dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 29 z 29
  1. #21

    Domyślnie

    Wracając do kumpla powyżej, oboje na samozatrudnieniu finalny kredyt dostali w miejscowym banczku spółdzielczym, Tam łatwiej było o ważną decyzję. U gigantów to zbierali im jedynie papierologię do oceny. Jak macie kredyt to rozpytaj tam gdzie macie ten mieszkaniowy. Jak duzo z niego spłacone to może wam zrobią wysoką ocenę mozliwości kredytowej i zwyczajnie powiększą kredyt pod dwie nieruchomości na hipotekę

  2. #22

    Domyślnie

    przed wzięciem kredytu zawsze warto dokładnie porównać jego parametry. Przy większych kwotach różnica może wynosić nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych.
    Tutaj bardzo dobrze to pokazują:

    https://rzetelnykredyt.pl/kredyt-hipoteczny-2/

  3. #23

    Domyślnie

    Porozmawiaj z doradcą, albo w banku, albo niezależnym. Od razu będziesz wiedziała jakie masz opcje.

    Jeśli kredyt mieszkaniowy jest już w części spłacony - to możecie obciążyć "na maksa" hipotekę mieszkania, żeby uzyskać środki na zakup działki z domem.

  4. #24

    Domyślnie

    Długo mnie nie było, więc w dużym skrócie napiszę co się działo. Skorzystałam z Waszych porad.
    Do obejrzenia domu wzięłam specjalistę - rzeczoznawcę budowlanego, który przy okazji jest biegłym sądowym. Koszt takiej przyjemności, samych oględzin i krótkie mailowe podsumowanie to 500 PLN. Ale spokój / wiedza jaką to daje bezcenne. Pan rzeczoznawca przed wejściem, obejrzał oryginalne plany i posłuchał mojego krótkiego podsumowania (materiały to gazobeton i dużo grzyba) powiedział że w sumie nie musi wchodzić oglądać tylko trzeba wyburzyć bo szkoda kasy i czasu a efekt będzie marny. Knock out dla mnie zanim się zaczęło. Mimo wszystko weszliśmy obejrzeć z nim... ja w sumie po to żeby się pożegnać z "moim domkiem". Chciałam żeby Pan obejrzał konstrukcje - bo sama wiedziałam, że wszystko inne do wymiany. Jeżeli chodzi o piwnicę, powiedział że ściany są suche -natomiast beton z podłogi do wymiany bo kiedyś był zawilgocony i teraz się nie nadaje. Izolacje poziome są zrobione z dobrej jakości materiałów, bo jak zazwyczaj sprawdza to papa mu się kruszy w rękach a tutaj nie jest w stanie oderwać kawałeczka. Strop Kleina - część belek odsłonięte - połowa sufitu otynkowana - Pan powiedział że w piwnicy jest duża wilgotność powietrza i te belki które są odsłonięte są z zewnątrz zardzewiałe, na szczęście korozja nie jest głęboka. Położony tynk jest spójny i dobrze się trzyma.
    Jeżeli chodzi o komin to jest do wyburzenia i do wybudowania od nowa. Dach do wymiany, częściowo z konstrukcją.
    Instalacja elektryczna jest w stanie takim że pan powiedział że jak był na studiach budowlanych w latach 70tych to już pokazywali jako przestarzałą.
    Ponieważ od 30 lat chodzi po takich budynkach jest uczulony na pleśnie i grzyby, a kichnął ani razu uważa ze zapach związany jest z wilgocią natomiast nie ma tutaj grzybów. Oprócz jednego miejsca koło komina notorycznie zalewanego podczas deszczów. Generalnie jego rekomendacja po obejrzeniu- Konstrukcja jest zdrowa - ja bym nie wyburzał - i z ciekawostki to drugi raz w jego karierze, kiedy mówi żeby takiego domu nie wyburzać a ogląda domy od 30 lat
    ..... jaka mogła byś decyzja skoro to moja ukochana lokalizacja
    Zaczęliśmy szukac dpradcy kredytowego. Akurat osoba z rodziny brała kredyt i poradziła nam świetne biuro. Jestem zachwycona Dostaliśmy kredyt (do wnioskowanych 3 banków tylko jeden ograniczył nam kredyt do 50%, pozostałe przyznały w 100%.
    Tydzień przed ograniczeniami związanymi z epidemią podpisaliśmy akt notarialny i drugi kredyt hipoteczny (pierwszy mamy na końcówkę mieszkania) a tydzień temu obcięli mi pensje o 50% tak więc Ahoj przygodo !
    Mam zamiar założyć blog - żeby bezkarnie i bez ograniczeń wrzucać zdjęcia, ale w tym temacie również jestem zielona, więc trochę to potrwa.

  5. #25
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    tuhajbej

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-087
    Posty
    21

    Domyślnie

    Dobra decyzja. Wyremontowałem dom-kostkę z 78 r., gdy wielu mówiło-wyburzyć. Kilka lat dom był niezamieszkały, w środku wilgoć ale konstrukcja bez zarzutów.
    Remont takiego domu to duże wyzwanie ale i olbrzymia satysfakcja jak się widzi końcowy efekt. Mieszkam od dwóch miesięcy. Dodam, że skorzystałem z programu
    "Czyste powietrze" Życzę powodzenia.

  6. #26

    Domyślnie

    Trochę się zeszło, ale najważniejsze, że pomyślnie.
    Gratulacje i powodzenia.

  7. #27

    Domyślnie

    Gdy już blog dojdzie do skutku, to proszę o info. Będę bardzo kibicować.

  8. #28

    Domyślnie

    Blog raczej nie dojdzie do skutku ... Prawdopodobnie zostanie temat tutaj, bo mam potworne problemy z brakiem czasu....

    Znowu miałam długą przerwę nazwijmy ją koronowirusową. Jeżeli ktoś ma jeszcze cierpliwość do mojego wątku to chciałam przedstawić moją ruinkę. Poniżej przesyłam linki do filmików na youtube które mam nadzieję pokażą trochę więcej niż zdjęcia. klasyczne zdjęcia również wrzucę ale nie obiecuję kiedy
    1. z zewnątrz https://www.youtube.com/watch?v=Tezd...ature=youtu.be
    2. piwnica https://www.youtube.com/watch?v=Fvx9...ature=youtu.be
    3. parter https://www.youtube.com/watch?v=brr2...ature=youtu.be
    4. poddasze https://www.youtube.com/watch?v=v8Ai...ature=youtu.be https://www.youtube.com/watch?v=36bYBveigjY

    Ponieważ jest minimalna szansa na rozpoczęcie remontu jeszcze w tym roku. Potrzebuję porad... milionów porad na wszystkie remontowo budowlane tematy. Jakaś koncepcja w głowie jest, ale pytań i wątpliwości miliony.
    Spotkaliśmy się z potencjalnym wykonawcą i po tym spotkaniu mam jeszcze więcej wątpliwości.
    Przygotuję kilka postów z tematami które mam na gorąco, mniej lub bardziej poważnymi, jednak wszystkie zaprzątają moją uwagę.

    ten post zostawię jednak jako przedstawienie pacjenta

  9. #29

    Domyślnie

    Pierwsze pytania:
    1. w domu jest bardzo dużo łuków i łuczków. Przykład - przejście z salonu do przedpokoju. To są wymurowane łuczki. Pytanie moje brzmi czy uda się bez rozkuwania stwierdzić czy można je bezkarnie wywalić? (chodzi mi o to jaka jest konstrukcja podciągu - czy łukowa? czy podciąg jest standardową belką powyżej łuczka?)
    2. kolejne łuczki które mi się nie podobają, a są w większości pomieszczeń to zaokrąglenia w rogach między ścianą a sufitem - robione na szablonie butelki ... wykonawca zasugerował żeby zrobić sufit podwieszane wtedy wyprowadzi się nierówności sufitu (różnica w wysokości około 5 cm) i nie trzeba będzie rozwalać tych zaokrągleń. Ale ja wolałabym nie tracić wysokości pomieszczenia, a różnica wysokości sufitu mi nie przeszkadza. Czy to faktycznie takie trudne, ciężkie, pracochłonne i drogie - pozbycie się tych łuczków?
    3 w domu jest charakterystyczny zapach ... myślałam że to wilgoć bo w domu przecieka dach i woda kapie po kominie. Ale sąsiedzi którzy kupili dom 5 lat temu i przechodzili podobny remont powiedzieli że to subit. Podłogi są "ocieplone" płytą wiórową - pozrywałam ją tam gdzie można - na razie wyszło mi że w jednym pomieszczeniu subit jest ... Czy możliwe że taki charakterystyczny zapach to właśnie uwalniające się lotne związki subitu czy szukać przyczyny gdzie indziej ? Czy damy radę sami zeszlifować subit ? Czy jednak lepiej zostawić to specjalistom?
    4. Będziemy zmieniać schody wewnętrzne (jesteśmy już po konsultacji konstruktora. Czy zmiana schodów wewnętrznych to zgłoszenie czy pozwolenie na budowę?
    5. Będziemy rozbijać całą podłogę w piwnicy - jest zrobiona bez izolacji i przez to beton jest zmurszały. Nigdy woda nie stała w piwnicy, ale izolacje przeciwwodne chcę zrobić porządnie. Marzył mi się jakiś lepik/asfalt/papa... ale podłoga będzie izolowana cieplnie (styrodurem) i wykonawca powiedział że tych dwóch materiałów nie można łączyć ... jakoś to do mnie przemawia bo z asfaltów mogą uwalniać się związki rozpuszczlników które wymiotą styrodur ... ale jeżeli nie takie lepiszcza to co proponujecie dać na podłogę przeciwko wodzie żebym mogła spać spokojnie ?
    koniec części pierwszej

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony