dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Hydroizolacja łazienki na piętrze

    Witam, zaadoptowałem poddasze w dosyc starym domu na mieszkanie. Chcemy mieć w łazience prysznic bez brodzika,tylko odwodnienie liniowe. Jakiej foli w płynie i innych rozwiązań najlepiej użyć by zapobiec dostaniu się wody piętro nizej?

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    U mnie użyli Mapei Mapelastic, zaprawa dwuskładnikowa. Lepsza niż folia w płynie. Pamiętaj o taśmach narożnych.

  3. #3

    Domyślnie

    A co z gruntowaniem podłoża?

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Trzeba gruntować pod mapelastic.

  5. #5
    plasticfun
    Guest
    plasticfun

    Domyślnie

    Witam.
    Ja polecam płynną powłoka uszczelniająca PCI Lastogum gotowa masa w wiaderku.
    Do tego grunt PCI Gisogrund.Miałem z tym do czynienia ,łatwa aplikacja,szybkie schnięcie.Można śmiało dawać na ogrzewanie podłogowe.Trochę kosztuje ,ale za jakość się płaci.Jak napisał kolega powyżej pamiętać o taśmach narożnych.

  6. #6

    Domyślnie

    W zupełności wystarczy Mapegum WPS. Gruntowanie, taśma i mankiety w narożnikach, dwie warstwy i można zapomnieć o tym że masz odpływ liniowy.
    Dom z poddaszem 220 m2 po podłogach, ok. 550m3 w tym garaż 30m2 nieogrzewany. Thermopor 30 cm + styro 15 cm 0,031, podłoga styro 12 cm 0,037, skosy żelbetowe - styro25 cm 0,037, sufit styro 25 cm 0,037. OZC 8,2 kW dla -20/22. 100% podłogówki, PC Samsung EHS 12 kW monoblok, reku Izzifast 300 ERV.
    PV 8.97 kWp na dachu z orientacją południową z Sofar Solar 8.8 ktl-x

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony