dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Budowa przed podziałem działek

    Witam wszystkich serdecznie,

    Sprawa wygląda następująco:
    - działka(pole) 4,4ha z domem rodzinnym
    - zamiar budowy na wydzielonej z tego pola działce 20 arów
    - wniosek o warunki zabudowy złożony kilka tygodni temu(czeka się około 6mc)

    Jak zdążyłem się zorientować od strony prawnej będzie to wyglądać po kolei tak:
    - uzyskanie warunków zabudowy
    - podział działek u geodety
    - notariusz - przekazanie działki pod budowę
    - sporządzenie MDCP
    - uzyskanie PnB

    Wniosek o WZ został złożony na przyszłego właściciela domu i działki budowlanej(syn). Czy jest sens / jak bardzo by to przyspieszyło / czy jest szansa na rozpoczęcie budowy po nowym roku gdyby(jakoś) udało się zmienić wniosek o warunki zabudowy na ojca, rozpocząć budowę na niego potem podzielić działkę z domem i przekazać działkę z domem przed zakończeniem budowy. W takim przypadku MDCP można by już zamówić i miałbym ją praktycznie z WZ? Potem tylko PnB. Czy rodzi to jakieś konsekwencje, o których nie wiem(poza pakowaniem pieniędzy na nie swoją budowę i ewentualnym brakiem zgody na przekazanie).

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    Przed podziałem budynek musi być na mapie (pryszcz), a budowa musi być zakończona. MDCP to miesiąc, o ile jest wyjaśniony temat granic.

    WZ są na konkretny numer działki.
    Ostatnio edytowane przez Bertha ; 17-09-2019 o 17:16 Powód: WZ...

  3. #3

    Domyślnie

    W takim razie nic nie stoi na przeszkodzie aby teraz zlecić wykonanie MDCP, spisać umowę użyczenia działki pod budowę u notariusza(aby syn mógł być inwestorem), uzyskać pozwolenie na budowę i ją zacząć. Czy teoretycznie mogę się jakoś zabezpieczyć umową aby mieć pewność co do przekazania budynku po zakończeniu budowy?

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    Możesz dopisać syna do działu II KW i będzie współwlaścicielem. Jeśli coś ma pójść nie tak, to raczej bez różnicy, chyba że jest żonaty i/lub posiada progeniturę to wtedy użyczenie jest bezpieczniejsze.

  5. #5

    Domyślnie

    Ok dzięki wielkie, jeszcze jedno pytanie czy "bezpiecznie" będzie iść do projektanta adaptującego, który również wydaje WZ? Można by jakoś pogadać z prośbą o przyspieszenie WZ. Czy lepiej jednak szukać innego, czym się kierować, czy mogę trafić na projektanta, którego starostwo może traktować "inaczej" czy nie ma takiej możliwości.

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    Chodzi o działkę na wschód od Bugu? Zagranicznych obyczajów nie znam.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony