dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    hipodrom

    Zarejestrowany
    Aug 2019
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    328
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie Warunki zabudowy + decyzja środowiskowa + karta przedsięwzięcia...

    Będę remontował stary domek parterowy. Rozmawiałem wstępnie z architektem i powiedział,*że potrzebuje warunków zabudowy by określić skalę rozbudowy. Nie wiadomo jeszcze, czy architekt zaproponuje rozbudowę w górę, w bok, a może jakoś tak poprzestawia układ pomieszczeń, że wcale nie będzie rozbudowy, jedynie wybicie nowych okien, zmiana głównego wejścia do domu.

    Tak czy inaczej, do każdej z tych rzeczy będę potrzebował przynajmniej zgłoszenia robót budowlanych i projektu. Czyli potrzebuję WZ, a do tego decyzji środowiskowej z kartą przedsięwzięcia.... i koło się zamyka?

    Mam wrażenie, że jestem w typowym problemie jajko - kura.

    Co powinienem wpisać w tej karcie? Czy gdzieś znajdę przykładową?

    Mam dodatkowe trzy obawy
    1. Obecnie dom jest ogrzewany jedynie elektryczne. Zdaje się, że od 1 stycznia 2017 weszły przepisy, które tego zabraniają Chyba, że ma się niski współczynnik EP, ale u mnie nie ma takiej szansy.
    2. Dom podpięty jest od 50 lat do "szamba ekologicznego", które częściowo wpuszcza ścieki w grunt. Oczywiście papieru na to żadnego już nie ma (a może nigdy nie było). Czy teraz, gdy zaczną urzędy sprawdzać wszystko, możliwe że mi tego zabronią i będę musiał remontować całe szambo?
    3. Dom nie posiada projektu budowlanego. Jak dobrze rozumiem, architekt będzie musiał wykonać dwa projekty : jeden inwentaryzacyjny (stan obecny) i drugi z planowanymi zmianami?

    Dzięki z góry

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.946

    Domyślnie

    1. - bez obaw : dla " przebudowy " nie potrzeba wykonywać Charakterystyki energetycznej obiektu, jedynie spełnić wymagania dot. izolacyjności przegród budowlanych
    2. - możliwe
    3. - tak to jest przy przebudowach : inwentaryzacja stanu istniejącego + projekt budowlany pokazujący stan istniejący / zmiany projektowe / stan docelowy przebudowy obiektu ( po "drodze" jeszcze Opinia lub Ekspertyza techniczna )
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony