dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Zmiana w projekcie instalacji gazowej wewnętrznej

    Witam.
    Dom, który kupiłem miał w projekcie założenie ogrzewania gazowego ziemnego. Otóż kilka lat już dom stoi, i przez kolejne lata nie zpaowiada się, że położą nitkę z gazem, wiec zdecydowałem się na gaz z butli. Projekt już mam na instalację butli oraz instalacje wewnętrzną. Różnica jest tylko w wentylacji kotłowni. brak kratki w podłodze. miejsce pieca, instalacja wewnętrzna w kotłowni jest to samo. Czy muszę mieć od nowa kierownika od gazu czy wystarczy, że kierownik budowy zaakceptuje zmiany?Pozdrawiam.

  2. #2

    Domyślnie

    Mam nadzieję, że Twoja kotłownia jest powyżej terenu.

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.616

    Domyślnie

    Masz pozwolenie na budowę instalacji wewnętrznej?
    Wystąpiłeś do starostwa ze zgłoszeniem instalacji zewnętrznej?

  4. #4

    Domyślnie

    Budynek bez piwnicy.
    W starostwie zlożone zgłoszenie o instalację zewnętrzną.
    Wystąpiłem o pozwolenie. Nic nie powiedzieli czy musi być jeszcze kierownik od gazu czy wystarczy, że projekt chalupy zakładał już instalację gazowąa zmiana dotyczy wentylacji takiej kotłowni.

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.616

    Domyślnie

    Złożenie projektu na instalację zewnętrzną = temat zamknięty.
    Pozostała instalacja wewnętrzna.
    Rozumiem, że budynek nie jest odebrany, bo wystąpiłeś o pozwolenie na budowę instalacji wewnętrznej dostosowanej do propanu, mimo już posiadanego pozwolenia ja budowę instalacji na gaz ziemny, a sama instalacja nie jest wykonana.
    Zatem po uzyskaniu pozwolenia na budowę zgłaszasz w nadzorze rozpoczęcie robót składając jednocześnie papiery kierownika budowy z uprawnieniami gazowymi i jego oświadczeniem o podjęciu się nadzoru, pobierasz dodatkowy dziennik budowy. Ten dziennik dołączasz do dziennika głównego i ... wszystko. Tyle przepisy Niestety.

    PS.
    Jeśli instalacja na gaz ziemny była już wykonana i nie było zmian w przebiegu instalacji, średnicy przewodów gazowych, a tylko zmieniona wentylacja, powinien starczyć obecny kierownik budowy, Jeśli masz już wpis o odbiorze instalacji na gaz ziemny. Zapytaj obecnego kierownika, czy podpisze i ewentualnie w starostwie czy przyjmą tak wypełniony dziennik budowy
    Ostatnio edytowane przez Greengaz ; 22-09-2019 o 13:03

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Loleks Zobacz post
    Witam.
    Dom, który kupiłem miał w projekcie założenie ogrzewania gazowego ziemnego. Otóż kilka lat już dom stoi, i przez kolejne lata nie zpaowiada się, że położą nitkę z gazem, wiec zdecydowałem się na gaz z butli. Projekt już mam na instalację butli oraz instalacje wewnętrzną. Różnica jest tylko w wentylacji kotłowni. brak kratki w podłodze. miejsce pieca, instalacja wewnętrzna w kotłowni jest to samo. Czy muszę mieć od nowa kierownika od gazu czy wystarczy, że kierownik budowy zaakceptuje zmiany?Pozdrawiam.
    Nie instaluj gazu. Szczególnie tego z butli, przede wszystkim bardzo drogo takie ogrzewania . Popatrz ile do tego formalności problemów it itd. Do nowego domu to poma ciepła. Zainstalujesz pewnie w podobnej cenie, a koszty ogrzewania i CWU dużo tańsze. Do tego w przyszłości jak będzie kasa to dołożysz PV i masz dom praktycznie bez rachunków. Przemyśl. Zobacz ilu teraz ludzi tak robi. To jest najlepsze rozwiązanie, a jakiś gaz, szczególnie taki z butli.
    Pozdrawiam.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony