dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 10 z 14
Pokaż wyniki od 181 do 200 z 266
  1. #181
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.313
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał DITMAG Zobacz post
    Z jednej strony racja Kaizen, z drugiej oprócz faktu wymiany samego wkładu może też coś się stać czy to z samą obudową, czy też z podstawą. Wtedy taki bypass się przyda.
    Ze wszystkim może się coś stać. Z zaworem bypasa też. Czyli trzeba robić podwójną instalację?
    Jak się coś stanie, to zakręcasz wodę i biegniesz do sklepu po obudowę albo dzwonisz po hydraulika.

  2. #182

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Ze wszystkim może się coś stać. Z zaworem bypasa też. Czyli trzeba robić podwójną instalację?
    Jak się coś stanie, to zakręcasz wodę i biegniesz do sklepu po obudowę albo dzwonisz po hydraulika.
    Zawór bypass już jest ominięciem zmiekczacza na wypadek gdyby trzeba było z jakichś powodów ominąć go. Można by zamiast gotowego zestawu zamontować swój i spełniałby tę samą rolę.
    Inna sprawa jest z dostępnością takich filtrów, tak jak jakieś zawory czy nyple dostaniesz od ręki to z filtrami czy jakimiś nowinkami już niekoniecznie i biegnięcie do sklepu na nic się niestety zda.

  3. #183

    Domyślnie

    O, przyszedł wielki teoretyk myśliciel dużymi brakami w praktyce.

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Od tego, żeby się nie lało to są zawory odcinające (tak, jak na schemacie Viessmanna). A do umycia obudowy wystarczy woda z naczynia przeponowego.
    Nie wystarczy, bo naczynie przeponowe jest za zaworem zwrotnym https://joule-pl.pl/files/userfiles/...-gwarancja.pdf Strona 18

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Robienie bypasu do filtra wstępnego to przerost formy nad treścią i niepotrzebne rozbudowywanie plątaniny rur. W imię czego? Żeby dwa razy w roku po 5 minut można było wpuszczać w złoże wodę bez wstępnego przefiltrowania?
    Tak więc kolego DITMAG musisz wybrać, czy estetyka jak u kolegi kaizena
    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post

    Czy plątanina rur
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_6809.jpg
Wyświetleń:	135
Rozmiar:	12,8 KB
ID:	444561


    Jakbyś potrzebował jeszcze jakichś wzorców, to znajdziesz u niego jak kłaść kanalizację co najmniej dwa razy, a pewnie jeszcze kilka

  4. #184

    Domyślnie

    W związku że układ centralnego mam zalany nie śpieszy mi się teraz z podłączeniem zmiękczacza. Zbieram elementy do układanki i niebawem pokaże co wymyśleliśmy

    Wygrzewamy dalej posadzki

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20200528_194008773.jpg
Wyświetleń:	92
Rozmiar:	93,8 KB
ID:	444626

    Wilgotność pomału schodzi w dół, PC ustawiona na 55stopni.

    Dziś położyłem folie w pokojach aby sprawdzić czy po dłuższym czasie woda zbiera się pod nią.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20200528_195047587.jpg
Wyświetleń:	114
Rozmiar:	89,6 KB
ID:	444627

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20200528_195051393.jpg
Wyświetleń:	77
Rozmiar:	88,7 KB
ID:	444628

  5. #185

    Domyślnie

    Niestety nadal na folii zbierają się skropliny wody - małe ale są więc wygrzewamy dalej

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20200529_194218543.jpg
Wyświetleń:	72
Rozmiar:	92,2 KB
ID:	444672

    Pomału czas na wybór lamp, montaż gniazdek i łączników

  6. #186

    Domyślnie

    U mnie folia nawet szczelnie oklejona była sucha. A taki termometr jak pokazujesz, położony pod pudełkiem na wylewce pokazywał >90%.

  7. #187

    Domyślnie

    Cytat Napisał agb Zobacz post
    U mnie folia nawet szczelnie oklejona była sucha. A taki termometr jak pokazujesz, położony pod pudełkiem na wylewce pokazywał >90%.
    Ten termometr stoi na parapecie w kuchni (wysokość około 1,5m). Gdzieś miałem tych termometrów ze trzy, ale podczas przeprowadzki został tylko ten jeden tak bym położył koło siebie i zobaczył jak pokazują
    Wygrzewamy jak instrukcja Wolplana mówi, jednak będziemy musieli wydłużyć czas grzania

  8. #188

    Domyślnie

    Ja miałem miksokreta grzać 2 Msc, a grzałem ostatecznie 5 msc niemal ciurkiem

  9. #189

    Domyślnie

    Cytat Napisał agb Zobacz post
    Ja miałem miksokreta grzać 2 Msc, a grzałem ostatecznie 5 msc niemal ciurkiem
    Próbuje coś odpowiedzieć z telefonu i jakieś skróty mi się włączają zamiast odpowiedzi

    Instrukcja anhydrytu Wolplan mówi o około 10 dniach Widać, że pomimo grzania zgodnie z procedurami nadal trzeba grzać Będziemy wygrzewać do skutku, przynajmniej w domu będzie ciepło
    Ostatnio edytowane przez DITMAG ; 30-05-2020 o 11:31

  10. #190

    Domyślnie

    Wygrzewania część dalsza. W domu nie idzie pracować normalnie przez temperaturę. Pozakładałem kilka łączników i na tym się skończyło.

    Wyszła mała kucha przy sprawdzaniu gniazd ethernetowych

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20200607_172324700.jpg
Wyświetleń:	115
Rozmiar:	75,2 KB
ID:	444968

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20200607_172335379.jpg
Wyświetleń:	126
Rozmiar:	69,3 KB
ID:	444969

    Maskownice nijak mają się do płytek.

    W planach wycena płyt KG oraz wycena drzwi wewnętrznych z ościeżnicami. Tutaj niestety muszę się przyznać do błędu i błędu chłopaków, którzy murowali. W projekcie szerokość pomiędzy murem dla drzwi "80" miała wynieść 88cm, jak chłopaki to zobaczyli dzwonili do mnie i mówią, że mało drzwi dostanę dla takiego rozmiaru i że zawsze robią 93cm i jest ok. Chwilę zajrzałem gdzieś w neta i tu był błąd. Kiedy przyszło do wycen drzwi oraz ościeżnic, zdecydowaliśmy się na ościeżnice regulowane i niestety dla takiego typu potrzebny jest otwór 88cm a nie 93cm. Do szerokości 93cm pasują ościeżnice stałe i dodatkowo trzeba montować maskownice. Nam się to nie podobało i będziemy musieli zwężać otwór drzwi kawałkami płyt KG i zastosujemy ościeżnice z nakładką 8cm, która powinna spokojnie zakryć otwory. W tym przypadku w projekcie było 88cm dla ościeżnic regulowanych, które można dostać praktycznie wszędzie i w dobrych cenach. Niemniej chłopaki powinni o tym wiedzieć, bo nie wydaje mi się, że to jest jakaś nowość te ościeżnice regulowane.

  11. #191

    Domyślnie

    Czesc
    Od dluzszego czasu zastanawiamy sie nad projektem z hexy tylko HG03 w wersji bez garazu i zew. pomieszczenia gospodarczego.
    Ciesze sie, ze znalazlam twoj wpis. Ciezko znalezc kogos kto buduje projekty z hexy.
    Mam pare pytan
    - czy projekt jest dobrze zrobiony? sa w nim jakies bledy, cos bys poprawil (wyczytalam tylko, ze robiles swoj plan rekuperacji i chyba podlogowka byla zle zaplanowana?) czy sa jakies bledy konstrukcyjne? czy wszystko jest jasne dla ekipy budowlanej?
    - czy omawiales z kierwonikiem/architektem adaptujacym projekt ta ilosc trzpieni? jest ich ponad 10 w projekcie? czy taka liczba jest konieczna? czy wiesz czy mozna niektore z nich usunac? (koliduja mi one ze zmianami ktore chcialabym dokonac w oknach). Np. chcialabym polaczyc te 2 okna w salonie w 1 duze szer 3,5 albo nawet 4m i zrobic tej samej wielkosci fix na drugiej scianie w salonie, gdzie takze jest trzpien
    Mysle takze o zrobieniu okna w lazience, po usunieciu zew. pomieszczenia jest taka mozliwosc tylko nie wiem jakiej wielkosci by dobrze wygladalo na elewacji.
    - czy jest koniecznosc murowania scian szczytowych? mozna je wykonac z drewna przy okazji montowania wiazarow?
    Jakie wrazenia po wybudowaniu stanu SSZ? czy cos bys jeszcze zmienil? czy wielkosc salonu kuchni jest ok?
    Szkoda, ze tak daleko twoja budowa bardzo chetnie bym ja zobaczyla na zywo. Na zdjeciach dome prezentuje sie pieknie

  12. #192
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar tomkowz
    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    272

    Domyślnie

    silentenigma – Hexagreen nie buduję, ale po ostatniej swojej rozmowie z architektem zrozumiałem, że im mniej ścian nośnych po przeciwnych stronach domu tym więcej słupów na długich ścianach. U mnie dom (parterowy) będzie miał wymiary 798x2348 i są tylko 4 słupy - po 1 na każdej ścianie. Szczytowa i druga szczytowa na środku słup, słup na ścianie z ogromnym oknem i słup na przeciwnej ścianie od tego ogromnego okna. A to dlatego, że zastosowaliśmy ściany nośne. Upewnijcie się ze swoim architektem czy taki zabieg jest możliwy. Dodatkowo zastosowaliśmy wiązary kratownicowe, które inaczej oddziałują na ściany domu aniżeli tradycyjna więźba - z tego co pamietam wiązary dociskają ściany a więźba tradycyjna działa rozporowo.

    W HG03 takie ściany nośne mogłyby być między:

    1) wiatrołapem a spiżarnią i pomieszczeniem gospodarczym
    2) salonem a pokojem 4
    3) pokój 2 a pokój 3
    4) pokój 1 a łazienka.

    Pewnie wymagałoby to przedłużenia domu o te 20-30 centymetrów by nadal wszystko fajnie pasowało.

  13. #193

    Domyślnie

    Cytat Napisał silentenigma Zobacz post
    Czesc
    Od dluzszego czasu zastanawiamy sie nad projektem z hexy tylko HG03 w wersji bez garazu i zew. pomieszczenia gospodarczego.
    Ciesze sie, ze znalazlam twoj wpis. Ciezko znalezc kogos kto buduje projekty z hexy.
    Mam pare pytan
    - czy projekt jest dobrze zrobiony? sa w nim jakies bledy, cos bys poprawil (wyczytalam tylko, ze robiles swoj plan rekuperacji i chyba podlogowka byla zle zaplanowana?) czy sa jakies bledy konstrukcyjne? czy wszystko jest jasne dla ekipy budowlanej?
    - czy omawiales z kierwonikiem/architektem adaptujacym projekt ta ilosc trzpieni? jest ich ponad 10 w projekcie? czy taka liczba jest konieczna? czy wiesz czy mozna niektore z nich usunac? (koliduja mi one ze zmianami ktore chcialabym dokonac w oknach). Np. chcialabym polaczyc te 2 okna w salonie w 1 duze szer 3,5 albo nawet 4m i zrobic tej samej wielkosci fix na drugiej scianie w salonie, gdzie takze jest trzpien
    Mysle takze o zrobieniu okna w lazience, po usunieciu zew. pomieszczenia jest taka mozliwosc tylko nie wiem jakiej wielkosci by dobrze wygladalo na elewacji.
    - czy jest koniecznosc murowania scian szczytowych? mozna je wykonac z drewna przy okazji montowania wiazarow?
    Jakie wrazenia po wybudowaniu stanu SSZ? czy cos bys jeszcze zmienil? czy wielkosc salonu kuchni jest ok?
    Szkoda, ze tak daleko twoja budowa bardzo chetnie bym ja zobaczyla na zywo. Na zdjeciach dome prezentuje sie pieknie
    Jeśli miałbym wybierać i budować jeszcze raz - wybrałbym ponownie projekt z hexagreen Nie mam doświadczenia z innymi biurami, ale poza drobnostkami nie mam do czego się przyczepić. Projekt pod względem rozkładu i energooszczędności pasował nam praktycznie w 90% stąd wybraliśmy to biuro a nie inne.
    Co do rekuperacji to projekt przewidywał wentylację na rurach spiro i pod takie rury jest dostosowany sufit, my weszliśmy w rury elastyczne i nie korzystaliśmy z oryginalnego projektu. Wg dwóch różnych firm zajmujących się rekuperacją problemem w wentylacji z projektu byłoby słabe mieszanie się powietrza w pomieszczeniach (ze względu na układ nawiewów).
    Podłogówka wg projektu przewidywała w korytarzu odległości pomiędzy rurkami 300mm, ale trzeba by było krzyżować obwody, czego dopuścić nie chciałem. Dodatkowo przy posadzkach anhydrytowych dobrze mieć posadzkę z ogrzewaniem podłogowym celem dobrego jej wysuszenia. W przypadku wczesnego położenia płytek na niewygrzaną posadzkę istnieje ryzyko separacji kleju i odparzenia się płytek.
    Osobą kierującą i nadzorującą wszystkie etapy byłem ja. Dla mnie tylko jedna rzecz w projekcie nie była jasna, więc zadzwoniłem do biura o podpowiedź - uzyskałem ją. Dla ekip projekt był czytelny i nie zgłaszali problemów, tak samo jak dla KB.
    Z KB i jednocześnie konstruktorem adaptującym nie omawialiśmy żadnych zmian dotyczących trzpieni. Wg mnie architekt dobiera tak ilość trzpieni i innych rzeczy, aby była pewność, że dany budynek będzie stał przez długi czas. Zawierzyłem temu projektowi i robimy wszystko zgodnie z jej wytycznymi.
    Co do pytań o usunięcie trzpieni to niestety nie do mnie takie pytania mi nawet przez myśl nie przeszła taka myśl, aby coś usuwać.
    Co od okna w łazience, w naszym przypadku zapewne zrobiłbym teraz świetlik, ale z drugiej strony ile się korzysta z łazienki? Nasz budynek jest książkowo ustawiony północ-południe i każde okno na ścianie północnej jest kolejnym mostkiem termicznym, których chcieliśmy unikać, aby utrzymać standard energetyczny budynku.
    Co do ścian szczytowych to w sumie ciężko stwierdzić. Jeśli ściana szczytowa będzie przymocowana do wiązarów będzie mostkiem termicznym. W naszym przypadku dach nie opiera się na ścianie szczytowej i cała ściana szczytowa od wewnątrz i zewnątrz będzie ocieplona styropianem.
    W sumie jesteśmy już dawno po SSZ i jesteśmy zadowoleni z projektu, wykonawców (prócz tynkarzy). Czy coś bym zmienił? Korytarz zmniejszyłbym na 1,2m zamiast 1,25m, aby nie trzeba było kombinować z płytami KG (mają szerokość 1,2m), ścianki wewnętrzne wykonałbym teraz z 12cm silikatów i chyba to wszystko
    Na dziś nadal wygrzewamy posadzki :/ kolejny test foliowy i nadal na folii skropliła się woda. W poniedziałek wpada ekipa od sufitów trzeba więc dokończyć przewody od lamp i ustalić co i gdzie i w jakich ilościach będziemy montować

  14. #194

    Domyślnie

    Dziekuje Ci za szczegolowa odpowiedz.
    My sie ciagle zastanawiamy. Rozmawialam z architekt ktora mialaby adaptowac projekt i po zobaczeniu ilosci slupow spytalala czy dom jest budowany na szkodach gorniczych Odp, ze na pewno nie i ze tak jest oryginalnie w projekcie Ma konstultowac z konstruktorem czy da sie przeprojektowac konstrukcje tak by zmienic /zmniejszyc ich ilosc. Niestety nie zdecydujemy sie na ten projekt, jesli nie bedzie mozna zmienic wymiarow okien, bo duze przeszklenia to jest cos na czym nam bardzo zalezy. I wtedy chyba bede musiala sie zdecydowac na projekt indywidualny wzorowany na HG03 bo nic innego bliskiego idealu jakim jest HG03 nie znalazlam Wszystko wyjasni sie po weekendzie mam nadzieje.
    Co do korytarza to racja, zapisze sobie, plytki na podloge tez sa w wymiarach 60x60 czy 120x60 bedzie latwiej
    A czemu zdecydowalibyscie sie na dzialowki 12?
    Wy zrezygnowaliscie z tej "pergoli" nad tarasem, ktora jest w projekcie. Mi sie ona podoba ale obawiam sie o koszty, Taniej chyba wyjdzie cos pozniej dobudowac.

  15. #195

    Domyślnie

    Cytat Napisał silentenigma Zobacz post
    Dziekuje Ci za szczegolowa odpowiedz.
    My sie ciagle zastanawiamy. Rozmawialam z architekt ktora mialaby adaptowac projekt i po zobaczeniu ilosci slupow spytalala czy dom jest budowany na szkodach gorniczych Odp, ze na pewno nie i ze tak jest oryginalnie w projekcie Ma konstultowac z konstruktorem czy da sie przeprojektowac konstrukcje tak by zmienic /zmniejszyc ich ilosc. Niestety nie zdecydujemy sie na ten projekt, jesli nie bedzie mozna zmienic wymiarow okien, bo duze przeszklenia to jest cos na czym nam bardzo zalezy. I wtedy chyba bede musiala sie zdecydowac na projekt indywidualny wzorowany na HG03 bo nic innego bliskiego idealu jakim jest HG03 nie znalazlam Wszystko wyjasni sie po weekendzie mam nadzieje.
    Co do korytarza to racja, zapisze sobie, plytki na podloge tez sa w wymiarach 60x60 czy 120x60 bedzie latwiej
    A czemu zdecydowalibyscie sie na dzialowki 12?
    Wy zrezygnowaliscie z tej "pergoli" nad tarasem, ktora jest w projekcie. Mi sie ona podoba ale obawiam sie o koszty, Taniej chyba wyjdzie cos pozniej dobudowac.
    Nie bardzo rozumiem aż takiego nacisku na zmniejszenie ilości tych słupów. Pod względem kosztów to tak jak szybko policzyłem 0,126m3 betonu za jedną sztukę plus zbrojenia 4 pręty i jakieś deski bądź OSB na szalunki. Czy to dużo? Wychodzi w materiale jakieś 100zł max za jeden trzpień. Czy warto sobie tym tyłek zaprzątać? Na innych rzeczach jest się więcej w stanie zaoszczędzić
    Na korytarz będą lądowały płytki CERRAD softcement ( wymiary 59,8x59,8 )
    W projekcie działówki były z 10cm silikatów, my ze względu na ciężką - wręcz niemożliwą dostępność, zdecydowaliśmy się na 8cm silikaty. Problem występuje przy robieniu otworów pod puszki podtynkowe. Łatwo przewiercić się na wylot
    Taras/pergola będzie robiona w późniejszym etapie. Na tą chwilę szukamy wszelakich inspiracji. sposobu wykonania itp
    Ostatnio edytowane przez DITMAG ; 12-06-2020 o 22:36

  16. #196

    Domyślnie

    Tu nie chodzi o koszt tylko o to ze slupy stoja tam gdzie jak chce miec okna Chce polaczyc 2 okna w salonie w 1 duze 4m ale posrodku jest slup. Podobnie na scianie szczytowej,gdzie jest drugie okno w salonie. Chcialabym tam dac fixa 4m. i tez przeszkadza slup.
    Nie wiem jak z innymi oknami, bo chce tez powiekszyc okna w pokojach dzieci do 120cm szerokosci i dodac okna na elewacji frontowej w lazience i naroznej sypialni i podobnie, nie wiem czy nie wejde w kolizje ze slupem.
    Co do tarasu to bede obserwowac

  17. #197
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.313
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał DITMAG Zobacz post
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20200607_172324700.jpg
Wyświetleń:	115
Rozmiar:	75,2 KB
ID:	444968

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20200607_172335379.jpg
Wyświetleń:	126
Rozmiar:	69,3 KB
ID:	444969

    Maskownice nijak mają się do płytek.
    Nie wystarczy włożyć odwrotnie tej czerwonej wkładki? Albo tego metalowego modułu do czerwonej wkładki?

  18. #198

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Nie wystarczy włożyć odwrotnie tej czerwonej wkładki? Albo tego metalowego modułu do czerwonej wkładki?
    Nie pasowała śrubka w miejsce gwintu. Okazało się, że panel przedni jest od gotowych modułów ethernetowych a do takich jak ja montuje muszę mieć inne.

    Silenenigma weź proszę jeszcze pod uwagę fakt, że okna HS są oknami o dwukrotnie szerszym profilu. Okno przesuwne w naszym przypadku ma około 19cm a reszta okien coś koło 8cm. Być może wystarczyłoby zrobić trzpień w narożniku i wylać długie nadproża nad okna. Być może bo nijak nie jestem konstruktorem i się na tym nie znam

  19. #199

    Domyślnie

    Wczoraj ekipa od sufitów dzwoni czy mogą od rana działać? Jasne że możecie
    Wypiliśmy kawę, ustaliliśmy wysokości i zaczęli działać pierwszy pokój

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20200613_124014233.jpg
Wyświetleń:	140
Rozmiar:	78,6 KB
ID:	445170

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20200613_124017427.jpg
Wyświetleń:	93
Rozmiar:	85,6 KB
ID:	445171

    Płyty KG wybrali Knaufa (1,2x2,6m), zielone do łazienek i kuchni a białe do reszty pokoi.

    Udało się dziś także dorzucić jeden przewód do kamery zewnętrznej oraz uziemienie do żaluzji (niestety przy sterowaniu ręcznym należało położyć kabel 4 żyłowy a mi się ubzdurało coś i położyłem 3 żyłowy).

  20. #200

    Domyślnie

    Cytat Napisał silentenigma Zobacz post
    Dziekuje Ci za szczegolowa odpowiedz.
    My sie ciagle zastanawiamy. Rozmawialam z architekt ktora mialaby adaptowac projekt i po zobaczeniu ilosci slupow spytalala czy dom jest budowany na szkodach gorniczych Odp, ze na pewno nie i ze tak jest oryginalnie w projekcie Ma konstultowac z konstruktorem czy da sie przeprojektowac konstrukcje tak by zmienic /zmniejszyc ich ilosc. Niestety nie zdecydujemy sie na ten projekt, jesli nie bedzie mozna zmienic wymiarow okien, bo duze przeszklenia to jest cos na czym nam bardzo zalezy. I wtedy chyba bede musiala sie zdecydowac na projekt indywidualny wzorowany na HG03 bo nic innego bliskiego idealu jakim jest HG03 nie znalazlam Wszystko wyjasni sie po weekendzie mam nadzieje.
    Co do korytarza to racja, zapisze sobie, plytki na podloge tez sa w wymiarach 60x60 czy 120x60 bedzie latwiej
    A czemu zdecydowalibyscie sie na dzialowki 12?
    Wy zrezygnowaliscie z tej "pergoli" nad tarasem, ktora jest w projekcie. Mi sie ona podoba ale obawiam sie o koszty, Taniej chyba wyjdzie cos pozniej dobudowac.
    Jeśli rozważasz dom z dużymi przeszkleniami warto już na wstępnym etapie projektowania domu mniej więcej zaplanować wielkość i wysokość okien i poprosić o orientacyjną wycenę np. w dwóch salonach. Nasi znajomi zapłacili za wszystkie okna kilkanaście tysięcy budując dom o powierzchni 120 metrów, przy czym równie dobrze za jedno przeszklenie hst w okolicy 4 metrów nalezy wyłożyć tyle samo.

    W naszym projekcie zdecydowaliśmy się na szerokość korytarza 120 właśnie ze względu na wymiar kafli, a dobrze wiedzieć że również jest to dobry wybór ze względu na płyty gk
    Ostatnio edytowane przez Gabriela2404 ; 15-06-2020 o 09:39

Strona 10 z 14

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony