dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Osadzenie drzwi w komórkach lokatorskich. Zastrzeżenia.

    Cześć,

    Wczoraj byłem na odbiorze mieszkania w tym komórki lokatorskiej, którą było trzeba kupić razem z mieszkaniem. Nie będę nadmieniać, że cena dość sroga jak na 3.71 m2 w takim standardzie.

    Rozumiem, że przepisy PPOŻ mówią zapewne o wentylacji w komórkach lokatorskich oraz innych aspektach. Ale osadzenie drzwi jest lekko mówiąc śmieszne.

    Drzwi oraz ościeżnica i elementy mocujące są wykonane z lekkiego metalu. Rzekłbym, że aluminium jest wytrzymalsze. O ile nie mam zastrzeżeń do samych drzwi w ramach przepisów PPOŻ, które chyba obowiązują w całym pomieszczeniu? To mocowanie ościeżnicy, która wykonana jest z cienkiego słupka wykręconego na każdą stronę oraz przymocowanie go do ściany za pomocą kątowników o grubości 2 mm jest przesadą. Osoba, która była od dewelopera stwierdziła, że taki mają standard drzwi. Ale ja nie o drzwiach, a mocowaniu drzwi. Wystarczy przycisnąć palcem dany element i wszystko się wykrzywia. Czy są jakieś standardy mówiące coś więcej o komórkach lokatorskich oraz mocowaniu drzwi? Przecież zamykając takie drzwi na kłódkę po pewnym czasie wszystko wypadnie. Ponadto zauważyłem, że inny lokatorzy mają już załatane dziury między słupkiem, a ścianą. Kolor farby wskazuje, że to deweloper.

    Niestety kobieta, która nam się trafiła ewidentnie mówi NIE, NIE, taki mamy standard. Zapisała to w protokóle ale stwierdziła, że i tak to odrzuci. Za wszelką pomoc i wskazówki będę wdzięczny bo okazało się, że komórka lokatorska to największy problem.


  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Kup sobie nowe, lepsze i po sprawie. Nie ma norm. Drzwi mają się otwierać i zamykać. Lepsze wrażenia dodatkowo kosztują.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  3. #3

    Domyślnie

    Mam kupić drzwi i zamontować na piętrze, które będzie należeć do wspólnoty? Mam wymieniać drzwi i np. malować ściany na kolor taki jak mi się podoba w pomieszczeniu gdzie każdy ma takie samo prawo?

    Znasz pojęcie etyka budowlana, organoleptycznie widać, że coś jest spieprzone, a gdy jeszcze sprawdzi się pomiary to okaże się, że ościeżnica leci jak jej się podoba. Pomijam fakt, że ta ościeżnica jest z "papiery".

    To jest odwiedź?

    "poprawić mocowanie drzwi w komórce lokatorskiej – Drzwi do komórek lokatorskich zostały osadzone i wykonane zgodnie ze standardem, nie zostanie to zmienione. " Nie drzwi nie są osadzone poprawnie. Choćby dlatego, że są krzywe.

  4. #4

    Domyślnie

    Po za tym z tego co kojarzę to mocowanie drzwi ma margines błędu na poziomie 2 mm na 100 cm, a nie 20-30 mm na 100 cm albo nawet mniej (w tym przypadku).

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony