dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1

    Domyślnie Zamontowane okno że złym podziałem - porozumienie

    Witajcie.
    Zamówiłem nowe okno pcv zamiast istniejącego 15-letniego.
    Nie byłem przy montażu, bo wszystko było mierzone i uzgodnione.
    Gdy wróciłem do domu, a montaż był skończony okazało się, że firma zamontowała okno z niewłaściwym podziałem niz istniejący w bloku (w pionie).
    W grę wchodzi opcja, przesunięcia słupka, zaślepienia otworów twardym woskiem, wymiany uszczelki i wstawienia nowych skrzydeł.
    Druga opcja to forma umowy/porozumienia na zasadzie, że jeśli spółdzielnia się przywali i karze wymienić okno to firma, która montowała to okno wymienione je natychmiast, bez zastrzeżeń na własny koszt

    Co byście zrobili i jeśli opcja nr 2 to ma ktoś z Was szablon takiej umowy? W takich sprawach istotne, aby nie pominąć jakiego szczegółu i nie mieć problemu w przyszłości.
    Ktoś przerabiał taki problem?

  2. #2
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    grv

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Mała Nieszawka
    Kod pocztowy
    87-103
    Posty
    417

    Domyślnie

    Tylko wymiana całego okna na zgodne z zamówieniem. Przy opcji 2 za pól roku firmy nie ma, a ty zostaniesz bez okna i z dodatkowymi kosztami wymiany.
    Projekt TK44 piętrowy, 153m2 pow. użytk., pow. netto 182 m2; ściany Porotherm, Polstyr 15cm 0,38; podłoga EPS100 17cm 0,38; strych Isover 0,41 30cm; dachówka Roben; kocioł Buderus GB072 14kW + RC300 + pogodówka + termostaty Salus + głowice Salus, Galmet 140l.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Tak naprawdę zależy od wielkości przesunięcia i czy wogole warto sobie głowę tym zawracać
    Wystarczy spojrzeć na bloki - wolna amerykanka pod każdym względem....czasem także koloru okien
    Możesz wystosować pismo do wspólnoty zamieszczając zdjęcie elewacji że swoim i innych oknami- poznasz ich stanowisko i wtedy podejmij decyzję
    Każde tego typu przeróbki są możliwe ale...powiem tak...tyle z tym p... że lepiej wykonać nowe okno zwłaszcza że i tak trzeba wykonać nowe skrzydła a tym samym nowe szyby i okucia

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał grv Zobacz post
    Tylko wymiana całego okna na zgodne z zamówieniem. Przy opcji 2 za pól roku firmy nie ma, a ty zostaniesz bez okna i z dodatkowymi kosztami wymiany.
    A co jeśli jest zgodne z umową? Podział nie "urodził się" w trakcie montażu, a pomiaru i podpisania umowy. Bardzo często mam życzenia Inwestorów świadomie łamiące istniejący układ podziałów. Czasem na 4 piętra każde jest inne
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  5. #5

    Domyślnie

    Pomiar robiła firma.
    Na wycenie były parametry i miniaturowe szkice, ale z dopiskiem "z dostosowaniem do istniejącego modelu".
    Wymiana całego okna nie wchodzi w grę ponieważ po wymianie rozpocząłem remont pokoju i byłby problem z terminami. Jeśli już to przesunięcie słupka i wymiana skrzydeł oraz uszczelki.
    Firma istnieje długo i teoretycznie jeszcze będzie istniała.
    W praktyce jako klient mogę zamówić okno jakie mi się podoba, tzn. może być nawet bez podziału i nieotwierane, a firma może mi je sprzedać, ale nie ma prawa takie zamontować i muszę zrobić to samodzielnie. Firma montująca musi pilnować podziału itp. ponieważ obowiązują tzw. prawa autorskie dla danego budynku.

    Dochodzi jeszcze taki subiektywny element, jak to, że światło wpada inaczej do pomieszczenia i środkowe skrzydło zostało zmniejszone więc widok jest inny.
    Na osiedlu mamy wolną amerykankę, ale z tej strony bloku wszystkie okna są prawidłowe.
    Przed spółdzielnią się nie wytłumaczę i nie chciałbym do nich pisać, bo to będzie przysłowiowy kij w mrowisko.
    Firmę prowadzi 2 moich znajomych i chciałbym załatwić to po ludzku i nie robić im kosztów, a z drugiej strony może być tak, że skoro mam miękkie serce to będę musiał mieć twardy tyłek i zostanę z kosztami.

    Chodzi o 3 skrzydła od lewej strony...

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot_20190912-081237.jpg
Wyświetleń:	70
Rozmiar:	7,5 KB
ID:	434786
    Ostatnio edytowane przez Chicken77 ; 19-09-2019 o 08:16

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Jest to wykonalne o czym już wiesz....skoro mrowiska nie chcesz ruszać to nowe skrzydła...przesunąć słupki i chwacit

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Wygląda słabo.
    Osobiście w takiej sytuacji nie robiłbym problemu a juz tym bardziej znajomemu.. zapadł bym się pod ziemię ze wstydu.
    Inna sprawa - nie montowałbym okna widząc ten błąd.

    Szablon umowy legalizującej błąd ? chyba żartujesz. Jeśli chcesz im darować to niech napiszą na fakturze że się zobowiązują do wymiany okna w terminie...
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Fin dobrze wiesz że jak ma być wpadka to zawsze u znajomych bądź rodziny

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Wygląda słabo.
    Osobiście w takiej sytuacji nie robiłbym problemu a juz tym bardziej znajomemu.. zapadł bym się pod ziemię ze wstydu.
    Inna sprawa - nie montowałbym okna widząc ten błąd.

    Szablon umowy legalizującej błąd ? chyba żartujesz. Jeśli chcesz im darować to niech napiszą na fakturze że się zobowiązują do wymiany okna w terminie...
    Ze wstydu to powinna się zapaść pod ziemię firma montująca. Czego się mam wstydzić?!? Za darmo tego nie robili.
    Przy montażu nie było mnie w domu ponieważ musiałem być w pracy.
    Przyjechałem, jak było gotowe więc postawiono mnie przed faktem dokonanym.
    Pomysł z wpisem na fakturze dość sensowny, chociaż u nich zostanie kopia bez wpisanej daty.
    Co do szablonu to nie chodzi o legalizację błędu tylko o to, że gdy się spółdzielnia przywali za np.3 lata to wyciągnę papier i wymienią mi te skrzydła z zachowaniem poprawnego podziału.

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Piszę o wstydzie jaki powinien wykazać wykonawca, nie Inwestor.

    Z drugiej strony - sam nie dalej jak parę dni temu miałem podobną sytuację. Zamówione okna nijak mają się do obecnych podziałów. Klientka zaufała i poszła do pracy. Pozostawiona osoba do "dozorowania" jak zobaczyła podział to mało zawału nie dostała. Nie powiem że ja też..
    Na moja szczęście Inwestorka "tylko" nie poinformowała "dozorczyni" o zmianie planów..
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Piszę o wstydzie jaki powinien wykazać wykonawca, nie Inwestor.

    Z drugiej strony - sam nie dalej jak parę dni temu miałem podobną sytuację. Zamówione okna nijak mają się do obecnych podziałów. Klientka zaufała i poszła do pracy. Pozostawiona osoba do "dozorowania" jak zobaczyła podział to mało zawału nie dostała. Nie powiem że ja też..
    Na moja szczęście Inwestorka "tylko" nie poinformowała "dozorczyni" o zmianie planów..
    Spoko, zwracam honor

    Samo życie z tymi remontami.

    Nie mam pojęcia, jak rozwiązać ten temat. Dylemat i tyle.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony