dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    raiden25

    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-488
    Posty
    5

    Domyślnie Jakie ogrzewanie zastosować w pawilonie gospodarczym 80m.

    Witam, planuje wynająć lokal pod działalność gospodarczą. Urządzenia jakie mam muszą mieć stałą amplitudę temperatury. Zatem nie mogę dopuścić do tego że w nocy temperatura spada do 13 stopni a w dzień robi się 24. Zależało by mi na utrzymaniu temperatury minimum 17 w nocy, w dzień do spokojnego siedzenia przy komputerze 21 stopni - do tego chciałbym jak najmniej ingerować w to ogrzewanie - w skrócie nie rąbać codziennie drewna do kominka
    Poczytałem trochę i widzę że piece na ekogroszek są nielubiane a za to coraz bardziej lubiane jest grzanie elektryczne. Tylko tutaj też pojawia się wiele metod zastosowania prądu w ogrzewaniu.
    Lokal ma ok 80m w jednym pomieszczeniu. Ocieplony, wysokość od 2,3 do 3,5m (spadzisty dach). Pierwsza myśl to kupno 2-3 grzejników z elektronicznym termostatem (najlepiej sterowanych przez WiFi). Pytanie jaka moc, jaka firma ewentualnie przy takim rozwiązaniu i podanych parametrach. Aktualnie gdy w nocy jest 8 a w dzień 15 stopni, tam w środku jest aktualnie 16. Jedna boczna ściana jest dzielona z sąsiadem który nie wiem czy będzie grzał bo ma tam również inny lokal, więc ściany raczej zimne. Właściciel zapewnia że w lato jest chłodno a w zimę ciepło (bo ocieplony i z duża ilością waty na dachu).

    Co byście proponowali i na jakie koszta się nastawić gdyby w zimę przywaliło -20 stopni a ja bym chciał te 20 uzyskać wewnątrz na powierzchni 80m.
    Jest opcja aby po środku lokalu postawić ściankę z gipskartonu/płyty wiórowej. Na czas zimy grzać tylko połowę lokalu bo i tak nie wykorzystam go całego aktualnie.
    Będę wdzięczny za wszystkie rady. Dodam że na środku stoi komin więc każdy rodzaj pieca też jest do zrobienia (nie ma gazu w lokalu). Jednak nie chciał bym ponieść większych kosztów jak 4 tys zł.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Jak ocieplony?
    Jaką masz cenę prądu?
    Ten komin nadaje się do wszystkich rodzajów paliw?

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    raiden25

    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-488
    Posty
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Jak ocieplony?
    Jaką masz cenę prądu?
    Ten komin nadaje się do wszystkich rodzajów paliw?
    Jest styropian, chyba jakiś bez rewelacji na grubość. Jedna ściana mała jest bez ocieplenia, została tylko otynkowana ale ma ze 30cm grubości.
    Komin był wykorzystywany do przepalania trocinami pozostałymi z odpadów (branża stolarska). Ciężko mi powiedzieć do czego się nadaje bo się nie znam.
    Prąd akurat jestem w stanie zrobić w miarę tanio bo trochę nim handluje - może ustawić jakąś taryfę nocna i w nocy grzać mocniej a w dzien przykręcać i korzystać z ogrzanego wcześniej pomieszczenia.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    To może grzanie prądem, a może pelletem wyjdzie optymalnie. Klima pewnie by w dwa się zwróciła - ale przy takiej powierzchni i izolacji nieznanej pewnie trzeba by jedna bardzo mocną albo ze dwie średnie i w budżecie się nie zmieści.

  5. #5
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    raiden25

    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-488
    Posty
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    To może grzanie prądem, a może pelletem wyjdzie optymalnie. Klima pewnie by w dwa się zwróciła - ale przy takiej powierzchni i izolacji nieznanej pewnie trzeba by jedna bardzo mocną albo ze dwie średnie i w budżecie się nie zmieści.
    Ale klima to chyba droższe rozwiązanie comiesięcznych rachunków od grzejników elektrycznych naściennych?

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał raiden25 Zobacz post
    Ale klima to chyba droższe rozwiązanie comiesięcznych rachunków od grzejników elektrycznych naściennych?
    Ze 3-3,5x tańsze w używaniu. Masz megawątek o grzaniu klimą.

  7. #7

    Domyślnie

    A może rozważyć opcję zamontowania pieca elektrycznego i wykonania dodatkowej wylewki betonowej w której zatopione byłyby rury grzewcze - czyli ogrzewanie podłogowe.
    Ładowanie bufora jakim jest podłogówka w "tanich godzinach".
    Z tym że przy tej opcji nakłady inwestycyjne mogą trochę przewyższyć założony poziom inwestycji finansowej.
    http://pl.kan-therm.com/

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony