dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Question Czy to groźne rysy na fundamencie?

    Witam, temat trochę nie związany z budową domu lecz z budową fundamentu pod podnośnik samochodowy. Płyta o wymiarach 400cmx160cmx37cm Beton B37 W8, oraz zbrojenie w postaci siatki. Mam teraz pytanie, od wylania betonu minęły 3 tygodnie, beton pielęgnowałem 14dni, był nonstop wilgotny, bo przykryłem go folią i co drugi dzień go polewałem wodą, Tydzień czasu jest już odkryty, dziś zauważyłem taką "Pajęczynkę" na powierzchni, czy to jest poważne?




  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ironsmith

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Jarocin
    Kod pocztowy
    63-200
    Posty
    576

    Domyślnie

    dont worry pamiętam ten etap u mnie

  3. #3

    Domyślnie

    Nic nie widać interesującego ani niepokojącego.

    Zbrojenie siatką z Biedronki? Wybacz, ale jeśli coś mówisz, to wypada dać konkret.
    Tak mnie ciekawi osobiście, co ludzie wymyślają pod podnośnik i mimo wszystko, to stoi. Oglądałem u kogoś przygotowanie pod podnośnik, do tej pory jestem zdziwiony, że nic się nie dzieje.

  4. #4

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedzi. Przepraszam, że nie podałem konkretów, ale to mój pierwszy fundament w życiu, na co dzień zajmuję się elektryką Siatka skręcona z prętów o średnicy 10mm oczka około 20cm. Też tak myślałem, jeden robi osobne stopy, inni jednolitą płytę o grubościach 20, 30, 40cm i szerokości 1m. W DTR mojego podnośnika właśnie były takie rozmiary, jedynie grubość płyty 20cm.

  5. #5

    Domyślnie

    37 cm płyta, to już jest konkret, sam beton w takim klocku ma swoją stabilność. Jeśli podłoże jest w porządku, to nie powinno nic się dziać.

  6. #6

    Domyślnie

    Mam nadzieję Dzięki jeszcze raz Wam Koledzy za pomoc. Więc teraz czekam na montażystów podnośnika

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony