dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    misiekle1985

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    109

    Domyślnie Zagwostka widoczne poprawki na suficie

    witam
    nowy budynek położony tynk gipsowy twardy było kilka pęknięć przed malowaniem więć zastosowałem w tych miejscach pęknięć gładź wyszlifowałem/zagruntowałekm wszystko i pomalowałem farbą dulux 3 razy wszytsko ok. Teraz zamontowałem żyrandole/lampy led i szlak mnie trafia koło lamp tam gdzie najjaśniejsze światło widać wszystkie poprawki. Jakiś pomysł co z tym zrobić bo ręce opadają wszystko już porobione można się w końcu wprowadzać tu taki klops. Przez dzień tego nie widać Nawet myślałem że to zostawię ale siadam na kanapie zapalam światło i mnie to całe życie będzie wkór... Jakaś farba ze fakturą by tego nie zakumoflowała.?
    Dzięki za podpowiedźi
    Ostatnio edytowane przez misiekle1985 ; 19-09-2019 o 12:49

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Jest taki dodatek
    https://allegro.pl/oferta/dodatek-st...dni-7274412064
    Jak to wygląda? - jak delikatny baranek załamuje światło pokrywa wszystkie takie niedoskonałości i nierówności oraz pęknięcia.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    misiekle1985

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    109

    Domyślnie

    Malować cały sufit ( będzie z 40 metrów) czy tylko wokół lampy i odciąć to taśma?

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Chyba cały - z odcięciem byłoby nieładnie.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  5. #5
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    grv

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Mała Nieszawka
    Kod pocztowy
    87-103
    Posty
    417

    Domyślnie

    W sensie jak widać poprawki ? Nierówności, jaśniejsze miejsca ?
    Projekt TK44 piętrowy, 153m2 pow. użytk., pow. netto 182 m2; ściany Porotherm, Polstyr 15cm 0,38; podłoga EPS100 17cm 0,38; strych Isover 0,41 30cm; dachówka Roben; kocioł Buderus GB072 14kW + RC300 + pogodówka + termostaty Salus + głowice Salus, Galmet 140l.

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    misiekle1985

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    109

    Domyślnie

    Widać grubsze miejsca gładźi jakby żle zeszlifowane za mało zeszlifowane. Te miejsca poprawiane sa idealne gładnie a reszta tynku jakby matowa. i widać różnicę.

  7. #7
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    grv

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Mała Nieszawka
    Kod pocztowy
    87-103
    Posty
    417

    Domyślnie

    Możesz spróbować je zeszlifować inną gradacją siatki, a najlepiej ostatnią warstwę zrobić tą samą gładzią, co resztę sufitu.
    Projekt TK44 piętrowy, 153m2 pow. użytk., pow. netto 182 m2; ściany Porotherm, Polstyr 15cm 0,38; podłoga EPS100 17cm 0,38; strych Isover 0,41 30cm; dachówka Roben; kocioł Buderus GB072 14kW + RC300 + pogodówka + termostaty Salus + głowice Salus, Galmet 140l.

  8. #8
    Internetowy rzecznik Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka S.A Zapraszam do zadawania pytań na forum oraz przesyłania ich na adres [email protected] www.sniezka.pl

    Domyślnie

    Szanowny Panie,
    rozwiązaniem jest przeszlifowanie widocznej warstwy oraz ponowne nałożenie gładzi. Może Pan w tym celu wykorzystać gotową masę szpachlową Śnieżka Acryl-Putz® FS20 Finisz. Gładź jest elastyczna, łatwa w aplikacji oraz bez problemu się szlifuje. Śnieżnobiały kolor ułatwia malowanie sufitu. Należy pamiętać o nałożeniu grubszej warstwy oraz wykorzystaniu do malowania farby głęboko matowej, np. Śnieżka Super Matt. Zaletami farby są bardzo dobra siła krycia oraz optyczne niwelowanie niedoskonałości podłoża.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony