprowadzania pomiarów, mający nie mniej niż świadectwo E grupy 1. Może również sporządzić protokół pomiarowy, ale musi być on podpisany przez osobę posiadającą świadectwo dozoru.
    Również D może wykonać pomiary, napisać protokół i podpisać go.
    Elektryk mający E+D+pomiary wykonuje wszystko to, co powyżej.
    Murarz i leśnik to nie rzemieślnik.
    A malarz to paprok, że o hydrauliku nie wspomnę.

  5. #5

    Domyślnie

    U nas wystarczył faktura z Enea... tak, tak faktura pow. poznański

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał ag2a Zobacz post
    U nas wystarczył faktura z Enea... tak, tak faktura pow. poznański
    Do zgłoszenia budynku o pozwolenie na zasiedlenie/użytkowanie?
    Dziwne, bo co ma zakład energetyczny do instalacji budynku?
    Murarz i leśnik to nie rzemieślnik.
    A malarz to paprok, że o hydrauliku nie wspomnę.

  7. #7

  8. #8
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Robaczywy

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Kraków
    Posty
    748
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Dzięki wszystkim, widże, ze co kraj to obyczaj. Poprosze tego mojego kolege, zeby spisał protokół, kierownika, żeby zrobił wpis do dziennika i tak złożymy. Do tego jeszcze mam z Tauronu coś o gotowości przyłącza.
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-projektu-INES - dziennik budowy

    164m2 powierzchni użytkowej, 239m2 powierzchni całkowitej, OZC by Asolt 7,7 kW, 10cm piany na fundamencie, 20cm styropianu na elewacji, 15cm piany na podłodze, 17 cm piany ZK na dachu, 11cm wylewki, pompa ciepła Apic 10CGW, AirPack Home 600V, brak gazu, 100% podłogówka

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robaczywy Zobacz post
    Dzięki wszystkim, widże, ze co kraj to obyczaj. Poprosze tego mojego kolege, zeby spisał protokół, kierownika, żeby zrobił wpis do dziennika i tak złożymy. Do tego jeszcze mam z Tauronu coś o gotowości przyłącza.
    Po co?
    Przecież, zgodnie z tym "Zawiadomieniem" elektryk jest całkowicie zbędny,
    instalację może zrobić piekarz bez żadnych konsekwencji, byle by świeciło.

    Napiszę krótko - tych z UB całkiem porąbało! Ale nie dziwię się, murarz i leśnik to nie rzemieślnik.
    Murarz i leśnik to nie rzemieślnik.
    A malarz to paprok, że o hydrauliku nie wspomnę.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony