dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Podłączenie odpływu wody z pralki

    Witam.

    Od kilku miesięcy miałem podłączoną pralkę do odpływu w następujący sposób ( jak na załączonych zdjęciach ) , zauważyłem jednak że gdy woda jest odprowadzana zaczyna przeciekać. Wewnętrzna średnica rury odpływowej ( tej w ścianie ) to 33 mm, natomiast końcówka elementu podłączonego do pralki 31 mm. Jak powinienem to podłączyć aby nie przeciekało , czy miedzy tymi dwoma elementami powinien być jakiś gumowy element poprawiający szczelność ?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0312.jpg
Wyświetleń:	138
Rozmiar:	85,2 KB
ID:	434778   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0313.jpg
Wyświetleń:	99
Rozmiar:	80,3 KB
ID:	434779  

  2. #2

    Domyślnie

    potrzebna uszczelka która widzę już w tym otworze(to czarne). Jak cieknie to kup w markecie nową.
    np. taką https://www.castorama.pl/pierscienie...d-1050957.html


  3. #3

    Domyślnie

    Czy taką uszczelkę umieszcza się bezpośrednio czy stosuje jakieś pakuły/ uszczelniacz ?

  4. #4

    Domyślnie

    Umieszczasz bezpośrednio w tym rowku w tej białej rurze w ścianie. Wcześniej musisz wyjąć tą starą. Posmaruj tylko jakimś płynem do mycia naczyń aby był poślizg przy składaniu. Smarujesz uszczelkę po włożeniu w ten kołnierz.

  5. #5

    Domyślnie

    Zastosowałem taki nowy ,, pierścień uszczelniający 32 ,, mniej , ale nadal przecieka. Zauważyłem ze ten który zastosowałem nie jest jednak wargowy czy to ma znaczenie i spróbować jeszcze kupić wargowy ?

  6. #6

    Domyślnie

    Musi być wargowy, dokładnie taki jaki stosuje się w rurach kanalizacyjnych PCV.

  7. #7

    Domyślnie

    Zastosowałem ten pierścień uszczelniający wargowy 32 mm. Mimo wszystko gdy woda jest odpompowywana z odpływu przecieka. Jak można było by dodatkowo tą uszczelkę uszczelnić ?

  8. #8

    Domyślnie

    Zmontuj to wszystko na uszczelki + silikon .

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony