dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 22
  1. #1

    Domyślnie Przeciekające drzwi zewnętrzne

    Witam
    Zamontowałem na działce drzwi zewnętrze metalowe. Wszystko działa jak należy jednak dziś zauważyłem jeden problem. Wczoraj padał ulewny deszcz i musiał mocno zacinać w stronę drzwi. Dziś gdy byłem na działce okazało się ze posadzka za drzwiami jest mokra. Musiała woda jakoś przejść między progiem a drzwiami.
    Czy jesteście w stanie podpowiedzieć mi co zrobić żeby to się nie powtórzyło?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.265
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Switala18 Zobacz post
    Musiała woda jakoś przejść między progiem a drzwiami.
    Czy jesteście w stanie podpowiedzieć mi co zrobić żeby to się nie powtórzyło?
    Najpierw musisz się upewnić, którędy się przesączyło/przelało. Drzwi można podregulować, jak uszczelka nie przylega. Gorzej, jak łączenie futryny z murem nie jest skutecznie uszczelnione. Wrzuć fotki z montażu.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Drzwi otwierają się na zewnątrz czy do środka?

  4. #4

    Domyślnie

    Drzwi otwierają się do środka wydaje mi się ze trosze odchodzą dołem

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Nie mam więcej pytań
    Drzwi są w porządku na 99%
    Nigdy dolną uszczelka nie zatrzymuje w 100% wody
    Deszczowka sciekajac po skrzydle gromadzi się na uszczelkę i po prostu przedostaje się do środka
    Jeszcze niech troszkę silniej powieje...
    Czyj to był pomysł by drzwi otwierały się do środka?

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Należy poprawić montaż. Zrobić lepszy docisk. Zamontować okapnik do skrzydła. A i tak nie będzie pełnej szczelności.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Nie będzie. Dlatego pytam kto wpadł na pomysł by drzwi wejściowe do domu zrobić otwierane do środka? Mimo wszystko wątpię by był to pomysł projektanta
    Do środka można sobie zrobić w bloku ale nie we własnej chałupie bo problem zawsze bedzie

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Należy poprawić montaż. Zrobić lepszy docisk. Zamontować okapnik do skrzydła. A i tak nie będzie pełnej szczelności.
    Co masz na myśli poprawić montaż?
    Nad okapnikiem tez myślałem i wydaje mi się ze mógł by pomóc

  9. #9
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    samotnik

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    895

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko Zobacz post
    Nie będzie. Dlatego pytam kto wpadł na pomysł by drzwi wejściowe do domu zrobić otwierane do środka?
    Oczywiście, lepiej zrobić na zewnątrz i ubierać buty (a w zimie to i kurtkę) żeby otworzyć drzwi...

    Trzeba zrobić po prostu sensowne zadaszenie przy wejściu. Ja mam naprawdę niewielki nawis połaci dachowej, i to wysoko, a wystarcza, żeby drzwi nie były mokre. Raz jeden widziałem mokre, po ekstremalnej burzy...

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Poprawić montaż, czyli tak, by dokładnie dociskały. Szczególnie przy progu. O ile te drzwi mogą lepiej dociskać...

    Dobre drzwi mają odpowiednio wyprofilowane doły skrzydeł i dobrane progi by nacinający deszcz spływał na zewnątrz. Niestety - większość drzwi metalowych to prostota nie nadająca się na zewnątrz. "Okapnik" też nie będzie w pełni skuteczny, ale zawsze cokolwiek poprawi.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cytat Napisał samotnik Zobacz post
    Oczywiście, lepiej zrobić na zewnątrz i ubierać buty (a w zimie to i kurtkę) żeby otworzyć drzwi......
    ???? Ciekawe i w sumie zastanawiam się o co chodzi z tym ubieraniem ?

    Okapnik jedynie spowoduje że woda sciakajaca po drzwiach zostanie odprowadzona za próg gdzie....

    Gdzie...przewaznie niie ma stopnia tylko od razu wykończenia podestu przed domem bo przecież o próg nawet 2 cm można się dotknąć i zabic

    Gdzie....W naszym klimacie deszczom towarzyszą wiatry i to z roku na rok coraz silniejsze

    Gdzie....wiatr pcha wodę z podestu wprost na próg przeważnie jak najniższy i nawet w drzwiach z wyższej półki możliwość przeciekana instnieje

    Gdzie....wiatr wpycha skrzydło do środka powodując zmniejszenie docisku uszczelek

    Gdzie....większość Inwestorów z oferty na rynku wybiera estetyczną tanioche warta swej ceny w każdym aspekcie

    Gdzie...doświadczenia zeszlych pokoleń, ukształtowane w naszym klimacie ma się w d.... I wiatrolap i sien to zapomniane rozwiazanie. Może gdyby ciagle były zimy jak za dawnych lat ludziom nie przychodziloby do głowy rezygnować z tego dobrodziekstwa

    Ten kto ma drzwi otwierane do środka musi się liczyć z tym że czasem lub nagminnie woda będzie przy progu....ale od srodka

  12. #12
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    samotnik

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    895

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko Zobacz post
    ???? Ciekawe i w sumie zastanawiam się o co chodzi z tym ubieraniem ?
    Wieszając się jedną ręką na ościeżnicy jestem w stanie otworzyć skrzydło szerokości 100cm o jakieś 45 stopni. Jeśli mam puścić klamkę, to muszę potem zrobić krok na zewnątrz, żeby drzwi złapać i zamknąć. Brudzę stopę, jest mi zimno, na skrzydło pada deszcz (także od wewnętrznej strony), wiatr je wyrywa i obija o ościeże, ścianę, ogranicznik, czy co tam jest.

    Naprawdę lepiej zrobić (no, z reguły trzeba to już przewidzieć na etapie projektu, przyznaję) skuteczne zadaszenie i otwierać drzwi do środka.

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.265
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał samotnik Zobacz post
    Naprawdę lepiej zrobić (no, z reguły trzeba to już przewidzieć na etapie projektu, przyznaję) skuteczne zadaszenie i otwierać drzwi do środka.
    Jakich wad otwierania na zewnątrz nie rozwiązuje to zadaszenie?

    Otwieranie do środka wymusza za to większy wiatrołap, żeby przy tej samej liczbie gości dał się zamknąć drzwi. I napór wiatru rozszczelnia drzwi - przy otwieraniu na zewnątrz dociska i uszczelnia.

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Więc skoro był to Twój świadomy wybór to teraz cierp

  15. #15
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Grabicak
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Grabice
    Kod pocztowy
    66-620
    Posty
    215

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko Zobacz post
    Czyj to był pomysł by drzwi otwierały się do środka?
    Jarek, 90% drzwi na rynku niemieckim otwiera się do środka i jakoś klienci do mnie nie wydzwaniają że woda leje się do środka. Wystarczy mieś odpowiedni produkt i montaż.

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cytat Napisał Grabicak Zobacz post
    Jarek, 90% drzwi na rynku niemieckim otwiera się do środka i jakoś klienci do mnie nie wydzwaniają że woda leje się do środka. Wystarczy mieś odpowiedni produkt i montaż.
    Jakoś tych 90% nie zauważyłem przynajmniej w rejonie Stuttgartu
    Zacznijmy od tego - drzwi a drzwi
    Masz marketowa tanioche przez sredniakoww plus górna półkę gdzie ani razu nie słyszałem o takich problemach
    Kolejna rzecz a jest wbrew pozorom montaż a dokładniej pozycjonowanie progu względem poziomu posadzki wewnątrz jak i przede wszystkim na zewnątrz- to jest bardzo istotne w przypadku drzwi otwieranych na zewnątrz
    Kolejna sprawa jest otoczenie drzwi
    Na całość trzeba spojrzeć kompleksowo bo np. okaże się że drzwi są w porządku i spełniają wymagania zawarte w DWU a reszta prac powoduje że to po prostu szajs

  17. #17

    Domyślnie

    Tandetnie masz zamontowane - sam to robiles? Jesli nie zwroc sie do wykonawcy z reklamacja

  18. #18

    Domyślnie

    Cześć,

    mam podobny problem. Drzwi zamontowane do wewnątrz. Próg skonstruowany w taki sposób, że nie ma opcji że nie będzie przeciekać przy zacinaniu. Dom od dewelopera. Zgłaszałem mu już problem, to zaproponował montaż okapnika... Ale po 1 - wydaje mi się, że i tak to całkowicie nie wyeliminuje problemu (woda wciąż może zaciekać np przy bocznych uszczelkach, a po 2 - wydaje mi się to strasznie tandetne, nieestetyczne i nie chciałbym pudrować partactwa dewelopera.

    Czy Waszym zdaniem zasadne jest domaganie się od dewelopera ponownego montażu drzwi?

  19. #19
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Domagać się możesz, ale nie widzę podstaw.
    Drzwi otwierane do wewnątrz tak mają (temat często wraca nawet na tym forum). Producenci zwykle zalecają/wymagają w tej sytuacji owego okapnika. Jak zauważyłeś, prezentuje się tak sobie, w zależności od drzwi lepiej lub gorzej będzie spełniał swoją rolę. Istotne jest także zadaszenie nad drzwiami. Może ten kierunek będzie lepszy?

    Ponowny montaż nic nie da. Jedynie lepsze drzwi. Ale zanim je wybierzesz i dopłacisz do standardu dewelopera sprawdź ich wodoszczelność. Dobrzy producenci publikują odpowiednie dokumenty na stronie, z tym że można się czasem zdziwić - nawet super grube ciepłe drzwi potrafią mieć żenująco niski parametr wodoszczelności.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  20. #20

    Domyślnie

    Finlandia: dziękuję za odpowiedź

    Temat jest dla mnie swieży, bo wróciłem do niego dopiero po wczorajszej ulewie. Chodzi o te drzwi:
    https://www.obi.pl/drzwi-zewnetrzne/...-90p/p/6266720

    1. Dzisiaj dostalem odpowiedź od producenta. Twierdzi, że "Drzwi Onyks są drzwiami zewnętrznymi i powinny zostać zamontowane jako otwierane na zewnątrz. Natomiast w Pana przypadku drzwi zostały zamontowane do wewnątrz pomieszczenia co powoduje przedostawanie się wody podczas intensywnych opadów deszczu .". W samej instrukcji nie jest to nigdzie jednak wprost napisane. Jest informacja, że mogą być stosowane jako drzwi zewnętrzne, ale nie ma infromacji o kierunku otwierania.
    2. W instrukcji jest natomiast wzmianka "W przypadku zastosowania jako drzwi zewnętrzne, drzwi muszą być chronione przed bezpośrednimi
    opadami deszczu daszkiem lub podcieniem ochronnym", czego deweloper nie zapewnił. Drzwi są w delikatnej wnęce, ale nie ma podcienia ani daszku.
    3. Kluczowe w ewentualnym sporze z deweloper - zajrzałem w dokumenty i na projekcie drzwi są zaznaczone jako otwierane na zewnątrz...

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony